Хэтчинг. Василий Васильевич Лялюк

Хетчинг. Коли, кому, а головне – навіщо?

Детальніше про хетчинг сьогодні розповість Василь Васильович Лялюк, ембріолог медичного центру Reprolife.

«Вилуплення» ембріона – одна з найбільш чудових подій ✨ в ранньому розвитку людини. Уявіть ембріон, який знаходиться у зовнішній оболонці, як шкаралупі. Він повинен вирватися з цієї «оболонки», щоб імплантуватися в матку і розвинутися до вагітності.

📝 Природний процес «вилуплення» або хетчинг відбувається на 5-6 день розвитку ембріона, коли він досягає стадії бластоцисти. У бластоцисти є внутрішня порожнина, яка збільшується у міру зростання і розвитку ембріона, приводячи до витончення блискучої оболонки бластоцисти. У якийсь момент оболонка розривається і бластоциста поступово «виповзає» з неї.

🔬Допоміжний хетчінг – це процедура, при якій ми можемо допомогти ембріону «вилупитися» з його «шкаралупи», створивши невеликий отвір у блискучій оболонці. Вважається, що допоміжний хетчінг може допомогти при імплантації ембріона.

👨⚕️ Є кілька показань для допоміжного хетчинг:

✔️ ембріонам, після кріоконсервації, або отриманим при заплідненні кріоконсервованих ооцитів;
✔️ при аномально товстій або нерівномірній по товщині блискучій оболонці;
✔️ при віці пацієнток старше 35 років;
✔️ якщо є кілька невдалих спроб ЕКЗ в анамнезі з відсутністю імплантації перенесених ембріонів з гарною якістю і станом ендометрію;
✔️ коли необхідно проведення преимплантационної генетичної діагностики.

Відомо чотири типи допоміжного хетчингу за типом впливу на блискучу оболонку – хімічний, механічний, лазерний і ензиматичний. Найбільш поширеним і сучасним методом є лазерний хетчинг. Він дозволяє, без ризику для ембріона, робити отвори будь-якого розміру в блискучій оболонці.

Ця процедура займає почесне місце в списку ембріологічних методик і використовується як частина програми ЕКЗ. ❗️Допоміжний хетчінг створено, щоб полегшити процес імплантації ембріона, він призводить до більш високих показників настання довгоочікуваної вагітності❗️