Чи можна засмагати під час вагітності?

Незважаючи на те, що сонячне світло є важливим джерелом отримання вітаміну D для підтримки здоров’я нашого організму, його надлишок може негативно вплинути на самопочуття, особливо в разі, якщо жінка вагітна.

Що важливо знати про перебування на сонці під час вагітності, як збалансувати потреби організму у вітаміні Д, а також якій інформації не варто вірити розповість Анна Осьмак, акушер-гінеколог нашої клініки.

Давайте розберемося і розвіємо найпоширеніші міфи!

 

Чи можна засмагати на ранніх термінах вагітності?

 

👉 Купатися і засмагати можна, небезпека ховається не в ультрафіолетовому випромінюванні.

 

Негативний вплив на вагітність може нанести спека. У період інтенсивного росту дитини, коли йде закладка всіх органів і систем, тепловий удар може негативно вплинути на розвиток плода.

 

✔ Вибирайте сприятливі періоди для перебування на сонці (рано вранці або ввечері), коли сонячні промені найменш активні.

 

Чи безпечно засмагати під прямими сонячними променями?

 

👉 Так і є, це сприяє утворенню опіків на шкірі і виникнення пов’язаних з цим ускладнень.

 

✔ Вибирайте місця для відпочинку, які знаходяться під парасолькою або в тіні дерев. Обов’язково використовуйте захисний крем з SPF не менше 30, а краще 50.

Чим світліше Ваша шкіра, тим вище захисний фактор SPF слід вибирати!

 

Які захисні креми можна використовувати під час вагітності?

 

✔ Якщо говорити про креми, обов’язково тільки ті, на яких написано «дозволено під час вагітності».

 

👉 Під час вагітності під впливом гормонів шкіра може по-іншому реагувати на використання навіть звичних засобів.

 

✔ Обов’язково тестуйте засоби на шкірі передпліччя, де шкіра найбільш ніжна, щоб уникнути виникнення алергії і появи пігментних плям.

Використовуйте засоби, які розроблені для дітей, вони найкраще підійдуть Вам в цей період.

 

Що краще використовувати – сонцезахисний крем або масло?

 

👉 Сонцезахисне масло містить в своєму складі ефірні масла, які можуть привести до чутливості і подразнення шкіри майбутньої мами.

 

✔ Навайте перевагу сонцезахисним кремам або молочку. Їх склад розроблений на основі фізичних фільтрів. Вони не поглинаються шкірою, а лише утворюють поверхневий захист для епідермісу.

 

Як часто необхідно наносити захисний крем?

 

👉 Достатньо повторно наносити захисний крем після кожного купання, навіть якщо на ньому вказано, що він водостійкий.

 

✔ Це гарантує Вам 100% захист Вашої шкіри від сонячного випромінювання. Оптимальний інтервал для нанесення захисного крему – кожні 2 години.

 

Чи правда, що у вагітних жінок загар проявляється набагато раніше?

 

👉 Це дійсно так. Сприйняття ультрафіолетових променів спеціальними клітинами шкіри – меланоцитами підвищується. Це пов’язано з домінуванням естрогенів в організмі вагітної жінки.

 

✔ Також може вирости кількість родимок і змінитися їх колір. З обережністю відкривайте ділянки тіла, де спостерігаєте родимки. Не варто піддавати їх ультрафіолетовому випромінюванню.

 

Через перебування на сонці може прогресувати варикозне розширення вен, так чи це?

 

👉 Це правда. При впливі сонячних променів стінки вен розширюються, ускладнюється теплообмін, артеріальний тиск знижується і це призводить до застою крові в венах. Застій крові провокує тиск на венозну стінку, і вона розширюється ще більше.

 

✔ Якщо у Вас є схильність до варикозу, обмежуйте перебування на сонці. Обирайте сприятливі години для відпочинку на відкритому повітрі.

 

Чи потрібно приймати вітамін Д влітку, особливо якщо кожен день приймаєте сонячні ванни або живете в морському регіоні?

 

👉 Жителі морських регіонів і країн з високою інсоляцією отримують достатню кількість вітаміну Д. А ось 50% жителів України знаходяться в стані дефіциту цього гормону.

 

✔ Найкраще визначити рівень вітаміну Д. У лабораторії здати кров на показник 25-ОН вітамін Д і тільки тоді прийняти рішення щодо застосування препаратів навіть в літній період!

 

Норма вітаміну Д не менше 40 нг / мл (або не менше 75 нмоль / л).

 

Поради допоможуть Вам проводити час з користю для Вашого здоров’я та здоров’я Вашої дитини!

Бажаю Вам отримати задоволення від вагітності і безпечного відпочинку!

Читайте також:

Профілактика резус-конфлікту під час вагітності

Що таке резус конфлікт, чому він виникає і чи є лікування сьогодні розказує Барановська Вікторія Володимирівна, акушер-гінеколог, ендокринолог, спеціаліст УЗ діагностикинашої клініки.

Як правильно вводити прикорм?

Сьогодні наш лікар-терапевт Красюк Анна Ігорівна розповість про те як і коли правильно вводити прикорм. Лікар порекомендує які для цього краще вибрати продукти та як сформувати у малюка правильне ставлення до їжі.

Аномалії розвитку матки

Вроджені аномалії розвитку матки - це відхилення від нормальної будови, спричинені ембріологічним порушенням розвитку протоків Мюллера. Розповідає Горщанік Юлія Володимирівна, репродуктолог нашої клініки.

Коронавірус і вагітність

Ковід і вагітність - непросте словосполучення. COVID 19 - це виклик сучасності і його не слід применшувати, оскільки переформатування способу життя людства так чи інакше відбулося.

Знайомимося з майбутнім малюком

Ультразвукова діагностика є основним і найбезпечнішим методом діагностики перебігу вагітності і розвитку плода.