Напевно, Ви вже здогадались, що мова піде про щитовидну залозу, а точніше про те, що обов’язково потрібно про неї знати кожному.
- Факт №1: Диригент обміну речовин. Щитовидна залоза є ендокринним органом, що виробляє тиреоїдні гормони. За допомогою секреції своїх гормонів залоза регулює виділення і активність інших важливих гормонів в організмі. Тиреоїдні гормони беруть участь в процесі розвитку, росту і всіх функціях життєдіяльності організму.
- Факт №2: Надійний щит. Щитовидна залоза виконує роль щита в організмі, безпосередньо впливаючи на імунну, нервову, серцево-судинну системи і обмін речовин. Не позбавлені впливу щитовидної залози і статеві органи, адже давно відомо про зв’язок між станом щитовидки і безпліддям. Гормон щитовидної залози під час вагітності впливає на розвиток нервової системи у малюка.
- Факт № 3. Метелику 🦋 потрібен йод. Для повноцінної роботи щитовидної залози необхідний йод. «При чому тут йод?», – запитаєте Ви. Будівельний матеріал для гормонів щитовидки – саме йод, тому його нестача або, навпаки – надлишок, призводять до гормональних порушень і, як наслідок, – до хвороб. Саме тому при дефіциті йоду слід включити в свій раціон певні продукти (йодовану сіль, морепродукти).
- Факт № 4. Помірна кількість сонця. Багато хто вважає, що поповнити запаси йоду в організмі можна за допомогою цілодобового перебування на березі моря. Безумовно, море допоможе покращити здоров’я, але надмірне сонячне випромінювання здатне зашкодити щитовидній залозі і навіть стати причиною гормонального збою.
- Факт № 5. Попереджений – означає озброєний. Оскільки захворювання щитовидної залози зустрічаються все частіше, важливо знати основні ознаки, що вказують на її проблеми. Так як гормони щитовидної залози безпосередньо впливають на обмін речовин, наприклад, при зниженні роботи щитовидної залози може відбуватися стрімкий набір ваги навіть при правильному харчуванні.
Змінюється і емоційний стан людини: при надлишку гормонів щитовидної залози з’являється дратівливість, тривожність, безсоння, а при їх нестачі – апатія, зниження пам’яті, депресія, сонливість, страхи. Якщо говорити про жінок, то спостерігається порушення менструального циклу, маткові кровотечі, безпліддя.
Крім цього, може бути випадання волосся, сухість шкіри, зміна тембру голосу, проблеми з шлунково-кишковим трактом. Якщо ви помітили подібні симптоми, варто негайно звернутися до ендокринолога.
Важливо відзначити, що не існує будь-яких чітких вікових критеріїв, адже захворювання щитовидної залози може спостерігатися як у новонароджених, так і у літніх людей.
Хоча сьогодні захворювання щитовидної залози зустрічаються все частіше, сучасна медицина володіє широкими знаннями і досвідом успішного лікування. Люди, які мають ті чи інші зміни щитовидної залози, приймаючи медикаменти, ведуть повноцінне життя, народжують здорових дітей і знають, що дбайливе ставлення до «тендітного метелика» – це запорука здоров’я і довголіття!
Під час консультації ми завжди детально коментуємо нашим пацієнтам за результатами аналізів і УЗД, які продукти важливо використовувати для підтримання правильної роботи щитовидної залози, а які потрібно виключити, на що потрібно звернути увагу в способі життя. При необхідності, призначаємо підтримуючі препарати.
Якщо у Вас залишились питання – з радістю відповімо!