anti-aging

Anti-aging або як повернути час назад

Як часто Ви бачите чоловіка, який засинає на ходу і ніяк не може зосередити свою увагу на дійсно потрібних речах? Причина втоми криється не в тому, що 7 годин ранку це занадто ранній підйом для нього на роботу, а в елементарній нестачі чоловічого гормону – тестостерону.

Можливо, Ви також помічали жінку, яка поводиться неспокійно, їй то холодно, то жарко, вона здається емоційно нестабільною. Це також ознаки зниження рівня гормонів, а саме естрогену.

Метаболізм

Метаболизм

Гормони нашого організму регулюють метаболізм (обмін речовин), сон, настрій, лібідо і інші функції. Як тільки гормональний фон стає нестабільним, обмін речовин сповільнюється і це означає, що наш організм старіє швидше. Скинути додаткову вагу стає важче, запас енергії виснажується, перепади настрою відзначаються частіше. В наслідок чого, набір ваги, дратівливість, слабкість, безсоння – це перші ознаки дисбалансу гормонів, які не тільки знижують якість життя, а також призводять до виснаження організму, тобто до його швидкого старіння.

Крім загальновідомого впливу статевих гомонів на репродуктивну функцію, у них є істотний вплив на когнітивну функцію – пам’ять і увагу. Правильний гормональний фон впливає на поставу і ходу, оскільки естрогени забезпечують кісткову щільність і підтримують хребет.

Дотримуючись здорового способу життя, правильного збалансованого харчування, адекватних фізичних навантажень Ви допоможете ендокринним залозам підтримувати рівень гормонів в нормі. Але якщо симптоми не перестають Вас турбувати, варто приділити своєму ендокринному здоров’ю особливу увагу.

Старіння та гормони

щитовидная железа

Процеси старіння запускаються з 30 років. Найбільш визнана теорія старіння пов’язана саме з гормонами. Активність ендокринних залоз знижується з кожним роком, з 30-35 років – «знижують обертів» в першу чергу статеві гормони і гормони щитовидної залози. Першим проявом, який миттєво з’являється внаслідок зміни рівня гормонів, є зміни шкіри. Наш зовнішній вигляд це відображення роботи нашої ендокринної системи. Дефіцит естрогенів призводить до появи ранніх зморшок, підвищення витрат інсуліну і, як наслідок, набору ваги. Надлишок естрогену позначається на вираженості целюліту. Тому важливий баланс.

 

Як тільки Ви помічаєте якісь зміни на шкірі, не чекайте більш серйозних симптомів з боку інших органів, найправильнішим рішенням в даному випадку буде звернутися до гінеколога-ендокринолога. Він підкаже яку гормональну панель Вам необхідно досліджувати, вірно відкоригує лікування і дасть рекомендації з приводу дієти і фізичних навантажень. Якщо Ви вчасно прислухаєтеся до свого організму, то продовжите молодість на багато років.

 

Довголіття має бути здоровим!