Лялюк Василь Васильович
Завідувач відділенням ембріології

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ?

Ці та багато інших питань ми чуємо від наших пацієнтів на консультації, коли йдеться про допоміжні методи досягнення головної мети – побачити заповітні 2 смужки на тесті, а потім отримати підтвердження вагітності у фахівця.

Спочатку визначимо ключове: ІКСІ – це не окрема процедура, а процедура, яка доповнює стандартну програму ЭКО. Тобто, якщо при звичайному ЕКЗ ми проводимо стимуляцію, поміщаємо яйцеклітину та сперматозоїди у спеціальні умови та чекаємо, то при проведенні ІКСІ ми, так би мовити, «допомагаємо» сперматозоїду проникнути в яйцеклітину. Це і є відповідь на запитання «Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?». Однозначно так!

Як проводиться процедура ІКСІ?

Лікар за допомогою спеціальної мікроголки вводить в цитоплазму  яйцеклітини сперматозоїд. Це проводиться за допомогою потужного мікроскопа, який дозволяє контролювати такі детальні та надзвичайно важливі процеси.

Але для ІКСІ, як і для інших процедур та маніпуляцій, існують чіткі показання (їх можна поділити на чоловічі та жіночі)

Для чоловіків показаннями є:

  • недостатня рухливість сперматозоїдів за результатами спермограми
  • мало морфологічно здорових сперматозоїдів в еякуляті
  • антиспермальні антитіла в еякуляті
  • використання кріоконсервованої сперми, коли у рухомих сперматозоїдів знижено
  • при повній відсутності сперматозоїдів. У таких ситуаціях сперматозоїди беруться шляхом проведення біопсії яєчка

Показання з боку жінки:

  • невдалі спроби запліднення у програмі ЕКЗ у минулому, або низький відсоток запліднення ооцитів
  • репродуктивний вік старше 35 років
  • отримання менше 4-х яйцеклітин
  • підвищена індивідуально товщина оболонки яйцеклітини, якою сперматозоїд неспроможна пройти самостійно.

У будь-якому разі необхідність проведення ІКСІ у програмі ЕКО визначає репродуктолог за результатами всіх аналізів та діагностичних процедур.

Звернувшись до нашого Медичного Центру, Ви можете бути впевнені, що отримуєте гарантію якості та повний спектр необхідних послуг, тому що ми маємо в своєму розпорядженні спеціалісти та обладнання, які дозволяють вирішувати будь-які складнощі із зачаттям на різних етапах цього шляху.

З турботою про Ваше здоров’я!

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.