Каким должен быть уровень ХГЧ после ЭКО? Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Довгоочікуваний ХГЧ. Частина 3. Яким повинен бути рівень ХГЧ після ЕКЗ?

Отже, Ви звернулися до лікаря-репродуктолога, пройшли стимуляцію і ембріотрансфер. Потім настає хвилююче для кожної жінки двотижневе очікування – це час між переносом ембріончика і отриманням першого результату на ХГЛ. І ось Ви отримали позитивний тест на вагітність. Ми вітаємо Вас з цією чудовою новиною. Ви багато прийшли, щоб опинитися в цьому моменті!

Результати аналізу на ХГЛ є індикатором вагітності, тому так важливо знати рівень свого ХГЛ і контролювати його в динаміці.

Як і коли здавати ХГЛ після ембріотрансферу?

Ми рекомендуємо проводити аналіз на підтвердження вагітності на 12-14 день після перенесення ембріончика, здавши аналіз крові на загальний ХГЛ (при певній схемі підтримки імплантації, препарати можуть давати позитивний тест на вагітність, і ми не рекомендуємо робити сечовий тест, оскільки нам важливий саме кількісний результат на визначення ХГЧ в крові).

Яким повинен бути нормальний рівень ХГЛ після ЕКЗ?

Точних показників рівня хоріонічного гонадотропіну, який підтвердить нормальну вагітність, не існує.

Рівні ХГЛ залежать від багатьох чинників:

  • дня перенесення ембріончика;
  • від типу протоколу підтримки для проведення ембріотранфера (свіже перенесення або кріопротокол);
  • часу проведення тесту;
  • а також індивідуальної ситуації кожної жінки.

Яким повинен бути рівень ХГЛ через 12 днів після перенесення ембріона? Через 14 днів?

Загалом, ми можемо говорити, що ХГЛ вище 100 мМО/мл вважається хорошим показником. Що має ключове значення – так це показники приросту. На ранніх термінах вагітності вони повинні подвоюватися кожні 48 годин.

Потім ми чекаємо майбутню маму на УЗД-дослідження, щоб підтвердити вагітність (на 15-16 день після перенесення). Чітка візуалізація плідного яйця в порожнині матки можлива від 750 мМО/мл.

Про що говорить високий рівень ХГЛ?

Високі показники ХГЛ можуть вказувати на двійню (буде підтверджена після першого УЗД). Дослідження показують, що середній рівень ХГЛ на 12-14-й день після перенесення ембріона на стадії бластоцисти становить від 329 мМО/мл для жінок, які вагітні одним малюком, і 544 мМО/мл  при імплантації двох ембріонів.

Що означає, якщо рівень ХГЛ низький?

Незважаючи на те, що дані про результати низького рівня ХГЛ виглядають насторожуюче, пам’ятайте, що потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем-репродуктологом про тактику в конкретній ситуації, розібратися в причині. Це може означати, що процес імплантації ембріона сповільнюється, причина також може бути пов’язана з реактивами різних лабораторій.

Що робити, якщо ХГЛ не підвищується і не подвоюється?

Якщо Ваш ХГЛ підвищується, але не подвоюється, це не обов’язково означає, що щось не так. Деякі дослідження показують, що зростання може досягати 53% за два дні, і при цьому вагітність може протікати нормально.

 

Ми бажаємо Вам успішної і спокійною вагітності!

Читайте також:

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

Діагностика генетичних захворювань репродуктивної системи

У Reprolife ми працюємо над тим, щоб надавати нашим парам новітні діагностичні досягнення, щоб оптимізувати методи ЕКЗ та досягти найкращих показників успіху.

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ? Розповідає Лялюк Василь Васильович, завідувач ембріології нашої клініки