Каким должен быть уровень ХГЧ после ЭКО? Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Довгоочікуваний ХГЧ. Частина 3. Яким повинен бути рівень ХГЧ після ЕКЗ?

Отже, Ви звернулися до лікаря-репродуктолога, пройшли стимуляцію і ембріотрансфер. Потім настає хвилююче для кожної жінки двотижневе очікування – це час між переносом ембріончика і отриманням першого результату на ХГЛ. І ось Ви отримали позитивний тест на вагітність. Ми вітаємо Вас з цією чудовою новиною. Ви багато прийшли, щоб опинитися в цьому моменті!

Результати аналізу на ХГЛ є індикатором вагітності, тому так важливо знати рівень свого ХГЛ і контролювати його в динаміці.

Як і коли здавати ХГЛ після ембріотрансферу?

Ми рекомендуємо проводити аналіз на підтвердження вагітності на 12-14 день після перенесення ембріончика, здавши аналіз крові на загальний ХГЛ (при певній схемі підтримки імплантації, препарати можуть давати позитивний тест на вагітність, і ми не рекомендуємо робити сечовий тест, оскільки нам важливий саме кількісний результат на визначення ХГЧ в крові).

Яким повинен бути нормальний рівень ХГЛ після ЕКЗ?

Точних показників рівня хоріонічного гонадотропіну, який підтвердить нормальну вагітність, не існує.

Рівні ХГЛ залежать від багатьох чинників:

  • дня перенесення ембріончика;
  • від типу протоколу підтримки для проведення ембріотранфера (свіже перенесення або кріопротокол);
  • часу проведення тесту;
  • а також індивідуальної ситуації кожної жінки.

Яким повинен бути рівень ХГЛ через 12 днів після перенесення ембріона? Через 14 днів?

Загалом, ми можемо говорити, що ХГЛ вище 100 мМО/мл вважається хорошим показником. Що має ключове значення – так це показники приросту. На ранніх термінах вагітності вони повинні подвоюватися кожні 48 годин.

Потім ми чекаємо майбутню маму на УЗД-дослідження, щоб підтвердити вагітність (на 15-16 день після перенесення). Чітка візуалізація плідного яйця в порожнині матки можлива від 750 мМО/мл.

Про що говорить високий рівень ХГЛ?

Високі показники ХГЛ можуть вказувати на двійню (буде підтверджена після першого УЗД). Дослідження показують, що середній рівень ХГЛ на 12-14-й день після перенесення ембріона на стадії бластоцисти становить від 329 мМО/мл для жінок, які вагітні одним малюком, і 544 мМО/мл  при імплантації двох ембріонів.

Що означає, якщо рівень ХГЛ низький?

Незважаючи на те, що дані про результати низького рівня ХГЛ виглядають насторожуюче, пам’ятайте, що потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем-репродуктологом про тактику в конкретній ситуації, розібратися в причині. Це може означати, що процес імплантації ембріона сповільнюється, причина також може бути пов’язана з реактивами різних лабораторій.

Що робити, якщо ХГЛ не підвищується і не подвоюється?

Якщо Ваш ХГЛ підвищується, але не подвоюється, це не обов’язково означає, що щось не так. Деякі дослідження показують, що зростання може досягати 53% за два дні, і при цьому вагітність може протікати нормально.

 

Ми бажаємо Вам успішної і спокійною вагітності!

Читайте також:

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)

Довгоочікуваний ХГЛ. Частина 2. Визначення і динаміка

В першій частині нашої статті про ХГЛ ми розібралися, що таке хоріонічний гонадотропін людини і для чого він потрібен. Сьогодні ми розповімо, як і коли правильно його визначати, а також як змінюються його показники під час вагітності.

Довгоочікуваний ХГЛ. Частина 1. Про що розповість ХГЛ лікарю і майбутній мамі

Що таке хоріонічний гонадотропін людини, навіщо його здавати і що його зміни скажуть Вам і Вашому лікарю сьогодні розповідає Жанна Сергіївна Ткаченко, лікар акушер-гінеколог нашої клініки.

Донорство яйцеклітин. В яких випадках застосовується?

В даний час донація ооцитів є одним з найбільш ефективних методів репродуктивної медицини в ситуаціях, коли жінка не може мати дітей за допомогою своїх власних яйцеклітин.

ТОП-3 важливих показників спермограми

Спермограма є первинним і ключовим аналізом при обстеженні пари, яка хоче зачати дитину, так як відомо, що до 40-50% всіх випадків безпліддя залежать від «чоловічого фактора».