Як заморожування ембріонів впливає на їхню якість?

Застосування заморозки (вітрифікації) ембріонів, яйцеклітин та сперматозоїдів стало звичним явищем у репродуктивній медицині.

Що таке метод вітрифікації?

Технологія добре вивчена, численні дослідження показали її ефективність та безпеку. Тим не менш, у людей, які вирішили скористатися такою послугою, виникають питання. Насамперед вони пов’язані із процесом «заморозки»: а чи не має цей процес негативних наслідків для малюка надалі?

Коротко розповімо про саму процедуру заморожування.

При використанні методу вітрифікації ооцити та ембріони занурюються у кріопротекторний розчин, який при швидкому охолодженні не кристалізується, а перетворюється на скло, що дає тепер можливість більш дбайливо зберегти ембріони та ооцити. Після вітрифікації, коли ми розморожуємо ембріони, 99% ембріонів та більше 98% ооцитів зберігають свою життєздатність для проведення програми ЕКЗ та настання вагітності.

Як довго можна зберігати статеві клітини та ембріони?

Звичайно, з приходом вітрифікації всі ці процеси в рази покращилися, терміни зберігання збільшилися. Коли ембріон знаходиться в рідкому азоті – час для нього зупиняється, тобто його біологічні процеси всі “стоять”, відповідно такий ембріон фактично може зберігати свою повну життєздатність необмежену кількість часу.
Але ми повинні розуміти, що якщо біологічний годинник ембріона стоїть на місці, то час на нашому годиннику не зупиняється і навіть не сповільнюється. Тому до всіх процесів потрібно підходити досить грамотно та дуже усвідомлено.

Сам процес вітрифікації та подальшого зберігання ембріонів ніяк не позначається на подальших діях у рамках програми ЕКЗ. І на здоров’я малюка надалі також не впливає.

Читайте також:

Альфа-ліпоєва кислота та зниження ваги

Осьмак Анна Миколаївна, акушер-гінеколог нашої клініки, розповідає про важливі механізми дії альфа-ліпоєвої кислоти.

Подвійна стимуляція: як можна отримати більше ооцитів при низькому оваріальному резерві?

У яких випадках проводиться подвійна стимуляція та які переваги проведення DuoStim? Сьогодні розповідає Романова Ольга Олегівна, головна лікарка клініки.

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ? Розповідає Лялюк Василь Васильович, завідувач ембріології нашої клініки

L-КАРНІТИН У РЕПРОДУКТОЛОГІЇ

Що таке L-карнітин і якою є його роль в організмі людини, розповідає Осьмак Анна Миколаївна, акушер-гінеколог нашої клініки!

Генетичне обстеження при плануванні вагітності

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає навіщо проводити генетичний тест на етапі планування вагітності та що таке розширений скринінг на спадкові захворювання?