Может ли влиять программа ЭКО на истощение овариального резерва? Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Чи може впливати програма ЕКЗ на виснаження оваріального резерву?

Насправді це марні переживання. Щоб їх розвіяти, давайте поговоримо про принцип роботи яєчників. Розповідає Романова Ольга Олегівна

Якщо ми розглядаємо нормальний менструальний цикл, без циклу стимуляції, в ньому відбувається овуляція тільки одним фолікулом (рідше двома). Існує міф, що тільки він один і витрачається за цей цикл.

Насправді це не так. Абсолютно у кожної жінки з початком менструального циклу в зростання (рекрутинг) запускається певна кількість фолікулів – це називається пул. Залежно від віку жінки цей пул може бути різним. У 25 років фолікул, що лідирує, може овулювати, вибиватися у зростанні від інших 25-30 фолікулів, які йдуть в наслідку в атрезію (зворотний розвиток), після 40 років – всього з 2-3 фолікулів відбувається вибір провідного і овуляція. Під впливом фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) з цього пулу вибирається один фолікул, який починає рости швидше, ніж всі інші і виробляти естрадіол. Це призводить до зниження вироблення ФСГ і пригнічення росту інших фолікулів. Цей один фолікул виростає і овулює, а всі інші, що входять з ним в один пул, йдуть в зворотний розвиток і гинуть. Тому в кожному менструальному циклі у кожної жінки витрачається певна кількість фолікулів – той самий пул.

Що ж відбувається в програмі ЕКЗ, в чому суть цієї стимуляції?

Ми застосовуємо препарат фолікулостимулюючого гормону і підтримуємо зростання всіх фолікулів (як правило, 11-12 днів), які при звичайному циклі пішли б в зворотний розвиток. Так в програмі ЕКЗ ми можемо використовувати ті фолікули, які в будь-якому випадку були б витрачені в цьому циклі. Тому ні стимуляції, ні отримання ооцитів не можуть впливати на виснаження оваріального резерву.

Читайте також:

Що таке гідросальпінкс?

Що таке гідросальпінкс, чому він знижує народжуваність та які є методи лікування - розповідає ендокринолог-гінеколог Горщанік Юлія Володимирівна.

Що впливає на якість ооцитів?

При складнощах із зачаттям малюка жінок часто цікавить питання, що впливає на якість яйцеклітин? Як підвищити свої шанси на зачаття?Дійсно, якість статевих клітин - найважливіший фактор для успішної вагітності. Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Як повернути лептин в норму?

Лептин - гормон, який виробляють жирові клітини (адипоцити). Він посилає сигнал про насичення в особливу частину головного мозку - гіпоталамус, контролює кількість вжитих і витрачених калорій, кількість жирових накопичень в організмі.

Які показники успішності ЕКЗ у жінок 43 років і старше?

В даний час жінки приходять на консультацію до репродуктолога в більш пізньому віці, ніж кілька років тому. Жінки старше 40 років складають близько 25% всіх циклів ЕКЗ у всьому світі.

Безпліддя після аборту

Часто жінки, які вирішили зробити аборт, хочуть в майбутньому мати дитину. Також іноді переривання вагітності носить незаплановий характер на шляху до омріяного материнства. Чи вплине аборт на можливість зачаття в майбутньому?