Горщанік Юлія Володимирівна
Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог-ендокринолог, фахівець УЗ-діагностики

ЕКЗ в природному циклі

Але спочатку програми ЕКЗ проводились в природному циклі, без використання медикаментів. Цей протокол і зараз залишається актуальним для деяких пар.

Давайте сьогодні розберемо ТОП-5 питань про цей вид репродуктивної допомоги.

Чим відрізняється ЕКЗ в природному циклі від стандартного протоколу?

Тільки тим, що не проводиться стимуляція яєчників. Дозріває один фолікул під впливом власних гормонів. Щодо запліднення, то воно проводиться ембріологом.

Кому рекомендовано ЕКЗ в природному циклі?

В першу чергу жінкам, яким протипоказана гормональна стимуляція. Також молодим жінкам з низьким оваріальним резервом, коли навіть на високих дозах препаратів ми отримуємо зростання всього одного фолікула. Цей вид лікування можуть вибрати пари за власним бажанням, якщо хочуть заощадити на протоколі або з інших причин (релігійних переконань, наприклад).

Як проходить ЕКЗ в природному циклі?

Як і в стандартному протоколі, необхідно провести УЗ-моніторинг зростання фолікула. Його проводять кілька разів протягом циклу. А коли розмір фолікула досягає 18-20 мм, вводять тригер овуляції і через 36 годин проводять пункцію (отримання яйцеклітини).

Які переваги ЕКЗ в природному циклі?

 • Лікування можна проходити кожен місяць;
 • не потрібні щоденні ін’єкції препарату для стимуляції;
 • під час пункції не потрібна анестезія;
 • немає ризику синдрому гіперстимуляції яєчників;
 • витрати на протокол нижче

Які є недоліки ЕКЗ в природному циклі?

 • Середній час досягнення вагітності довше в порівнянні зі стандартним протоколом ЕКЗ;
 • середні загальні витрати на лікування при розрахунку на живонароджених дітей не нижче, ніж у стандартній програмі;
 • дана програма тримає в емоційній напрузі жінку і репродуктолога, оскільки існує ризик спонтанної овуляції до того моменту, як буде проведена пункція;
 • відносно низька ймовірність отримання ембріона, придатного до переносу;
 • високі ризики неотримання яйцеклітини або отримання ембріона поганої якості;
 • відсутність запасу яйцеклітин / ембріонів для кріоконсервації;
 • необхідно частіше відвідувати репродуктолога і робити УЗД-фолікулометрію.

Обираючи стратегію подолання безпліддя, слід пам’ятати, що ЕКЗ в природному циклі не повинно конкурувати зі стандартним протоколом. Метод лікування підбирається індивідуально для кожної конкретної пари. Це однозначно підвищує успішність вагітності і народження здорових дітей.

Читайте також:

Чому у ембріонів утворюється фрагментація?

Ткаченко Анна Борисівна, ембріолог нашої клініки, ділиться інформацією про те, що таке фрагментація ембріонів і які її можливі причини.

Що таке оваріальний резерв?

Для чого потрібно визначати оваріальний резерв? Які є методи його визначення та як вибрати найточніший? Потурбуйтеся про своє здоров'я та будьте проінформованими!

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ? Розповідає Лялюк Василь Васильович, завідувач ембріології нашої клініки

Як покращити якість яйцеклітин?

Як покращити якість яйцеклітин та які вітаміни впливають на покращення якості яйцеклітин? Як впливає дефіцит заліза на фертильність? Як впливає гомоцистеїн на фертильність? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Чому перенос ембріона краще робити саме на 5-й день розвитку?

Сьогодні Василь Васильович Лялюк, ембріолог медичного центру Reprolife, розповість про плюси та мінуси переносу ембріона на всіх етапах його розвитку.