Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, провідний репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Діагностика генетичних захворювань репродуктивної системи

Чоловіча репродуктивна генетична панель

Цей тест призначений для чоловіків, які мають змінені параметри спермограми. Він аналізує набір із 50 генів, що беруть участь в утворенні та дозріванні сперматозоїдів, та дозволить встановити генетичне походження чоловічого фактора безпліддя.

Генетична панель “Зупинка розвитку ембріонів”

Відомо, що близько 10-15% ембріонів зупиняються в мітотичному розподілі на стадії від 2-4 клітин. 50% ембріонів повинні в нормі досягти стадії бластоцисти (стадія розвитку ембріона на 5-6 добу, коли він складається з 156-200 клітин). Зупинка розвитку передбачає придушення та/або припинення поділу клітин та їх метаболічної активності. Хромосомні відхилення, порушення преімплантаційного розвитку та мутації в генах є причиною зупинки розвитку ембріона і, отже, безпліддя. Визначення мутації в генах (загалом аналізується 38 генів), відповідальних за розвиток ембріона, має ключове значення для визначення тактики настання вагітності.

Показання до проведення даного аналізу:

  • Неможливість зачати дитину після 1 року спроб без застосування методів контрацепції
  • Безпліддя у сімейному анамнезі
  • Звичне невиношування вагітності
  • Невдалі спроби ЕКЗ
  • Невдалі спроби лікування допоміжними репродуктивними технологіями (ДРТ)

Панель “Звичне невиношування вагітності”

Звичне невиношування вагітності (ЗНВ) – одне з найчастіших акушерських ускладнень, яке зустрічається у 30% випадків зачаття. Велика кількість випадків втрати вагітності на ранніх термінах відбувається через генетичні порушення. Основною причиною цих порушень є неправильне розходження хромосом у статевих клітинах до етапу запліднення, наявність збалансованих транслокацій в одного з батьків. Традиційно оцінка звичного невиношування вагітності ґрунтувалася на каріотипуванні. У сучасній медицині досягнення в галузі молекулярно-генетичної діагностики надали дані про великий спектр генетичних причин та фактори ризику втрати вагітності. Усього буде проаналізовано 14 генів з метою виявлення мутацій, відповідальних за невиношування вагітності у деяких жінок.

Вагінальний мікробіом

Цей тест аналізує мікроорганізми (мікробіом) жіночої піхви. Зміна цього мікробіома може вплинути на фертильність, спричиняючи невдачу імплантації або повторні невиношування вагітності. Відновлення мікробіома покращить результативність лікування методом екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

З іншого боку, наше відділення репродуктології пропонує своїм пацієнтам ще набір генетичних тестів, спрямованих на розробку індивідуального лікування. Ці тести визначать набір генетичних варіантів, з яких буде встановлено найбільш підходящий протокол та ліки (фармакогенетика) для пацієнта.

Генетична панель “Стимуляція суперовуляції”

Ціль полягає в тому, щоб персоналізувати протокол стимуляції яєчників. Насамперед, він призначений для жінок з низьким оваріальним резервом і тих, у кого була порушена відповідь на стимуляцію в минулому, щоб оптимізувати процес отримання ооцитів.

Генетична панель “Повторювані невдачі імплантації”

Повторювані невдачі імплантації і викидні, що повторюються, є причиною невдачі великої кількості циклів ЕКЗ. Генетичні варіанти, що аналізуються у цьому тесті, дозволяють рекомендувати різні методи лікування, щоб їх уникнути.

У Reprolife ми продовжуємо працювати над тим, щоб надавати нашим парам новітні діагностичні досягнення, щоб оптимізувати методи ЕКЗ та досягти найкращих показників успіху.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.