Чому у ембріонів утворюється фрагментація?

Що таке фрагментація?

Це відділення фрагменів клітин ембріона, які не містять ядра, тобто ніякої генетичної інформації. Такі фрагменти можуть утворюватися при розподілі клітин усередині ембріона на другу – третю добу його розвитку.

Як оцінити фрагментацію ембріона?

Ступінь фрагментації – це відсоткове співвідношення без’ядерних ділянок цитоплазми до нормальних бластомерів (клітин ембріона).

Цей показник настільки важливий, що відображається у класифікації категорії якості ембріонів.

  • A – ембріон не має фрагментації, всі клітини симетричні
  • B – ембріон містить до 25% фрагментації, більшість клітин симетричні
  • C – у ембріона виражена фрагментація (> 25%), бластоміри асиметричні
  • D – фрагментація ембріона становить понад 50%, бластоміри асиметричні.

Фрагментація ембріона до 25% можлива як варіант норми, що у свою чергу не позначається на його розвитку в подальшому і подальшій імплантації.

Виражений рівень фрагментації (>25%) зазвичай корелює зі зменшенням отримання бластоцист відмінної та гарної якості.

Можливі причини фрагментації:

  • Фрагментація служить для деяких ембріонів як запрограмована загибель. У такому разі причину можна віднести до генетичної. У нашій клініці ми рекомендуємо проводити генетичний тест 37 генів, які можуть впливати на зупинку розвитку ембріонів.
  • До негенетичних причин можна віднести: порушення умов культивування ембріонів, хронічні захворювання у пари та негативні фактори (шкідливі звички, дії токсинів – куріння, випаровування лаків, смол, фарб, радіаційного випромінювання, хіміотерапія), а також невідповідна гормональна стимуляція.

На жаль, чим вищий ступінь фрагментації ембріона, тим гірший прогноз для подальшого розвитку. Слід зазначити, що є випадки, у яких ембріони з важким ступенем фрагментації, формували бластоцисти хорошої якості на п’яту – шосту добу.

Таким чином, фрагментація ембріона на другу та третю добу розвитку не повинна лякати пари, за такої ситуації можливо отримати ембріони, проте рекомендовано преімплантаційне генетичне тестування (ПГТ).

У нашій клініці консультація пари ембріологом з усіх питань розвитку ембріончиків, їх особливості з фотозвітом кожного дня культивування є частиною програми ЕКЗ. Ми простою мовою обговорюємо такі важливі питання. Це дає парі розуміння ситуації на такому важливому етапі свого шляху до батьківства!

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.