Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Діагностика генетичних захворювань репродуктивної системи

Чоловіча репродуктивна генетична панель

Цей тест призначений для чоловіків, які мають змінені параметри спермограми. Він аналізує набір із 50 генів, що беруть участь в утворенні та дозріванні сперматозоїдів, та дозволить встановити генетичне походження чоловічого фактора безпліддя.

Генетична панель “Зупинка розвитку ембріонів”

Відомо, що близько 10-15% ембріонів зупиняються в мітотичному розподілі на стадії від 2-4 клітин. 50% ембріонів повинні в нормі досягти стадії бластоцисти (стадія розвитку ембріона на 5-6 добу, коли він складається з 156-200 клітин). Зупинка розвитку передбачає придушення та/або припинення поділу клітин та їх метаболічної активності. Хромосомні відхилення, порушення преімплантаційного розвитку та мутації в генах є причиною зупинки розвитку ембріона і, отже, безпліддя. Визначення мутації в генах (загалом аналізується 38 генів), відповідальних за розвиток ембріона, має ключове значення для визначення тактики настання вагітності.

Показання до проведення даного аналізу:

  • Неможливість зачати дитину після 1 року спроб без застосування методів контрацепції
  • Безпліддя у сімейному анамнезі
  • Звичне невиношування вагітності
  • Невдалі спроби ЕКЗ
  • Невдалі спроби лікування допоміжними репродуктивними технологіями (ДРТ)

Панель “Звичне невиношування вагітності”

Звичне невиношування вагітності (ЗНВ) – одне з найчастіших акушерських ускладнень, яке зустрічається у 30% випадків зачаття. Велика кількість випадків втрати вагітності на ранніх термінах відбувається через генетичні порушення. Основною причиною цих порушень є неправильне розходження хромосом у статевих клітинах до етапу запліднення, наявність збалансованих транслокацій в одного з батьків. Традиційно оцінка звичного невиношування вагітності ґрунтувалася на каріотипуванні. У сучасній медицині досягнення в галузі молекулярно-генетичної діагностики надали дані про великий спектр генетичних причин та фактори ризику втрати вагітності. Усього буде проаналізовано 14 генів з метою виявлення мутацій, відповідальних за невиношування вагітності у деяких жінок.

Вагінальний мікробіом

Цей тест аналізує мікроорганізми (мікробіом) жіночої піхви. Зміна цього мікробіома може вплинути на фертильність, спричиняючи невдачу імплантації або повторні невиношування вагітності. Відновлення мікробіома покращить результативність лікування методом екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

З іншого боку, наше відділення репродуктології пропонує своїм пацієнтам ще набір генетичних тестів, спрямованих на розробку індивідуального лікування. Ці тести визначать набір генетичних варіантів, з яких буде встановлено найбільш підходящий протокол та ліки (фармакогенетика) для пацієнта.

Генетична панель “Стимуляція суперовуляції”

Ціль полягає в тому, щоб персоналізувати протокол стимуляції яєчників. Насамперед, він призначений для жінок з низьким оваріальним резервом і тих, у кого була порушена відповідь на стимуляцію в минулому, щоб оптимізувати процес отримання ооцитів.

Генетична панель “Повторювані невдачі імплантації”

Повторювані невдачі імплантації і викидні, що повторюються, є причиною невдачі великої кількості циклів ЕКЗ. Генетичні варіанти, що аналізуються у цьому тесті, дозволяють рекомендувати різні методи лікування, щоб їх уникнути.

У Reprolife ми продовжуємо працювати над тим, щоб надавати нашим парам новітні діагностичні досягнення, щоб оптимізувати методи ЕКЗ та досягти найкращих показників успіху.

Читайте також:

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.

Шановні пацієнти!

Шановні пацієнти, раді повідомити Вас, що ми продовжуємо роботу медичного центру у Києві в повному обсязі.