Может ли влиять программа ЭКО на истощение овариального резерва? Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Чи може впливати програма ЕКЗ на виснаження оваріального резерву?

Насправді це марні переживання. Щоб їх розвіяти, давайте поговоримо про принцип роботи яєчників. Розповідає Романова Ольга Олегівна

Якщо ми розглядаємо нормальний менструальний цикл, без циклу стимуляції, в ньому відбувається овуляція тільки одним фолікулом (рідше двома). Існує міф, що тільки він один і витрачається за цей цикл.

Насправді це не так. Абсолютно у кожної жінки з початком менструального циклу в зростання (рекрутинг) запускається певна кількість фолікулів – це називається пул. Залежно від віку жінки цей пул може бути різним. У 25 років фолікул, що лідирує, може овулювати, вибиватися у зростанні від інших 25-30 фолікулів, які йдуть в наслідку в атрезію (зворотний розвиток), після 40 років – всього з 2-3 фолікулів відбувається вибір провідного і овуляція. Під впливом фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) з цього пулу вибирається один фолікул, який починає рости швидше, ніж всі інші і виробляти естрадіол. Це призводить до зниження вироблення ФСГ і пригнічення росту інших фолікулів. Цей один фолікул виростає і овулює, а всі інші, що входять з ним в один пул, йдуть в зворотний розвиток і гинуть. Тому в кожному менструальному циклі у кожної жінки витрачається певна кількість фолікулів – той самий пул.

Що ж відбувається в програмі ЕКЗ, в чому суть цієї стимуляції?

Ми застосовуємо препарат фолікулостимулюючого гормону і підтримуємо зростання всіх фолікулів (як правило, 11-12 днів), які при звичайному циклі пішли б в зворотний розвиток. Так в програмі ЕКЗ ми можемо використовувати ті фолікули, які в будь-якому випадку були б витрачені в цьому циклі. Тому ні стимуляції, ні отримання ооцитів не можуть впливати на виснаження оваріального резерву.

Читайте також:

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.

Стресове порушення менструального циклу

На даний час поширеним стало питання порушення менструального циклу на фоні стресу. В такий складний для всіх час особливо чутливою до стресу та різкого виснаження є жіноча репродуктивна система.

Шановні Пацієнти!

Медичний центр Reprolife тимчасово переїхав до більш безпечного міста, до Івано-Франківська.