ERA-test
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

ERA-test. Частина 1

📌 Даний тест допомагає виявити персоналізоване вікно імплантації, характерний для конкретної жінки час для перенесення ембріона. Вікно імплантації – це можливість ендометрія прийняти ембріон і забезпечити йому прикріплення до порожнини матки.

📌 рецептивність ендометрія – це проміжок часу, який розраховується від дня овуляції і триває у кожної жінки індивідуально, починається через 5-6 днів від початку впливу прогестерону. Іншими словами, його називають «вікно імплантації». У більшості жінок цей період триває з 19 по 21 день менструального циклу.

❓Як же зрозуміти, коли потрібно визначати «вікно імплантації»?

📌 E.R.A. (Endometrial receptivity analysis) заснований на аналізі 238 генів з використанням передової технології NGS, яка застосовується і для проведення преімплантаційного генетичного тестування (ПГТ-А). Дана технологія дозволяє визначити показники вікна імплантації для кожного конкретного пацієнта.

📌 Чутливість даного методу складає 90%, і його ефективність підтверджена численними міжнародними дослідженнями.

📌 Ми не рекомендуємо проводити цей тест в природному циклі, оскільки визначити час дії прогестерону на ендометрій точно неможливо на відміну від циклу на замісній терапії.

Для успіху настання вагітності важливо, щоб був генетично здоровий ембріон і був якісний рецептивний ендометрій.

❓Кому підходить ERA-тест?

✅ Даний тест розроблений для тих випадків, коли після двох переносів ембріонів, проведення преімплантаційного генетичного тестування ембріонів (ПГТ) у жінки не наступала вагітність, коли ми точно знаємо, що ембріон еуплоїдний – нормальний по хромосомному набору і ембріони були хорошої якості.

✅ Пацієнтам з малою кількістю ембріонів, виснаженим оваріальним резервом, в пізньому репродуктивному віці;

✅ Пацієнтам, які зіткнулися з біохімічними вагітностями.

Якщо ендометрій «пререцептівний», потрібно робити перенос пізніше за звичайний термін, якщо «пострецептівний» – це вказує на те, що ендометрій досяг стадії для оптимальної імплантації, але тепер цей час пройшов і ембріон потрібно переносити раніше часу, в якому була проведена біопсія.

«Рецептивний» вказує на те, що час, коли біопсія ендометрія була проведена є оптимальним часом для перенесення ембріона і його імплантації.

Головне завдання репродуктолога – визначити ступінь готовності ендометрію до забезпечення імплантації ембріона. Про це точно дає інформацію ERA-тест.

Про те, як його потрібно визначати, і яка підготовка до тесту повинна бути Ви зможете прочитати в нашій наступній статті.

Читайте також:

Діагностика генетичних захворювань репродуктивної системи

У Reprolife ми працюємо над тим, щоб надавати нашим парам новітні діагностичні досягнення, щоб оптимізувати методи ЕКЗ та досягти найкращих показників успіху.

5 причин не боятися ЕКЗ

Лікування за допомогою екстракорпорального запліднення дає можливість народження нового життя і щастя бути батьками!

Чому бластоцисти виростають на 7-й день?

Сьогодні Ткаченко Ганна Борисівна, ембріолог нашої клініки, розповідає про те, чому бластоцисти виростають на 7-й день.

Чому у ембріонів утворюється фрагментація?

Ткаченко Анна Борисівна, ембріолог нашої клініки, ділиться інформацією про те, що таке фрагментація ембріонів і які її можливі причини.

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ? Розповідає Лялюк Василь Васильович, завідувач ембріології нашої клініки