5 причин не боятися ЕКЗ

ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) – це метод лікування безпліддя, який полягає в тому, що яйцеклітина запліднюється сперматозоїдом in vitro, тобто в пробірці, згодом отриманий ембріон культивується в інкубаторі і потім переноситься в порожнину матки.

Саме через це ЕКЗ приписують безліч страхів і міфів. Ми наведемо тільки факти, які доводять, що боятися не варто.

ЕКЗ – це безпечно.

В програмах ЕКЗ для стимуляції яєчників використовуються специфічні препарати, які є аналогами жіночих гормонів і, крім стимуляції росту яйцеклітин, не дають побічних ефектів.

Це майже безболісна процедура.

Для ін’єкцій використовуються спеціальна ручка-шприци з дуже тонкими голками, що робить процедуру практично безболісною. Забір ооцитів при пункції проводиться зі знеболенням під контролем УЗД і триває 10-20 хвилин. Після отримання яйцеклітин, може бути дискомфорт, який можна порівняти з відчуттями при менструації. Вагітність при ЕКЗ по відчуттях така ж, як і в разі природного зачаття.

ЕКЗ не знижує запас яйцеклітин жінки.

Стимуляція фолікулів під час ЕКЗ забезпечує ріст відразу декількох фолікулів, запобігає їх атрезії (зворотньому розвитку) та дає можливість отримати відразу кілька яйцеклітин, запліднити їх, отримати ембріони для подальшого перенесення. Це не впливає на зниження оваріального резерву.

Діти після ЕКЗ здорові та сильні.

Для процедури вибираються найсильніші та ті, котрі пройшли передімплантаційне генетичне тестування (PGT) ембріони та, як наслідок, народжуються здорові малюки.

ЕКЗ підходить і для молодого і для старшого віку.

Вважається, що ЕКЗ – це вибір жінок, яким за 40 і старше, однак статистика говорить протилежне. Нині процедура ЕКЗ застосовується і в досить молодому віці при наявності медичних показань.

Лікування за допомогою екстракорпорального запліднення дійсно дає можливість народження нового життя і щастя бути батьками!

Сподіваємося? тепер, коли більшість страхів, міфів і чуток розвіяні фактами, ви погодитеся, що високі технології це не те, чого варто боятися, а те, чого слід прагнути.

У Вас лишилися запитання? Ви завжди можете задати їх нашим лікарям-репродуктологам, просто напишіть будь нам у direct 💌

Будьте щасливі та здорові! 💙

 

Читайте також:

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.