Донорство яйцеклеток. В каких случаях применяется
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Донорство яйцеклітин. В яких випадках застосовується?

У цій програмі проводиться ЕКЗ з яйцеклітинами анонімного донора, які запліднюються спермою партнера пацієнтки. Ембріони, що отримані цим методом, переносяться в матку матері-реципієнта.

Наш медичний центр має власну базу донорів, тому ми можемо гарантувати, що всі вони здорові – це обов’язково підтверджується обстеженнями. Важливо також знати, що донорство є анонімним. Анонімність необхідна, щоб захистити інтереси всіх людей, яких стосується ця програма, включаючи майбутню дитини.

Показання до програми лікування з використанням донорських ооцитів

 • Відсутність можливості отримання у матері власних яйцеклітин з причини передчасної менопаузи (передчасне виснаження оваріального резерву);
 • вроджені аномалії розвитку (синдром Шершевского-Тернера);
 • незворотні наслідки оперативних втручань, вплив хіміотерапії, променевої терапії;
 • генетичні захворювання з ризиком розвитку спадкової патології у плода;
 • при неможливості отримання якісних ооцитів і ембріонів;
 • при багаторазових невдалих спробах запліднення.

Як проводиться програма лікування?

У нашому медичному центрі є власний донорський банк ооцитів, але жінка може вибрати в якості донора свого близького родича. Донор підбирається максимально фенотипічно схожий. Після повного обстеження проводиться програма стимуляції суперовуляції з метою отримання яйцеклітин у донора. Для запліднення можуть бути використані свіжі або заморожені (вітрифіковані) клітини. Зберігання ооцитів при низьких температурах (-196 С) не впливає на якість і подальшу ефективність, а різниця між програмами є. При заплідненні свіжих ооцитів потрібно синхронізувати цикли пацієнтки і донора, в той час як запліднення розморожених клітин не вимагає синхронізації і більш зручно для жінки. Отримані від донора клітини заморожують і використовують у будь-який зручний для жінки час. Потім в лабораторії проводиться запліднення і культивування ембріонів протягом 5-7 днів. При необхідності проводиться преімплантаційне генетичне тестування ембріона PGT. Після чого один хромосомно здоровий ембріончик (еуплоідний) переносять в порожнину матки жінки-реципієнта, а всі інші заморожуються і надійно зберігаються в ембріологічній лабораторії.

Хто може бути донором ооцитів?

За даними рекомендаціям ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) і ASRM (American Society of Reproductive Medicine) донором ооцитів може бути жінка у віці до 35 років (згідно з внутрішніми правилами медичного центру Reprolife донор повинен бути до 30 років) і мати хороше фізичним і психічне здоров’ям.

Яке обстеження проходить донор ооцитів?

Донори ооцитів проходять всебічні дослідження:

 • генетичні аналізи: каріотип, виключення синдрому ламкої X-хромосоми, носійство спінальної м’язової атрофії, нейросенсорна туговухість, альфа і бета-таласемії, молекулярно генетичний аналіз на носійство муковісцидозу;
 • аналіз крові на ВІЛ, RW, на наявність маркерів гепатиту В, С, визначення IgG і IgM до токсоплазми, краснухи, цитомегаловірусу, вірусу герпесу, скринінг на 7 інфекцій, що передаються статевим шляхом.
 • висновок психіатра;
 • флюорогрофія;
 • ЕКГ.

Таким чином дане обстеження включає в себе генетичні, репродуктивні, психологічні та загальноклінічні компоненти.

Кому протипоказана програма лікування з використанням донорських ооцитів?

У нашій клініці ми не починаємо програму стимуляції донорів ооцитів, у яких в анамнезі є:

 • онкологічні захворювання;
 • серцево-судинні захворювання;
 • спадкові хвороби;
 • захворювання, що передаються статевим шляхом;
 • захворювання печінки і нирок;
 • захворювання, пов’язані з розладом психіки;
 • якщо є відомості про вживання наркотиків і залежність від алкоголю.

Яка кількість ооцитів надається в даній програмі?

Ми гарантує мінімум 8 і в середньому 11 ооцитів на кожен цикл.

Яка ефективність програми лікування з використанням донорських ооцитів?

Ефективність лікування в нашому центрі на перенесення одного ембріона в групі пацієнтів з донорськими яйцеклітинами перевищує ефективність в групі пацієнтів з класичною програмою ЕКЗ і становить 79.8% настання клінічної вагітності (при проведенні PGT-A).

Даний метод подолання безпліддя ефективний, безпечний і доступний.

Якщо у Вас є додаткові питання, будь ласка, звертайтесь до нас в клініку по телефону 044-355-3155. Ми допоможемо вирішити Ваш запит.

Читайте також:

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.