5 фактів про яйцеклітину

А чи знаєте Ви, що:

 

✅Яйцеклітина – найбільша клітина в людському організмі. Вона в 4 рази більша, ніж клітини шкіри, в 26 разів –  еритроцит (клітини червоної крові) і в 16 разів більші, ніж сперматозоїд. Зрештою, яйцеклітина розміром з піщинку і її можна побачити без мікроскопа.

 

✅Яйцеклітина довго живе всередині фолікула. Безліч фолікулів, що містять яйцеклітини у жінки репродуктивного віку, незрілі. Доля таких фолікулів різна: одні чекають впродовж багатьох років до вступу на шлях до овуляції, інші гинуть передчасно на різних етапах розвитку. Приблизно за 150 днів до кульмінації свого життя – овуляції (коли яйцеклітина виходить з фолікула в порожнину малого таза для запліднення), фолікул отримує гормональний сигнал до росту і розвитку і починає свою подорож в компанії із 10-12 побратимами.

 

✅Життя яйцеклітини після овуляції коротка. Після овуляції яйцеклітина потрапляє в порожнину малого таза і направляється в маткову трубу, де живе всього 12- 24 години. Якщо за цей час не відбувається запліднення, то відбудеться запрограмована загибель клітини.

 

✅Яйцеклітина, як пасивний гравець в процесі зачаття: очікує сперматозоїда, що біжить до неї – це всього лише міф. Саме від яйцеклітини залежить, який саме сперматозоїд проникне в неї для злиття генетичних матеріалів. Важлива місія яйцеклітини – вибір сперматозоїда з непорушеною ДНК.

 

✅Овуляція більше, ніж одного фолікула – цілком поширене явище. Суперовуляція відбувається в 10% циклів жінки, це означає, що шанс запліднення 2-х яйцеклітин і зачаття різнояйцевих близнюків становить приблизно 2 рази в рік.

 

❗️Незабаром ми розповімо Вам ще більше цікавих фактів про жіночий і чоловічий організми.

 

Слідкуйте за новинами!

Читайте також:

Чому бластоцисти виростають на 7-й день?

Сьогодні Ткаченко Ганна Борисівна, ембріолог нашої клініки, розповідає про те, чому бластоцисти виростають на 7-й день.

Що таке АМГ?

Що таке антимюлеровий гормон? Коли та для чого потрібно визначати рівень АМГ і чи можливо покращити його показники? Читайте у сьогоднійшній статті!

Що таке оваріальний резерв?

Для чого потрібно визначати оваріальний резерв? Які є методи його визначення та як вибрати найточніший? Потурбуйтеся про своє здоров'я та будьте проінформованими!

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ? Розповідає Лялюк Василь Васильович, завідувач ембріології нашої клініки

Чому не всі яйцеклітини запліднюються?

Під час лікування за допомогою допоміжних репродуктивних технологій яйцеклітини і сперматозоїди необхідно об'єднати в ембріолабораторії одним з двох методів: звичайним екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ, IVF) або інтрацитоплазматичною ін'єкцією сперматозоїдів (ІКСІ, ICSI).