Чи можна засмагати під час вагітності?

Незважаючи на те, що сонячне світло є важливим джерелом отримання вітаміну D для підтримки здоров’я нашого організму, його надлишок може негативно вплинути на самопочуття, особливо в разі, якщо жінка вагітна.

Що важливо знати про перебування на сонці під час вагітності, як збалансувати потреби організму у вітаміні Д, а також якій інформації не варто вірити розповість Анна Осьмак, акушер-гінеколог нашої клініки.

Давайте розберемося і розвіємо найпоширеніші міфи!

 

Чи можна засмагати на ранніх термінах вагітності?

 

👉 Купатися і засмагати можна, небезпека ховається не в ультрафіолетовому випромінюванні.

 

Негативний вплив на вагітність може нанести спека. У період інтенсивного росту дитини, коли йде закладка всіх органів і систем, тепловий удар може негативно вплинути на розвиток плода.

 

✔ Вибирайте сприятливі періоди для перебування на сонці (рано вранці або ввечері), коли сонячні промені найменш активні.

 

Чи безпечно засмагати під прямими сонячними променями?

 

👉 Так і є, це сприяє утворенню опіків на шкірі і виникнення пов’язаних з цим ускладнень.

 

✔ Вибирайте місця для відпочинку, які знаходяться під парасолькою або в тіні дерев. Обов’язково використовуйте захисний крем з SPF не менше 30, а краще 50.

Чим світліше Ваша шкіра, тим вище захисний фактор SPF слід вибирати!

 

Які захисні креми можна використовувати під час вагітності?

 

✔ Якщо говорити про креми, обов’язково тільки ті, на яких написано «дозволено під час вагітності».

 

👉 Під час вагітності під впливом гормонів шкіра може по-іншому реагувати на використання навіть звичних засобів.

 

✔ Обов’язково тестуйте засоби на шкірі передпліччя, де шкіра найбільш ніжна, щоб уникнути виникнення алергії і появи пігментних плям.

Використовуйте засоби, які розроблені для дітей, вони найкраще підійдуть Вам в цей період.

 

Що краще використовувати – сонцезахисний крем або масло?

 

👉 Сонцезахисне масло містить в своєму складі ефірні масла, які можуть привести до чутливості і подразнення шкіри майбутньої мами.

 

✔ Навайте перевагу сонцезахисним кремам або молочку. Їх склад розроблений на основі фізичних фільтрів. Вони не поглинаються шкірою, а лише утворюють поверхневий захист для епідермісу.

 

Як часто необхідно наносити захисний крем?

 

👉 Достатньо повторно наносити захисний крем після кожного купання, навіть якщо на ньому вказано, що він водостійкий.

 

✔ Це гарантує Вам 100% захист Вашої шкіри від сонячного випромінювання. Оптимальний інтервал для нанесення захисного крему – кожні 2 години.

 

Чи правда, що у вагітних жінок загар проявляється набагато раніше?

 

👉 Це дійсно так. Сприйняття ультрафіолетових променів спеціальними клітинами шкіри – меланоцитами підвищується. Це пов’язано з домінуванням естрогенів в організмі вагітної жінки.

 

✔ Також може вирости кількість родимок і змінитися їх колір. З обережністю відкривайте ділянки тіла, де спостерігаєте родимки. Не варто піддавати їх ультрафіолетовому випромінюванню.

 

Через перебування на сонці може прогресувати варикозне розширення вен, так чи це?

 

👉 Це правда. При впливі сонячних променів стінки вен розширюються, ускладнюється теплообмін, артеріальний тиск знижується і це призводить до застою крові в венах. Застій крові провокує тиск на венозну стінку, і вона розширюється ще більше.

 

✔ Якщо у Вас є схильність до варикозу, обмежуйте перебування на сонці. Обирайте сприятливі години для відпочинку на відкритому повітрі.

 

Чи потрібно приймати вітамін Д влітку, особливо якщо кожен день приймаєте сонячні ванни або живете в морському регіоні?

 

👉 Жителі морських регіонів і країн з високою інсоляцією отримують достатню кількість вітаміну Д. А ось 50% жителів України знаходяться в стані дефіциту цього гормону.

 

✔ Найкраще визначити рівень вітаміну Д. У лабораторії здати кров на показник 25-ОН вітамін Д і тільки тоді прийняти рішення щодо застосування препаратів навіть в літній період!

 

Норма вітаміну Д не менше 40 нг / мл (або не менше 75 нмоль / л).

 

Поради допоможуть Вам проводити час з користю для Вашого здоров’я та здоров’я Вашої дитини!

Бажаю Вам отримати задоволення від вагітності і безпечного відпочинку!

Читайте також:

Аналіз на генетичну сумісність

У сучасному світі все частіше пари усвідомлено підходять до питання планування вагітності та народження здорової дитини. У нашому Медичному Центрі ми проводимо генетичний скринінг, який допомагає з'ясувати та виключити носійство генетичних мутацій у парі.

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ? Розповідає Лялюк Василь Васильович, завідувач ембріології нашої клініки

Нудота у вагітних

Токсикоз може змінити чудовий період очікування малюка. Насолоджуйтесь кожним днем свого цікавого стану! Як це правильно зробити, розповідає Горщанік Юлія Володимирівна, акушер-гінеколог нашої клініки.

Чи впливає група крові на зачаття?

Що таке резус-фактор та як це може вплинути на вагітність? Читайте сьогодні у нашому новому випуску!

Генетичне обстеження при плануванні вагітності

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає навіщо проводити генетичний тест на етапі планування вагітності та що таке розширений скринінг на спадкові захворювання?