Хэтчинг. Василий Васильевич Лялюк
Лялюк Василь Васильович
Завідувач відділенням ембріології

Хетчинг. Коли, кому, а головне – навіщо?

«Вилуплення» ембріона – одна з найбільш чудових подій ✨ в ранньому розвитку людини. Уявіть ембріон, який знаходиться у зовнішній оболонці, як шкаралупі. Він повинен вирватися з цієї «оболонки», щоб імплантуватися в матку і розвинутися до вагітності.

📝 Природний процес «вилуплення» або хетчинг відбувається на 5-6 день розвитку ембріона, коли він досягає стадії бластоцисти. У бластоцисти є внутрішня порожнина, яка збільшується у міру зростання і розвитку ембріона, приводячи до витончення блискучої оболонки бластоцисти. У якийсь момент оболонка розривається і бластоциста поступово «виповзає» з неї.

🔬Допоміжний хетчінг – це процедура, при якій ми можемо допомогти ембріону «вилупитися» з його «шкаралупи», створивши невеликий отвір у блискучій оболонці. Вважається, що допоміжний хетчінг може допомогти при імплантації ембріона.

👨⚕️ Є кілька показань для допоміжного хетчинг:

✔️ ембріонам, після кріоконсервації, або отриманим при заплідненні кріоконсервованих ооцитів;
✔️ при аномально товстій або нерівномірній по товщині блискучій оболонці;
✔️ при віці пацієнток старше 35 років;
✔️ якщо є кілька невдалих спроб ЕКЗ в анамнезі з відсутністю імплантації перенесених ембріонів з гарною якістю і станом ендометрію;
✔️ коли необхідно проведення преимплантационної генетичної діагностики.

Відомо чотири типи допоміжного хетчингу за типом впливу на блискучу оболонку – хімічний, механічний, лазерний і ензиматичний. Найбільш поширеним і сучасним методом є лазерний хетчинг. Він дозволяє, без ризику для ембріона, робити отвори будь-якого розміру в блискучій оболонці.

Ця процедура займає почесне місце в списку ембріологічних методик і використовується як частина програми ЕКЗ. ❗️Допоміжний хетчінг створено, щоб полегшити процес імплантації ембріона, він призводить до більш високих показників настання довгоочікуваної вагітності❗️

Читайте також:

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.

Дорогі наші Пацієнти!

Шановні пацієнти! Ембріони та гамети знаходяться під цілодобовим моніторингом та охороною!

Діагностика генетичних захворювань репродуктивної системи

У Reprolife ми працюємо над тим, щоб надавати нашим парам новітні діагностичні досягнення, щоб оптимізувати методи ЕКЗ та досягти найкращих показників успіху.

5 причин не боятися ЕКЗ

Лікування за допомогою екстракорпорального запліднення дає можливість народження нового життя і щастя бути батьками!

Чому бластоцисти виростають на 7-й день?

Сьогодні Ткаченко Ганна Борисівна, ембріолог нашої клініки, розповідає про те, чому бластоцисти виростають на 7-й день.