Хэтчинг. Василий Васильевич Лялюк
Лялюк Василь Васильович
Завідувач відділенням ембріології

Хетчинг. Коли, кому, а головне – навіщо?

«Вилуплення» ембріона – одна з найбільш чудових подій ✨ в ранньому розвитку людини. Уявіть ембріон, який знаходиться у зовнішній оболонці, як шкаралупі. Він повинен вирватися з цієї «оболонки», щоб імплантуватися в матку і розвинутися до вагітності.

📝 Природний процес «вилуплення» або хетчинг відбувається на 5-6 день розвитку ембріона, коли він досягає стадії бластоцисти. У бластоцисти є внутрішня порожнина, яка збільшується у міру зростання і розвитку ембріона, приводячи до витончення блискучої оболонки бластоцисти. У якийсь момент оболонка розривається і бластоциста поступово «виповзає» з неї.

🔬Допоміжний хетчінг – це процедура, при якій ми можемо допомогти ембріону «вилупитися» з його «шкаралупи», створивши невеликий отвір у блискучій оболонці. Вважається, що допоміжний хетчінг може допомогти при імплантації ембріона.

👨⚕️ Є кілька показань для допоміжного хетчинг:

✔️ ембріонам, після кріоконсервації, або отриманим при заплідненні кріоконсервованих ооцитів;
✔️ при аномально товстій або нерівномірній по товщині блискучій оболонці;
✔️ при віці пацієнток старше 35 років;
✔️ якщо є кілька невдалих спроб ЕКЗ в анамнезі з відсутністю імплантації перенесених ембріонів з гарною якістю і станом ендометрію;
✔️ коли необхідно проведення преимплантационної генетичної діагностики.

Відомо чотири типи допоміжного хетчингу за типом впливу на блискучу оболонку – хімічний, механічний, лазерний і ензиматичний. Найбільш поширеним і сучасним методом є лазерний хетчинг. Він дозволяє, без ризику для ембріона, робити отвори будь-якого розміру в блискучій оболонці.

Ця процедура займає почесне місце в списку ембріологічних методик і використовується як частина програми ЕКЗ. ❗️Допоміжний хетчінг створено, щоб полегшити процес імплантації ембріона, він призводить до більш високих показників настання довгоочікуваної вагітності❗️

Читайте також:

Генетичне обстеження при плануванні вагітності

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає навіщо проводити генетичний тест на етапі планування вагітності та що таке розширений скринінг на спадкові захворювання?

Чому перенос ембріона краще робити саме на 5-й день розвитку?

Сьогодні Василь Васильович Лялюк, ембріолог медичного центру Reprolife, розповість про плюси та мінуси переносу ембріона на всіх етапах його розвитку.

Що таке мозаїчний ембріон?

Що таке мозаїчній ембріон розповідає головний лікар клініки, провідний репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія - Романова Ольга Олегівна

TOP-3 питання ембріологу

Омельченко Марина Ігорівна відповідає на TOP-3 найчастіших питань пацієнтів, які звучать на консультації ембріолога

Зупинити час. Або як довго зберігати заморожені ембріони?

Сучасні дані говорять про те, що ембріони можуть перебувати у кріосховищі нескінченно довго. Відомі випадки, коли жінки використовували ембріони, які перебували в «замороженому» стані 25 років і у них народжувалися здорові діти.