Осьмак Анна Миколаївна
лікар акушер-гінеколог, ендокринолог

Альфа-ліпоєва кислота та зниження ваги

Альфа-ліпоєва (тіоктова) кислота – вітаміноподібна речовина з сильною антиоксидантною дією.
Вперше альфа-ліпоєва кислота була виділена в 1951 р. Лестером Рідом та його колегами і отримала назву «ліпоєва», тобто «ліпідоподібна», через її високу здатність розчинятися в органічних розчинниках.

Позначення «альфа» присвоєно цій речовині тому, що на сьогоднішній день відкрито ще й бета з’єднання липоєвої кислоти, але воно маловивчене і поки що не використовується в сучасній фармацевтиці.

А тепер про важливі механізми дії альфа-ліпоєвої кислоти!

У кожній клітинці нашого організму знаходяться електричні станції – мітохондрії. Вони посилено працюють, щоб за допомогою ліпоєвої кислоти, переробити поживні речовини та забезпечувати енергією кожну клітинку нашого організму.

Проводилося дослідження, в якому додавали в їжу альфа-ліпоєву кислоту. В результаті енергетичні витрати досліджуваних зростали і вони посилено втрачали вагу.

При схудненні альфа-ліпоєва кислота діє відразу в декількох напрямках, тому й виходить потрібний ефект:

  • Знижує апетит.

Альфа-ліпоєву кислоту призначають людям з діабетом, оскільки речовина допомагає
нормалізувати жировий та вуглеводний обміни.

Окисний стрес вважається фактором розвитку цукрового діабету 2 типу. І навпаки, гіперглікемія посилює окисний стрес. Замкнене коло окислення зрештою призводить до діабетичних ускладнень, таких як нейропатія (вплив на нервові закінчення), атеросклероз (звуження та перекриття просвіту судин) та катаракта (зниження гостроти зору).

Використання альфа-ліпоєвої кислоти терапевтичним курсом, допомагає розірвати це замкнене коло і запобігти розвитку цукрового діабету та його ускладнень, а також ефективно знизити зайву вагу.

  • Одним із найголовніших ефектів альфа-ліпоєвої кислоти це її здатність підвищувати чутливість рецепторів до інсуліну. Тим самим знижує масу жирових відкладень.

Пам’ятайте, альфа-ліпоєва кислота це не жироспалювач, вона просто не дає накопичуватися жирам, оскільки перетворює вуглеводи на енергію.

  • Очищує організм. Бере участь у виведенні токсинів, шлаків, солей та важких металів. Вже давно  гапатологи застосовують її, у більшості протоколів лікування та активного відновлення печінки.

Альфа-ліпоєва кислота – це кислота і має подразливу дію на слизову оболонку травного тракту. Важливо використовувати її в строго підібраних індивідуальних дозах Вашим лікарем і обов’язково враховувати стан шлунково-кишкового тракту.

Діліться в коментарях чи був у Вас досвід використання альфа-ліпоєвої кислоти?

Читайте також:

Вплив дієти та способу життя жінки на якість яйцеклітин та ефективність програми ЕКЗ

Всі ми прекрасно знаємо що малорухливий спосіб життя – це шкідливо, що необхідно щодня вживати достатньо води, додавати в раціон харчування фрукти та овочі, проте не здогадуємося який колосальний вплив мають ці дії!

Що таке АМГ?

Що таке антимюлеровий гормон? Коли та для чого потрібно визначати рівень АМГ і чи можливо покращити його показники? Читайте у сьогоднійшній статті!

Що таке вітрифікація ооцитів?

Сьогодні Ткаченко Ганна Борисівна, ембріолог нашої клініки, розповідає про те, що таке вітрифікація і які можливості вона дає.

Програма Check-up “Жіноче здоров’я”

Сучасній жінці часом дуже складно знайти час для себе, але робити це потрібно. Спеціально для Вас ми підготували унікальну програму Check-up «Жіноче здоров'я».

Планування вагітності

Від того, наскільки добре буде підготовлений організм до вагітності, залежить здоров'я одразу двох людей: мами та майбутнього малюка. Саме тому потрібно планувати вагітність заздалегідь.