Донорство яйцеклеток. В каких случаях применяется
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Донорство яйцеклітин. В яких випадках застосовується?

У цій програмі проводиться ЕКЗ з яйцеклітинами анонімного донора, які запліднюються спермою партнера пацієнтки. Ембріони, що отримані цим методом, переносяться в матку матері-реципієнта.

Наш медичний центр має власну базу донорів, тому ми можемо гарантувати, що всі вони здорові – це обов’язково підтверджується обстеженнями. Важливо також знати, що донорство є анонімним. Анонімність необхідна, щоб захистити інтереси всіх людей, яких стосується ця програма, включаючи майбутню дитини.

Показання до програми лікування з використанням донорських ооцитів

 • Відсутність можливості отримання у матері власних яйцеклітин з причини передчасної менопаузи (передчасне виснаження оваріального резерву);
 • вроджені аномалії розвитку (синдром Шершевского-Тернера);
 • незворотні наслідки оперативних втручань, вплив хіміотерапії, променевої терапії;
 • генетичні захворювання з ризиком розвитку спадкової патології у плода;
 • при неможливості отримання якісних ооцитів і ембріонів;
 • при багаторазових невдалих спробах запліднення.

Як проводиться програма лікування?

У нашому медичному центрі є власний донорський банк ооцитів, але жінка може вибрати в якості донора свого близького родича. Донор підбирається максимально фенотипічно схожий. Після повного обстеження проводиться програма стимуляції суперовуляції з метою отримання яйцеклітин у донора. Для запліднення можуть бути використані свіжі або заморожені (вітрифіковані) клітини. Зберігання ооцитів при низьких температурах (-196 С) не впливає на якість і подальшу ефективність, а різниця між програмами є. При заплідненні свіжих ооцитів потрібно синхронізувати цикли пацієнтки і донора, в той час як запліднення розморожених клітин не вимагає синхронізації і більш зручно для жінки. Отримані від донора клітини заморожують і використовують у будь-який зручний для жінки час. Потім в лабораторії проводиться запліднення і культивування ембріонів протягом 5-7 днів. При необхідності проводиться преімплантаційне генетичне тестування ембріона PGT. Після чого один хромосомно здоровий ембріончик (еуплоідний) переносять в порожнину матки жінки-реципієнта, а всі інші заморожуються і надійно зберігаються в ембріологічній лабораторії.

Хто може бути донором ооцитів?

За даними рекомендаціям ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) і ASRM (American Society of Reproductive Medicine) донором ооцитів може бути жінка у віці до 35 років (згідно з внутрішніми правилами медичного центру Reprolife донор повинен бути до 30 років) і мати хороше фізичним і психічне здоров’ям.

Яке обстеження проходить донор ооцитів?

Донори ооцитів проходять всебічні дослідження:

 • генетичні аналізи: каріотип, виключення синдрому ламкої X-хромосоми, носійство спінальної м’язової атрофії, нейросенсорна туговухість, альфа і бета-таласемії, молекулярно генетичний аналіз на носійство муковісцидозу;
 • аналіз крові на ВІЛ, RW, на наявність маркерів гепатиту В, С, визначення IgG і IgM до токсоплазми, краснухи, цитомегаловірусу, вірусу герпесу, скринінг на 7 інфекцій, що передаються статевим шляхом.
 • висновок психіатра;
 • флюорогрофія;
 • ЕКГ.

Таким чином дане обстеження включає в себе генетичні, репродуктивні, психологічні та загальноклінічні компоненти.

Кому протипоказана програма лікування з використанням донорських ооцитів?

У нашій клініці ми не починаємо програму стимуляції донорів ооцитів, у яких в анамнезі є:

 • онкологічні захворювання;
 • серцево-судинні захворювання;
 • спадкові хвороби;
 • захворювання, що передаються статевим шляхом;
 • захворювання печінки і нирок;
 • захворювання, пов’язані з розладом психіки;
 • якщо є відомості про вживання наркотиків і залежність від алкоголю.

Яка кількість ооцитів надається в даній програмі?

Ми гарантує мінімум 8 і в середньому 11 ооцитів на кожен цикл.

Яка ефективність програми лікування з використанням донорських ооцитів?

Ефективність лікування в нашому центрі на перенесення одного ембріона в групі пацієнтів з донорськими яйцеклітинами перевищує ефективність в групі пацієнтів з класичною програмою ЕКЗ і становить 79.8% настання клінічної вагітності (при проведенні PGT-A).

Даний метод подолання безпліддя ефективний, безпечний і доступний.

Якщо у Вас є додаткові питання, будь ласка, звертайтесь до нас в клініку по телефону 044-355-3155. Ми допоможемо вирішити Ваш запит.

Читайте також:

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)

Що таке гідросальпінкс?

Що таке гідросальпінкс, чому він знижує народжуваність та які є методи лікування - розповідає ендокринолог-гінеколог Горщанік Юлія Володимирівна.

Що впливає на якість ооцитів?

При складнощах із зачаттям малюка жінок часто цікавить питання, що впливає на якість яйцеклітин? Як підвищити свої шанси на зачаття? Дійсно, якість статевих клітин - найважливіший фактор для успішної вагітності. Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Вплив розміру фолікула на якість яйцеклітини

У цій статті ми обговоримо, що таке фолікули яєчників, як вони вимірюються, чому вони мають вирішальне значення для лікування методами допоміжної репродуктології (ДРТ), і як вони впливають на успішну вагітність. Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Як повернути лептин в норму?

Лептин - гормон, який виробляють жирові клітини (адипоцити). Він посилає сигнал про насичення в особливу частину головного мозку - гіпоталамус, контролює кількість вжитих і витрачених калорій, кількість жирових накопичень в організмі.