Чому перенос ембріона краще робити саме на 5-й день розвитку?

Чому перенос ембріона краще робити саме на 5-й день розвитку?

Насправді немає єдиної відповіді на це запитання. Зазвичай рішення про день переносу приймає ембріолог з лікарем-репродуктологом, враховуючи кількість та якість отриманих ембріонів, анамнез жінки, кількість попередніх спроб ЕКЗ/ІКСІ. Розглянемо плюси та мінуси переносу ембріона на всіх етапах його розвитку.

1-ша доба після запліднення

+ Мінімальний термін перебування поза організмом жінки.

Не фізіологічно, в організмі жінки ембріон в цей час знаходиться в матковій трубі, а не в порожнині матки.

Вибір складний через відсутність доказових критеріїв якості.

Власний геном ембріона ще не проявив себе.

2-га доба після запліднення

+ Все ще мінімальний термін перебування поза організмом жінки.

+ В порівнянні з першою добою , легше зробити вибір найбільш якісних ембріонів , тому що ембріони вже почали дроблення та доступні для оцінки.

Власний геном «мовчить» – неможливо визначити ембріони з серйозними порушеннями.

Неможливо провести передімплантаційне генетичне тестування (PGT-A).

3-тя доба після запліднення

Екватор: сприятливий день для проведення ембріотрансферу. Багато клінік вибирають саме цей день для переносу ембріона в порожнину матки.

Великий недолік: саме на цьому етапі можуть відбуватися ембріоарести (зупинка) розвитку ембріона з грубими генетичними порушеннями. Відповідно при переносі ембріона на 3-ту добу розвитку і репродуктолог і пацієнт не знають який потенціал у ембріона до правильного розвитку та імплантації.

4-та доба після запліднення

+ Максимально вдалий момент фізіологічного потрапляння в матку – саме на цій стадії морули ембріон потрапляє туди при природному розвитку подій .

+ Подоланий так званий «блок розвитку» in vitro

Не зовсім просто оцінити морулу по якості.

Можлива відсутність ембріонів на перенос (якщо всі зупинилися в розвитку) – серйозний стрес для пацієнтів.

5-та доба після запліднення

+ Частота імплантації бластоцист вища ніж 2-3-х денних ембріонів (приблизно 2 до 1)

+ До цієї стадії доростають найсильніші ембріони. Проте це не гарантує відсутності в них генетичних змін.

+ Є можливість для проведення (PGT-A) для виключення хромосомних порушень у ембріона.

+ Оцінка якості бластоцисти неефективна.

+ На цій стадії ми можемо провести додатковий лазерний хетчінг і допомогти ембріончику у вилуплюванні та прикріпленні до ендометрію.

+ Саме на 5-ту добу після овуляції (дії прогестерону) в ендометрії відкривається «вікно імплантації» – готовність жіночого організму приймати ембріон та забезпечувати підтримку його подальшого розвитку. У жінок розвивається найбільш виражена імунологічна толерантність до ембріона. В нормі до стадії бластоцисти в умовах in vitro доростають близько половини ембріонів.

Як бачимо, у кожного варіанта є свої плюси та мінуси. Звична стратегія виглядає так: більш довершений підхід ( в нашій клініці ми рекомендуємо вчиняти саме так), це культивувати ембріони до 5-6 доби, щоб отримати результати (PGT-A). Поки ми очікуємо результат передімплантаційного генетичного тестування, жінка відпочиває від гормональної підтримки. Після отримання результатів, коли ми розуміємо, що в нас є хромосомно здоровий ембріон для ембріотрансферу, відбувається підготовка жіночого організму до виношування вагітності. Ембріон розморожується (у суворо визначений день) та переноситься у порожнину матки (один здоровий ембріон). В такому випадку результативність імплантації та розвитку вагітності хромосомно здоровою дитиною дуже висока ( в нашій клініці складає 78,6% на перенос одного еуплоїдного ембріона).

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.