Лялюк Василь Васильович
Завідувач відділенням ембріології

Біопсія трофектодерми, що це?

Трофектодерма або трофобласт – це клітини ембріона, що знаходиться на стадії розвитку «бластоциста». Зазвичай це 5-й день розвитку ембріона, але іноді 6-й або навіть 7-й.

Біопсія ембріона проводиться досвідченим ембріологом за допомогою специфічного лабораторного обладнання (лазерного хетчинга та мікроманіпулятора). Проводять біопсію ембріонів високої якості, на стадії дроблення, коли він містить 156-200 клітин. Насправді для діагностики нам необхідно не більше 5-6 клітин, тому для ембріона це абсолютно безпечно. Біопсія ембріона необхідна для проведення преімплантаційного генетичного тестування з метою виключення хромосомних та моногенних порушень. Саме перенос хромосомно/генетично здорового ембріона дає можливість збільшити вірогідність імплантації (прикріплення ембріона) та народження здорової дитини, зменшує тривалість лікування безпліддя.

Отримані в результаті біопсії клітини можна досліджувати різними методами: FISH, PCR, CGH і NGS. Останній метод, NGS, ми використовуємо для тестування ембріонів які були вирощені у нашій лабораторії. Вибір методу преімплантаційного генетичного тестування на виключення анеуплоідій (хромосомних порушень) ПГТ-А (PGT-A) чи моногенних захворювань ПГТ-М (PGT-M) призначається в індивідуальному порядку, залежно від показань кожної пари. Після проведення біопсії трофектодерми ебріони вітрифікують (заморожують), кожен на окремому кріоносії і зберігають у ємності Д’юара в рідкому азоті до отримання результатів тестування. На підставі отриманих результатів обирають найбільш сильний та здоровий ембріон, який і переноситься в порожнину матки після підготовки до ембріотрансферу.

Біопсія клітин трофектодерми – це надійний та перевірений сучасний метод діагностики ембріонів, що підвищує настання та виношування вагітностей. Від цього методу залежить народження здорової дитини та щастя Вашої родини. Ми поряд і завжди готові допомогти!