Может ли влиять программа ЭКО на истощение овариального резерва? Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Чи може впливати програма ЕКЗ на виснаження оваріального резерву?

Насправді це марні переживання. Щоб їх розвіяти, давайте поговоримо про принцип роботи яєчників. Розповідає Романова Ольга Олегівна

Якщо ми розглядаємо нормальний менструальний цикл, без циклу стимуляції, в ньому відбувається овуляція тільки одним фолікулом (рідше двома). Існує міф, що тільки він один і витрачається за цей цикл.

Насправді це не так. Абсолютно у кожної жінки з початком менструального циклу в зростання (рекрутинг) запускається певна кількість фолікулів – це називається пул. Залежно від віку жінки цей пул може бути різним. У 25 років фолікул, що лідирує, може овулювати, вибиватися у зростанні від інших 25-30 фолікулів, які йдуть в наслідку в атрезію (зворотний розвиток), після 40 років – всього з 2-3 фолікулів відбувається вибір провідного і овуляція. Під впливом фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) з цього пулу вибирається один фолікул, який починає рости швидше, ніж всі інші і виробляти естрадіол. Це призводить до зниження вироблення ФСГ і пригнічення росту інших фолікулів. Цей один фолікул виростає і овулює, а всі інші, що входять з ним в один пул, йдуть в зворотний розвиток і гинуть. Тому в кожному менструальному циклі у кожної жінки витрачається певна кількість фолікулів – той самий пул.

Що ж відбувається в програмі ЕКЗ, в чому суть цієї стимуляції?

Ми застосовуємо препарат фолікулостимулюючого гормону і підтримуємо зростання всіх фолікулів (як правило, 11-12 днів), які при звичайному циклі пішли б в зворотний розвиток. Так в програмі ЕКЗ ми можемо використовувати ті фолікули, які в будь-якому випадку були б витрачені в цьому циклі. Тому ні стимуляції, ні отримання ооцитів не можуть впливати на виснаження оваріального резерву.

Читайте також:

Вплив дієти та способу життя жінки на якість яйцеклітин та ефективність програми ЕКЗ

Всі ми прекрасно знаємо що малорухливий спосіб життя – це шкідливо, що необхідно щодня вживати достатньо води, додавати в раціон харчування фрукти та овочі, проте не здогадуємося який колосальний вплив мають ці дії!

Що таке АМГ?

Що таке антимюлеровий гормон? Коли та для чого потрібно визначати рівень АМГ і чи можливо покращити його показники? Читайте у сьогоднійшній статті!

Що таке вітрифікація ооцитів?

Сьогодні Ткаченко Ганна Борисівна, ембріолог нашої клініки, розповідає про те, що таке вітрифікація і які можливості вона дає.

Програма Check-up “Жіноче здоров’я”

Сучасній жінці часом дуже складно знайти час для себе, але робити це потрібно. Спеціально для Вас ми підготували унікальну програму Check-up «Жіноче здоров'я».

Коли потрібно використовувати донорську сперму?

Сьогодні поговоримо про причини, коли потрібно використовувати донорську сперму. Розповідає Осьмак Ганна Миколаївна, акушер-гінеколог нашої клініки