ДНК фрагментація сперматозоїдів

Сьогодні, коли подружні пари звертаються в клініку за допомогою, все частіше спостерігаються випадки, що складності в зачатті дитини не тільки в жінці, а ще й в чоловікові. А часом, саме в чоловікові. Здавалося б, зробивши простий аналіз «Спермограма», можна встановити, які шанси у подружньої пари зачати дитину. Залежно від концентрації, рухливості і морфологічних показників, пропонується ряд шляхів вирішення проблеми:

 

  1. внутрішньоматкова інсемінація спермою;
  2. традиційне ЕКО;
  3. ІКСІ.

Не завжди ці методи дають бажаний результат, тому стає необхідним більш глибоке вивчення причин невдач.

 

ДНК фрагментація сперматозоїдів

 

В цих маленьких клітинах, що несуть генетичний матеріал – інформацію від майбутнього тата, присутній ланцюжок ДНК, що складається з нуклеїнових кислот. Через дії різних факторів зв’язки між елементами ДНК можуть порушуватись. Це призводить до фрагментації, розриву ланцюжка на окремі фрагменти. Встановити справжню причину виникнення ДНК фрагментації в еякуляті кожного чоловіка досить складно. Але знати кількість сперматозоїдів з фрагментованою ДНК, щоб зробити все необхідне для подолання безпліддя пари, важливо.

 

Коли необхідно дізнатися ступінь фрагментації ДНК сперми?

 

Коли при нормальних показниках спермограми виключений жіночий фактор, коли спостерігається невиношування вагітності, коли спроби ЕКЗ і ІКСІ демонструють невисокі показники в отриманні якісних ембріонів та результативністі ембріотрансферу. Існує ще один фактор рекомендований для проведення цього аналізу – вік чоловіка (старше 45 – 50 років). Розуміння причини проблеми – це вже головне на шляху до її подолання.

Читайте також:

Чому у ембріонів утворюється фрагментація?

Ткаченко Анна Борисівна, ембріолог нашої клініки, ділиться інформацією про те, що таке фрагментація ембріонів і які її можливі причини.

Коли потрібно використовувати донорську сперму?

Сьогодні поговоримо про причини, коли потрібно використовувати донорську сперму. Розповідає Осьмак Ганна Миколаївна, акушер-гінеколог нашої клініки

Чому під час розвитку in vitro іноді відбувається зупинка ембріона?

У цьому пості ми розповімо, чому ембріони перестають рости, перш ніж стають бластоцистами на 5-й день свого розвитку.

Що таке олігоастенотератоазооспермія у чоловіків?

Олігоастенотератозооспермія (ОАТ-синдром) - це зміни в кількісті і якості сперми чоловіка, при якому знижується ймовірність настання вагітності або розвивається безпліддя.

Вплив якості сперми на успіх ЕКЗ

Сперматозоїд! Він являє собою 50% вашого ембріона. На чоловічий фактор припадає близько 40-50% безпліддя пар і близько 7% чоловіків в цілому (Kumar et al. 2015). Так що це важливо.