Чому бластоцисти виростають на 7-й день?

Бластоциста – стадія розвитку ембріона на 116±2 години, що має складну клітинну структуру, що складається приблизно з 200 клітин.

Раніше в практиці ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій) ембріони, які не досягли стадії бластоцисти на 6-й день, утилізувалися відповідно до лабораторних стандартів, проте загальноприйнята практика припинення культивування ембріонів на 6-й день була поставлена ​​під сумнів. Вважалося, що тривала затримка у розвитку ембріонів є ознакою низької якості, анеуплоїдії (порушення набору хромосом) та, як наслідок, низької частоти настання вагітності.

Слід зазначити, що ембріони досягли стадії бластоцисти на 7-й день можуть:

 • зберігати життєздатність
 • досягати високої морфологічної оцінки (мати правильний зовнішній вигляд)
 • бути хромосомно та генетично здоровими, призводити до народження здорових малюків.

Основні фактори, які можуть вплинути на швидкість розвитку ембріона та формування бластоцисти лише до 7-го дня культивування:

 • репродуктивний вік жінки (зниження рівня енергії у мітохондріях відбувається зі збільшенням репродуктивного віку). Важливо знати, що ембріон розвивається до етапу імплантації лише за рахунок енергії, яку він отримав від яйцеклітини.
 • дозування ФСГ
 • морфологія (якість) ооцитів, які отримали під час стимуляції.

Шкідливі звички (куріння, алкоголь), токсини, смоли, лаки, фарби, деякі препарати впливають зниження якості яйцеклітин.

Прийом антиоксидантів та правильне харчування навпаки знижує рівень оксидативного стресу та може підвищувати якість ооцитів, впливати на правильний розвиток ембріонів:

 • відсоток нормальних форм сперматозоїдів
 • кількість попередніх циклів ДРТ
 • використовується система культивування, якість вентиляції в ембріологічній лабораторії
 • у деяких випадках генетика самого ембріона
 • метаболічні та епігенетичні процеси ембріона
 • затримка першого розподілу (дроблення)

Однак, у ряді випадків формування бластоцисти до 7-го дня є результатом комбінації кількох факторів.

Крім того, 34% бластоцист на 7 день можуть бути еуплоїдними, що вказує на те, що повільний розвиток не є прямим результатом генетичних поломок у всіх випадках. Таким чином, розширене культивування дає шанс на таку довгоочікувану вагітність та народження здорової дитини.

А як розвивалися ембріони у вас? Чи були серед них семидобові?

Читайте також:

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.

Азооспемія. Причини. Стратегія на появу здорового малюка.

Сумна статистика говорить, що чоловічий фактор є причиною не настання вагітності до 40% випадків. Однією з можливих причин є - азооспермія, що зустрічається в одного чоловіка із ста.