Як впливають гормони на стан шкіри?

Гормони регулюють безліч процесів у нашому організмі. І від їхньої правильної роботи залежить стан нашої зовнішності, шкіри, волосся та нігтів. Навіть на обмінні процеси, перевагу в їжі і тип фігури жінки впливає енокринная система.

Багато жінок, які мають проблемну шкіру спочатку звертаються до косметологів. І тільки досвідчений косметолог, який розуміється на будові шкіри та її особливостях, може визначити причини порушень, пов’язаних з гормонами, направити до гінеколога-ендокринолога, займатися лікуванням комплексно.

Порушення вироблення всього одного гормону може призвести до цілого каскаду змін, що відбиваються на шкірі. Виявлятися вони можуть по-різному: акне, підвищений ріст волосся на тілі та обличчі, сухість, лущення, рання поява зморшок та втрата пружності шкіри, підвищена жирність та випадання волосся на голові.

Андрогени

Всім відомо, що андрогенами називають чоловічі статеві гормони, але в жіночому організмі вони теж виробляються і є попередниками для утворення естрогенів.

Андрогени стимулюють клітини сполучної тканини, які виробляють колаген, – в результаті відбувається оновлення глибоких шарів шкіри і підтримується пружність.

Надлишок андрогенів викликає посилення активності сальних залоз, що робить шкіру жирною та схильною до висипань. Найчастіше висипання виявляються на шкірі обличчя (особливо підборіддя та носогубний трикутник), декольте та спині. Надлишок чоловічих статевих гормонів у жінок викликає підвищене випадання волосся (андрогенна алопеція), жирність шкіри голови.
Важливо, що підвищення рівня тестостерону стимулює надлишок витрати інсуліну в жіночому організмі, збільшення тяги до солодкого і вуглеводів, збільшення об’єму талії, підвищення холестерину в крові.

Нестача андрогенів знижує захисну функцію шкіри, вона поступово втрачає пружність і щільність, стає сухішою та тоншою.

Естрогени

Естрогени впливають на жіночий фенотип (схильність до накопичення жиру на стегнах та розвиток фігури за жіночим типом). Естрогени беруть участь у оновленні клітин шкіри. Якщо рівень цього гормону в нормі, шкіра може швидко повертатися в колишній стан, після різких змін ваги. Ця здатність полягає у підтримці еластичності та пружності. Естроген впливає на зріст та красу волосся на голові. Естроген захищає від розвитку остеопорозу (вимивання кальцію) та сприяє його правильному засвоєнню, робить зуби та нігті міцними.

Надлишок естрогену впливає на підвищення пігментації шкіри, утворення целюліту, згущення жовчі і навіть формуванню жовчнокам’яної хвороби. Дуже часто гіперестрогенія впливає на підвищення згортання крові, варикоз (розширення вен), головний біль.

Прогестерон

Прогестерон має багато важливих функцій. Що стосується шкіри, підвищення рівня цього гормону призводить до затримки рідини та набряків. До того ж посилюється проникність судинної стінки, і шкіра в результаті стає розтягнутою і схильною до висипань, посилюється ймовірність пігментації. Додаткові пари кілограмів незадовго до менструації, це лише прояв затримки рідини в організмі, які легко повертаються до норми

Пролактин

Пролактин активно виробляється у жінок у період вагітності та лактації. Надлишок пролактину провокує набряки, біль у грудях, схильність шкіри до жирності та висипань. Найчастіше рівень пролактину підвищений при гіперандрогенії.

При надлишку пролактину відбувається вимивання кальцію з кісткової системи, нігті стають ламкими, можуть виникати проблеми із зубами.

Мелатонін

Мелатонін впливає на гарне самопочуття та свіжий вигляд. Але без якісного сну його вироблення неможливе. Мелатонін нейтралізує руйнівні наслідки окисних процесів – він пов’язує вільні радикали. Окислювальний стрес – одна з головних причин візуального старіння шкіри (втрати блиску та пружності), так що від рівня мелатоніну стан шкіри залежить безпосередньо.

Кортизол

Кортизол називають “гормоном стресу”, але він бере участь у всіх обмінних процесах. Якщо кортизол у надлишку, він впливає накопичення жиру в організмі. При цьому сильно повніють обличчя, шия, верхній плечовий пояс, а ноги та таз непропорційно худнуть.

Кортизол управляє почуттям голоду, травленням, кров’яним тиском, тим, як Ви спите та прокидаєтеся, фізичною активністю та здатністю справлятися зі стресом.

При підвищенні рівня кортизолу утворюється акне, шкіра стає жирною, нерідко виникають розтяжки. Ушкодження гояться довше, залишають після себе шрами та пігментні плями. Також кортизол викликає набряки, робить волосся ламким, може призвести до себореї і навіть втрати волосся.

Дофамін

Дофамін називають “гормоном радості“. Дефіцит дофаміну можна помітити по збіднілій міміці, коли шкіра втрачає свою пружність та еластичність.

Інсулін

Інсулін відповідає за рівень глюкози у крові. Він як справжній джентльмен проводить глюкозу до клітин організму. Проблеми з рівнем інсуліну зовні можуть виявлятися у вигляді гіперпігментації, зниження захисної функції шкіри, схильності до запалень, потемніння окремих ділянок шкіри (наприклад, у пахвових западинах, пахова зона). Дуже часто резистентність (зниження чутливості) до інсуліну призводить до цукрового діабету. А при цьому захворюванні порушується кровопостачання тканин і шкіри. Довго відбуваються процеси загоєння та регенерації. З’являється схильність до грибкових захворювань (кандидозу).

ТТГ – Тиреотропний гормон

Тиреотропний гормон – відповідає за роботу щитовидної залози. Здорова щитовидна залоза – основа підтримки обмінних процесів (метаболізму). Гормони щитовидної залози регулюють активність статевих гормонів (перехід їх у неактивний стан). Ось чому навіть якщо естроген та тестостерон у нормі, але порушена функція щитовидної залози – можуть виявлятися симптоми надлишку тестостерону та естрогену.

Якщо функцію щитовидної залози знижено, з’являються сухість, жовтушність, мармуровість шкіри. Волосся випадає, нігті ламаються і розшаровуються. З’являється підвищена втома, сонливість, схильність до швидкого набору ваги.

Якщо гормони щитовидної залози в надлишку, волосся стає тонким, м’яким і жирним, а шкіра гарячою, з надмірним потовиділенням. З’являється підвищена дратівливість та перепади в настрої.

Дуже часто жінки лише зовні починають боротися із проявами порушень роботи гормонів. Хоча причина криється всередині.
Гормональний дисбаланс часто і є причиною зміни шкіри та зовнішності. У стратегії естетики та anti-aging – здорова ендокринна система – ключові союзники для жінок у підтримці краси, стрункості та відмінної форми.

Важливо знати, що спосіб життя, харчування (певні продукти та мікроелементи), а не лише медикаменти впливають на рівні гормонів. Під час консультації ми детально розуміємося на появу порушень, вивчаємо гормональний профіль та визначаємо оптимальну підтримку Вашого ендокринного здоров’я.

Ми знаємо, щоб бути здоровою, мати гарну шкіру та фігуру, залишатися активною – потрібно знати все про свій гормональний баланс і вміти його правильно підтримувати

Читайте також:

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.