ERA-test
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

ERA-test. Частина 1

📌 Даний тест допомагає виявити персоналізоване вікно імплантації, характерний для конкретної жінки час для перенесення ембріона. Вікно імплантації – це можливість ендометрія прийняти ембріон і забезпечити йому прикріплення до порожнини матки.

📌 рецептивність ендометрія – це проміжок часу, який розраховується від дня овуляції і триває у кожної жінки індивідуально, починається через 5-6 днів від початку впливу прогестерону. Іншими словами, його називають «вікно імплантації». У більшості жінок цей період триває з 19 по 21 день менструального циклу.

❓Як же зрозуміти, коли потрібно визначати «вікно імплантації»?

📌 E.R.A. (Endometrial receptivity analysis) заснований на аналізі 238 генів з використанням передової технології NGS, яка застосовується і для проведення преімплантаційного генетичного тестування (ПГТ-А). Дана технологія дозволяє визначити показники вікна імплантації для кожного конкретного пацієнта.

📌 Чутливість даного методу складає 90%, і його ефективність підтверджена численними міжнародними дослідженнями.

📌 Ми не рекомендуємо проводити цей тест в природному циклі, оскільки визначити час дії прогестерону на ендометрій точно неможливо на відміну від циклу на замісній терапії.

Для успіху настання вагітності важливо, щоб був генетично здоровий ембріон і був якісний рецептивний ендометрій.

❓Кому підходить ERA-тест?

✅ Даний тест розроблений для тих випадків, коли після двох переносів ембріонів, проведення преімплантаційного генетичного тестування ембріонів (ПГТ) у жінки не наступала вагітність, коли ми точно знаємо, що ембріон еуплоїдний – нормальний по хромосомному набору і ембріони були хорошої якості.

✅ Пацієнтам з малою кількістю ембріонів, виснаженим оваріальним резервом, в пізньому репродуктивному віці;

✅ Пацієнтам, які зіткнулися з біохімічними вагітностями.

Якщо ендометрій «пререцептівний», потрібно робити перенос пізніше за звичайний термін, якщо «пострецептівний» – це вказує на те, що ендометрій досяг стадії для оптимальної імплантації, але тепер цей час пройшов і ембріон потрібно переносити раніше часу, в якому була проведена біопсія.

«Рецептивний» вказує на те, що час, коли біопсія ендометрія була проведена є оптимальним часом для перенесення ембріона і його імплантації.

Головне завдання репродуктолога – визначити ступінь готовності ендометрію до забезпечення імплантації ембріона. Про це точно дає інформацію ERA-тест.

Про те, як його потрібно визначати, і яка підготовка до тесту повинна бути Ви зможете прочитати в нашій наступній статті.

Читайте також:

Чому у ембріонів утворюється фрагментація?

Ткаченко Анна Борисівна, ембріолог нашої клініки, ділиться інформацією про те, що таке фрагментація ембріонів і які її можливі причини.

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ? Розповідає Лялюк Василь Васильович, завідувач ембріології нашої клініки

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)

Чому перенос ембріона краще робити саме на 5-й день розвитку?

Сьогодні Василь Васильович Лялюк, ембріолог медичного центру Reprolife, розповість про плюси та мінуси переносу ембріона на всіх етапах його розвитку.

Імплантаційні кров’яні виділення

Імплантаційні кров'яні виділення, як правило, виникають між 6 і 12 днями після зачаття, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється до слизової оболонки матки. Чому вони виникають? Розповідає Шеплякова Тетяна Михайлівна.