Определение и динамика ХГЧ. Ткаченко Жанна Сергеевна

Довгоочікуваний ХГЛ. Частина 1. Про що розповість ХГЛ лікарю і майбутній мамі

Хоріонічний гонадотропін людини – це перша вимірна ознака імплантації ембріона, гормон «вагітності».

Ворсинки хоріона (в майбутньому – плацента), прикріплюються до порожнини матки і забезпечують харчування і розвиток ембріона. Хоріон виробляє гормон вже на 8-ий день після овуляції і через день після імплантації ембріона впливає на організм мами, налаштовуючи його на підтримку вагітності, що розвивається.

 

Чому ХГЛ такий важливий?

 

Коли ембріончик формується, він починає виробляти ХГЛ, який сприяє створенню інших важливих гормонів вагітності, таких як прогестерон і естроген. Це призводить до перебудови жіночого організму до вагітності і збільшення кровопостачання матки, тому вона може приймати ембріон і забезпечувати його харчування після імплантації. Правильний баланс цих основних гормонів є ключем до здорової вагітності і розвитку малюка.

 

Навіщо здавати ХГЛ?

 

Звичайно, щоб підтвердити вагітність ☺, але не тільки для цього.

Функції хоріонічного гонадотропіну численні: він підтримує розвиток і функцію жовтого тіла в яєчнику, бере участь в продукції гормонів у плоду, він має імуносупресивні властивості, запобігаючи відторгненню чужорідного для імунної системи матері плоду.

 

Які зміни аналізу ХГЛ дають інформацію для лікаря?

 

  1. Позитивний ХГЛ-тест підтвердить вагітність на маленькому терміні, коли ще неможливо побачити її на УЗД.
  2. На більш пізніх термінах зниження рівня ХГЛ може попередити про загрозу переривання вагітності, переношування або плацентарну недостатність.
  3. Недостатня динаміка приросту ХГЛ може сигналізувати про позаматкову вагітність. Цей діагноз повинен бути підтверджений лікарем після проведення УЗД.
  4. Відсутність приросту або зниження гормону на невеликому терміні вагітності, дозволить запідозрити вагітність, що не розвивається.
  5. Рівень ХГЛ використовується в програмах скринінгу для виключення хромосомних змін.
  6. При багатоплідній вагітності показник ХГЛ буде пропорційний кількості малюків.
  7. Підвищений показник ХГЛ може говорити про цукровий діабет або передчасний токсикоз.

У ряді випадків низький рівень ХГЛ може бути пов’язаний з неправильно розрахованим терміном вагітності. Тому, щоб встановити точну причину низького рівня гормону, зазвичай проводяться аналізи в динаміці з корекцією терміну вагітності по УЗД.

 

Важливо!

Результат аналізу в межах 5-25 мОД/мл не може спростувати або підтвердити вагітність: потрібне повторне дослідження через 48 годин.

 

Як правильно здавати тест на ХГЛ, а також як контролювати його показники в динаміці? Про це ми розповімо в наступній частині нашої статті про ХГЛ.

Читайте також:

Довгоочікуваний ХГЧ. Частина 3. Яким повинен бути рівень ХГЧ після ЕКЗ?

У перших двох частинах ми говорили про те, що таке ХГЛ, яка його роль, а також якими мають бути показники його зростання. Сьогодні ми поговоримо про динаміку ХГЛ після ЕКЗ. Розповідає Романова Ольга Олегівна.

Довгоочікуваний ХГЛ. Частина 2. Визначення і динаміка

В першій частині нашої статті про ХГЛ ми розібралися, що таке хоріонічний гонадотропін людини і для чого він потрібен. Сьогодні ми розповімо, як і коли правильно його визначати, а також як змінюються його показники під час вагітності.

Народження сучасного тесту на вагітність

Сучасні жінки зазвичай дізнаються, що вагітні відразу після (а іноді і до) місячних, не виходячи з власної ванної, без участі лікаря. Але зовсім недавно жінки не могли остаточно підтвердити вагітність, поки вони не починали помітно набирати вагу або відчувати рухи плода.