Як заморожування ембріонів впливає на їхню якість?

Застосування заморозки (вітрифікації) ембріонів, яйцеклітин та сперматозоїдів стало звичним явищем у репродуктивній медицині.

Що таке метод вітрифікації?

Технологія добре вивчена, численні дослідження показали її ефективність та безпеку. Тим не менш, у людей, які вирішили скористатися такою послугою, виникають питання. Насамперед вони пов’язані із процесом «заморозки»: а чи не має цей процес негативних наслідків для малюка надалі?

Коротко розповімо про саму процедуру заморожування.

При використанні методу вітрифікації ооцити та ембріони занурюються у кріопротекторний розчин, який при швидкому охолодженні не кристалізується, а перетворюється на скло, що дає тепер можливість більш дбайливо зберегти ембріони та ооцити. Після вітрифікації, коли ми розморожуємо ембріони, 99% ембріонів та більше 98% ооцитів зберігають свою життєздатність для проведення програми ЕКЗ та настання вагітності.

Як довго можна зберігати статеві клітини та ембріони?

Звичайно, з приходом вітрифікації всі ці процеси в рази покращилися, терміни зберігання збільшилися. Коли ембріон знаходиться в рідкому азоті – час для нього зупиняється, тобто його біологічні процеси всі “стоять”, відповідно такий ембріон фактично може зберігати свою повну життєздатність необмежену кількість часу.
Але ми повинні розуміти, що якщо біологічний годинник ембріона стоїть на місці, то час на нашому годиннику не зупиняється і навіть не сповільнюється. Тому до всіх процесів потрібно підходити досить грамотно та дуже усвідомлено.

Сам процес вітрифікації та подальшого зберігання ембріонів ніяк не позначається на подальших діях у рамках програми ЕКЗ. І на здоров’я малюка надалі також не впливає.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Азооспемія. Причини. Стратегія на появу здорового малюка.

Сумна статистика говорить, що чоловічий фактор є причиною не настання вагітності до 40% випадків. Однією з можливих причин є - азооспермія, що зустрічається в одного чоловіка із ста.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.