Как сохранить овариальный резерв. Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 5. Як зберегти оваріальний резерв

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки Reprolife, репродуктолог, к.мед.н розповість про вітрифікацію ооцитів і про програму «Відкладене материнство».

Слідкуйте за нашими новими випусками на Youtube-каналі клініки

 

Дорогі жінки,

Дуже часто вас турбує питання – як зберегти запас яйцеклітин, свій оваріальний резерв. Зберегти його можна тільки одним способом – шляхом вітрифікації ооцитів.

Це програма «Відкладене материнство». На сьогоднішній день про неї знають у всьому світі, в усіх провідних країнах і чим вище рівень країни, тим вона більш популярна. Це абсолютно безпечна програма, в рамках якої ми можемо зберегти ооцити і використовувати їх тоді, коли у жінки з’являється можливість планувати потомство.

У будь-якому випадку ми рекомендуємо не затягувати надовго. Якщо з якихось причин у жінок немає партнера, з яким можна займатися питанням планування вагітності, або є якась складна ситуація, або стан здоров’я не дозволяє планувати вагітність зараз – для цих цілей існує вітрифікація.

Програма «Відкладене материнство» складається з двох етапів.

Перший етап – це обстеження. Ми оцінюємо запас яйцеклітин індивідуально для цієї жінки, також жінка здає аналізи для розуміння, що у неї немає протипоказань до стимуляції.

Потім – стимуляція. Вона починається з 2-3 дня менструального циклу і займає 11-12 днів. Це абсолютно безпечно. Жінка вранці використовує препарат в один й той самий час при цьому спосіб життя ніяк не змінюється. Завдання цього препарату – підтримувати зростання відразу кілька фолікулів.

Дуже часто нам ставлять запитання – скільки потрібно мати яйцеклітин у збереженому вигляді. Ми рекомендуємо зберігати близько 15-20 ооцитів. Це дає вже чітку впевненість, що з таким запасом можна в майбутньому планувати потомство.

Під час цих 11 днів ми двічі зустрічаємося з жінкою і оцінюємо, як розвиваються яйцеклітини, скільки фолікулів у нас росте. Потім на 14-15 день жінка приїжджає вранці і під внутрішньовенним знеболенням протягом 15-20 хвилин відбувається забір ооцитів. Це абсолютно безболісна процедура. Потім жінка годину перебуває в палаті, п’є чай і виїжджає додому. Ембріолог в цей час оцінює – скільки ооцитів ми отримали, якої вони якості, обов’язково їх фотографує і надає звіт. Жінка отримує інформацію, скільки ооцитів ми зберегли.

Дані ооцити можуть зберігатися необмежену кількість часу, в них не відбуваються процеси старіння, а процедура дозволяє в майбутньому, коли жінка зустрічає свою другу половинку, або, коли у пари з’являється можливість планувати вагітність, запліднити ці яйцеклітини і планувати малюка.

Дана програма не зобов’язує планувати вагітність тільки за допомогою ЕКЗ. Якщо у жінки з’являється можливість або стан здоров’я жінки дозволяє планувати вагітність самостійно, ми можемо першу дитину планувати самостійно, зберігаючи ці ооцити для зачаття другої-третьої дитини в сім’ї.

Передові технології відкривають нам багато можливостей – користуйтеся ними, знайте про них і бережіть себе!

Читайте також:

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.