Осьмак Анна Миколаївна
лікар акушер-гінеколог, ендокринолог

Альфа-ліпоєва кислота та зниження ваги

Альфа-ліпоєва (тіоктова) кислота – вітаміноподібна речовина з сильною антиоксидантною дією.
Вперше альфа-ліпоєва кислота була виділена в 1951 р. Лестером Рідом та його колегами і отримала назву «ліпоєва», тобто «ліпідоподібна», через її високу здатність розчинятися в органічних розчинниках.

Позначення «альфа» присвоєно цій речовині тому, що на сьогоднішній день відкрито ще й бета з’єднання липоєвої кислоти, але воно маловивчене і поки що не використовується в сучасній фармацевтиці.

А тепер про важливі механізми дії альфа-ліпоєвої кислоти!

У кожній клітинці нашого організму знаходяться електричні станції – мітохондрії. Вони посилено працюють, щоб за допомогою ліпоєвої кислоти, переробити поживні речовини та забезпечувати енергією кожну клітинку нашого організму.

Проводилося дослідження, в якому додавали в їжу альфа-ліпоєву кислоту. В результаті енергетичні витрати досліджуваних зростали і вони посилено втрачали вагу.

При схудненні альфа-ліпоєва кислота діє відразу в декількох напрямках, тому й виходить потрібний ефект:

  • Знижує апетит.

Альфа-ліпоєву кислоту призначають людям з діабетом, оскільки речовина допомагає
нормалізувати жировий та вуглеводний обміни.

Окисний стрес вважається фактором розвитку цукрового діабету 2 типу. І навпаки, гіперглікемія посилює окисний стрес. Замкнене коло окислення зрештою призводить до діабетичних ускладнень, таких як нейропатія (вплив на нервові закінчення), атеросклероз (звуження та перекриття просвіту судин) та катаракта (зниження гостроти зору).

Використання альфа-ліпоєвої кислоти терапевтичним курсом, допомагає розірвати це замкнене коло і запобігти розвитку цукрового діабету та його ускладнень, а також ефективно знизити зайву вагу.

  • Одним із найголовніших ефектів альфа-ліпоєвої кислоти це її здатність підвищувати чутливість рецепторів до інсуліну. Тим самим знижує масу жирових відкладень.

Пам’ятайте, альфа-ліпоєва кислота це не жироспалювач, вона просто не дає накопичуватися жирам, оскільки перетворює вуглеводи на енергію.

  • Очищує організм. Бере участь у виведенні токсинів, шлаків, солей та важких металів. Вже давно  гапатологи застосовують її, у більшості протоколів лікування та активного відновлення печінки.

Альфа-ліпоєва кислота – це кислота і має подразливу дію на слизову оболонку травного тракту. Важливо використовувати її в строго підібраних індивідуальних дозах Вашим лікарем і обов’язково враховувати стан шлунково-кишкового тракту.

Діліться в коментарях чи був у Вас досвід використання альфа-ліпоєвої кислоти?

Читайте також:

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.