Каким должен быть уровень ХГЧ после ЭКО? Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Довгоочікуваний ХГЧ. Частина 3. Яким повинен бути рівень ХГЧ після ЕКЗ?

Отже, Ви звернулися до лікаря-репродуктолога, пройшли стимуляцію і ембріотрансфер. Потім настає хвилююче для кожної жінки двотижневе очікування – це час між переносом ембріончика і отриманням першого результату на ХГЛ. І ось Ви отримали позитивний тест на вагітність. Ми вітаємо Вас з цією чудовою новиною. Ви багато прийшли, щоб опинитися в цьому моменті!

Результати аналізу на ХГЛ є індикатором вагітності, тому так важливо знати рівень свого ХГЛ і контролювати його в динаміці.

Як і коли здавати ХГЛ після ембріотрансферу?

Ми рекомендуємо проводити аналіз на підтвердження вагітності на 12-14 день після перенесення ембріончика, здавши аналіз крові на загальний ХГЛ (при певній схемі підтримки імплантації, препарати можуть давати позитивний тест на вагітність, і ми не рекомендуємо робити сечовий тест, оскільки нам важливий саме кількісний результат на визначення ХГЧ в крові).

Яким повинен бути нормальний рівень ХГЛ після ЕКЗ?

Точних показників рівня хоріонічного гонадотропіну, який підтвердить нормальну вагітність, не існує.

Рівні ХГЛ залежать від багатьох чинників:

  • дня перенесення ембріончика;
  • від типу протоколу підтримки для проведення ембріотранфера (свіже перенесення або кріопротокол);
  • часу проведення тесту;
  • а також індивідуальної ситуації кожної жінки.

Яким повинен бути рівень ХГЛ через 12 днів після перенесення ембріона? Через 14 днів?

Загалом, ми можемо говорити, що ХГЛ вище 100 мМО/мл вважається хорошим показником. Що має ключове значення – так це показники приросту. На ранніх термінах вагітності вони повинні подвоюватися кожні 48 годин.

Потім ми чекаємо майбутню маму на УЗД-дослідження, щоб підтвердити вагітність (на 15-16 день після перенесення). Чітка візуалізація плідного яйця в порожнині матки можлива від 750 мМО/мл.

Про що говорить високий рівень ХГЛ?

Високі показники ХГЛ можуть вказувати на двійню (буде підтверджена після першого УЗД). Дослідження показують, що середній рівень ХГЛ на 12-14-й день після перенесення ембріона на стадії бластоцисти становить від 329 мМО/мл для жінок, які вагітні одним малюком, і 544 мМО/мл  при імплантації двох ембріонів.

Що означає, якщо рівень ХГЛ низький?

Незважаючи на те, що дані про результати низького рівня ХГЛ виглядають насторожуюче, пам’ятайте, що потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем-репродуктологом про тактику в конкретній ситуації, розібратися в причині. Це може означати, що процес імплантації ембріона сповільнюється, причина також може бути пов’язана з реактивами різних лабораторій.

Що робити, якщо ХГЛ не підвищується і не подвоюється?

Якщо Ваш ХГЛ підвищується, але не подвоюється, це не обов’язково означає, що щось не так. Деякі дослідження показують, що зростання може досягати 53% за два дні, і при цьому вагітність може протікати нормально.

 

Ми бажаємо Вам успішної і спокійною вагітності!

Читайте також:

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ? Розповідає Лялюк Василь Васильович, завідувач ембріології нашої клініки

Синдром пустого фолікула

Чому інколи під час пункцій не вдається отримати ооцити? Що таке синдром порожнього фолікула, які причини данного явища та як йому запобігти? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

День народження Медичного Центру на Печерську

Рівно рік тому почав роботу наш другий філіал - ​​Медичний Центр на Печерську! Наш колектив бажає всім здоров'я і уважного ставлення до себе! Наш колектив бажає всім здоров'я і уважного ставлення до себе! Ми для цього зробимо завжди все можливе!)

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)

Довгоочікуваний ХГЛ. Частина 2. Визначення і динаміка

В першій частині нашої статті про ХГЛ ми розібралися, що таке хоріонічний гонадотропін людини і для чого він потрібен. Сьогодні ми розповімо, як і коли правильно його визначати, а також як змінюються його показники під час вагітності.