5 причин не боятися ЕКЗ

ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) – це метод лікування безпліддя, який полягає в тому, що яйцеклітина запліднюється сперматозоїдом in vitro, тобто в пробірці, згодом отриманий ембріон культивується в інкубаторі і потім переноситься в порожнину матки.

Саме через це ЕКЗ приписують безліч страхів і міфів. Ми наведемо тільки факти, які доводять, що боятися не варто.

ЕКЗ – це безпечно.

В програмах ЕКЗ для стимуляції яєчників використовуються специфічні препарати, які є аналогами жіночих гормонів і, крім стимуляції росту яйцеклітин, не дають побічних ефектів.

Це майже безболісна процедура.

Для ін’єкцій використовуються спеціальна ручка-шприци з дуже тонкими голками, що робить процедуру практично безболісною. Забір ооцитів при пункції проводиться зі знеболенням під контролем УЗД і триває 10-20 хвилин. Після отримання яйцеклітин, може бути дискомфорт, який можна порівняти з відчуттями при менструації. Вагітність при ЕКЗ по відчуттях така ж, як і в разі природного зачаття.

ЕКЗ не знижує запас яйцеклітин жінки.

Стимуляція фолікулів під час ЕКЗ забезпечує ріст відразу декількох фолікулів, запобігає їх атрезії (зворотньому розвитку) та дає можливість отримати відразу кілька яйцеклітин, запліднити їх, отримати ембріони для подальшого перенесення. Це не впливає на зниження оваріального резерву.

Діти після ЕКЗ здорові та сильні.

Для процедури вибираються найсильніші та ті, котрі пройшли передімплантаційне генетичне тестування (PGT) ембріони та, як наслідок, народжуються здорові малюки.

ЕКЗ підходить і для молодого і для старшого віку.

Вважається, що ЕКЗ – це вибір жінок, яким за 40 і старше, однак статистика говорить протилежне. Нині процедура ЕКЗ застосовується і в досить молодому віці при наявності медичних показань.

Лікування за допомогою екстракорпорального запліднення дійсно дає можливість народження нового життя і щастя бути батьками!

Сподіваємося? тепер, коли більшість страхів, міфів і чуток розвіяні фактами, ви погодитеся, що високі технології це не те, чого варто боятися, а те, чого слід прагнути.

У Вас лишилися запитання? Ви завжди можете задати їх нашим лікарям-репродуктологам, просто напишіть будь нам у direct 💌

Будьте щасливі та здорові! 💙

 

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.