Цікаві факти про сперматозоїди

Зібрали для вас 10 цікавих фактів про найменшу клітину людського організму.

Але почнемо з визначення. Сперматозоїд — це спеціалізована чоловіча статева клітина, що слугує засобом статевого розмноження.

#1
Сперматозоїди починають вироблятися у хлопчиків з настанням статевої зрілості. Взагалі сперматозоїд дозріває протягом 72 днів. Саме стільки часу необхідно, щоб з 1 клітини-попередника утворилися 4 сперматозоїда.

#2
Сперматозоїд вважається найменшою клітиною людського організму. Його загальна довжина — 0,05 міліметра. Складається він з трьох частин: головки, шиї і хвостика. Вся генетична інформація міститься в головці, а хвостик потрібен для рухливості.

#3
Потрібен всього один сперматозоїд, щоб запліднити жіночу яйцеклітину, але за право запліднення яйцеклітини борються до 250 мільйонів сперматозоїдів.

#4
З кожним ударом серця чоловічий організм «народжує» до 16 000 сперматозоїдів, ця цифра зменшується з роками, але процес не припиняється ніколи.

#5
При заморожуванні, клітини сперми можуть зберігатися довгі роки. А ось під впливом гарячої води вони гинуть протягом декількох секунд.

#6
Потрапивши в жіночий організм, чоловіча статева клітина протягом 3-х діб буде активно рухатися, намагаючись знайти і запліднити яйцеклітину.

#7
Швидкість сперматозоїда досягає від 1 см до 1,5 см в хвилину. Для того, щоб розвинути таку швидкість, як пальне, вони використовують фруктозу, яка міститься в спермі.

#8
На голівках сперматозоїдів знаходиться чашоподібна структура, так звана акросома. Це мембранний пухирець, який містить хімічні сполуки. Вони вивільняються, коли сперматозоїд контактує з яйцеклітиною. Ця речовина розчиняє поверхню яйцеклітини, щоб сперматозоїд міг проникнути всередину.

#9
Чоловіча Y-хромосома менше і легше жіночої X-хромосоми. Тому чоловічі сперматозоїди значно бистріше, але жіночі сильніше і довше живуть.

#10
Сперма лише на 10% складається з сперматозоїдів. Решта — це ферменти, вітамін С, кальцій, білок, натрій, цинк, лимонна кислота і фруктоза.