Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Аналіз на генетичну сумісність

Зміст сторінки

У сучасному світі все частіше пари усвідомлено підходять до питання планування вагітності та народження здорової дитини. У розвинених країнах вже увійшло норму при плануванні сім’ї проходити тестування на генетичну сумісність (Genetic Compatibility Test) (GCT).

Друга назва цього тесту є скринінгом на моногенні генетичні захворювання Carrier Genetic Test.
Цей скринінг проводиться для оцінки ризику народження в сім’ї хворої дитини.
Дослідження рекомендоване парам, які лише планують зачаття, і показують носіями яких захворювань є майбутні батьки.

За даними World Health Organization (WHO) один із 800 новонароджених дітей народжується із синдромом Дауна. 1 із 100 народжених – з моногенним захворюванням.
Носії моногенних захворювань це зазвичай здорові люди. Ризик народження хворої дитини виникає, коли обидва батьки є носіями одного захворювання. Усього 2-5% пар мають загальну мутацію. У середньому кожна людина є носієм 2 мутацій.

Міжнародні медичні спільноти (у тому числі American College Obstetricians and Gynecologists) дають рекомендації, що інформація про скринінг на моногенні захворювання повинна бути надана кожній вагітній жінці.
В ідеальному варіанті скринінг на моногенні захворювання  має бути виконаний під час планування вагітності.

У нашому Медичному Центрі ми проводимо генетичний скринінг, який допомагає з’ясувати та виключити носійство генетичних мутацій у парі. Він необхідний для безпечного планування вагітності та мінімізації генетичних ризиків у дитини.

CGT Essential:

Дослідження рецесивних мутацій, пов’язаних із розвитком 20 найпоширеніших моногенних захворювань.
19 генів, 2236 варіантів.

CGT Plus:

Дослідження рецесивних мутацій, пов’язаних із розвитком 570 моногенних захворювань.
M – 455 генів, Ж – 519 генів (включаючи 64 X-linked), 20000 варіантів.

CGT Exome:

Найбільш повний скринінг рецесивних мутацій, пов’язаних із розвитком понад 2200 моногенних захворювань, на основі повноекзомного секвенування.
M – 1979 генів, Ж – 2043 генів (включаючи 64 X-linked), >50000 варіантів.

Для цього генетичного аналізу потрібно взяти лише кров із вени.

З турботою про Ваше здоров’я!

Читайте також:

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.