Донорство яйцеклеток. В каких случаях применяется
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Донорство яйцеклітин. В яких випадках застосовується?

У цій програмі проводиться ЕКЗ з яйцеклітинами анонімного донора, які запліднюються спермою партнера пацієнтки. Ембріони, що отримані цим методом, переносяться в матку матері-реципієнта.

Наш медичний центр має власну базу донорів, тому ми можемо гарантувати, що всі вони здорові – це обов’язково підтверджується обстеженнями. Важливо також знати, що донорство є анонімним. Анонімність необхідна, щоб захистити інтереси всіх людей, яких стосується ця програма, включаючи майбутню дитини.

Показання до програми лікування з використанням донорських ооцитів

 • Відсутність можливості отримання у матері власних яйцеклітин з причини передчасної менопаузи (передчасне виснаження оваріального резерву);
 • вроджені аномалії розвитку (синдром Шершевского-Тернера);
 • незворотні наслідки оперативних втручань, вплив хіміотерапії, променевої терапії;
 • генетичні захворювання з ризиком розвитку спадкової патології у плода;
 • при неможливості отримання якісних ооцитів і ембріонів;
 • при багаторазових невдалих спробах запліднення.

Як проводиться програма лікування?

У нашому медичному центрі є власний донорський банк ооцитів, але жінка може вибрати в якості донора свого близького родича. Донор підбирається максимально фенотипічно схожий. Після повного обстеження проводиться програма стимуляції суперовуляції з метою отримання яйцеклітин у донора. Для запліднення можуть бути використані свіжі або заморожені (вітрифіковані) клітини. Зберігання ооцитів при низьких температурах (-196 С) не впливає на якість і подальшу ефективність, а різниця між програмами є. При заплідненні свіжих ооцитів потрібно синхронізувати цикли пацієнтки і донора, в той час як запліднення розморожених клітин не вимагає синхронізації і більш зручно для жінки. Отримані від донора клітини заморожують і використовують у будь-який зручний для жінки час. Потім в лабораторії проводиться запліднення і культивування ембріонів протягом 5-7 днів. При необхідності проводиться преімплантаційне генетичне тестування ембріона PGT. Після чого один хромосомно здоровий ембріончик (еуплоідний) переносять в порожнину матки жінки-реципієнта, а всі інші заморожуються і надійно зберігаються в ембріологічній лабораторії.

Хто може бути донором ооцитів?

За даними рекомендаціям ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) і ASRM (American Society of Reproductive Medicine) донором ооцитів може бути жінка у віці до 35 років (згідно з внутрішніми правилами медичного центру Reprolife донор повинен бути до 30 років) і мати хороше фізичним і психічне здоров’ям.

Яке обстеження проходить донор ооцитів?

Донори ооцитів проходять всебічні дослідження:

 • генетичні аналізи: каріотип, виключення синдрому ламкої X-хромосоми, носійство спінальної м’язової атрофії, нейросенсорна туговухість, альфа і бета-таласемії, молекулярно генетичний аналіз на носійство муковісцидозу;
 • аналіз крові на ВІЛ, RW, на наявність маркерів гепатиту В, С, визначення IgG і IgM до токсоплазми, краснухи, цитомегаловірусу, вірусу герпесу, скринінг на 7 інфекцій, що передаються статевим шляхом.
 • висновок психіатра;
 • флюорогрофія;
 • ЕКГ.

Таким чином дане обстеження включає в себе генетичні, репродуктивні, психологічні та загальноклінічні компоненти.

Кому протипоказана програма лікування з використанням донорських ооцитів?

У нашій клініці ми не починаємо програму стимуляції донорів ооцитів, у яких в анамнезі є:

 • онкологічні захворювання;
 • серцево-судинні захворювання;
 • спадкові хвороби;
 • захворювання, що передаються статевим шляхом;
 • захворювання печінки і нирок;
 • захворювання, пов’язані з розладом психіки;
 • якщо є відомості про вживання наркотиків і залежність від алкоголю.

Яка кількість ооцитів надається в даній програмі?

Ми гарантує мінімум 8 і в середньому 11 ооцитів на кожен цикл.

Яка ефективність програми лікування з використанням донорських ооцитів?

Ефективність лікування в нашому центрі на перенесення одного ембріона в групі пацієнтів з донорськими яйцеклітинами перевищує ефективність в групі пацієнтів з класичною програмою ЕКЗ і становить 79.8% настання клінічної вагітності (при проведенні PGT-A).

Даний метод подолання безпліддя ефективний, безпечний і доступний.

Якщо у Вас є додаткові питання, будь ласка, звертайтесь до нас в клініку по телефону 044-355-3155. Ми допоможемо вирішити Ваш запит.

Читайте також:

Вплив дієти та способу життя жінки на якість яйцеклітин та ефективність програми ЕКЗ

Всі ми прекрасно знаємо що малорухливий спосіб життя – це шкідливо, що необхідно щодня вживати достатньо води, додавати в раціон харчування фрукти та овочі, проте не здогадуємося який колосальний вплив мають ці дії!

Що таке АМГ?

Що таке антимюлеровий гормон? Коли та для чого потрібно визначати рівень АМГ і чи можливо покращити його показники? Читайте у сьогоднійшній статті!

Що таке вітрифікація ооцитів?

Сьогодні Ткаченко Ганна Борисівна, ембріолог нашої клініки, розповідає про те, що таке вітрифікація і які можливості вона дає.

Програма Check-up “Жіноче здоров’я”

Сучасній жінці часом дуже складно знайти час для себе, але робити це потрібно. Спеціально для Вас ми підготували унікальну програму Check-up «Жіноче здоров'я».

Коли потрібно використовувати донорську сперму?

Сьогодні поговоримо про причини, коли потрібно використовувати донорську сперму. Розповідає Осьмак Ганна Миколаївна, акушер-гінеколог нашої клініки