Імплантаційні кров’яні виділення

Завершальним етапом програми ЕКЗ є ембріотрансфер – перенесення ембріончика в порожнину матки.

А далі, як при природному зачатті, так і в програмі ЕКЗ проходить імплантація – прикріплення ембріона до ендометрію. При цьому малюк приєднується до кровоносної системи матері, щоб отримувати протягом 9 місяців необхідні поживні речовини для свого росту і розвитку.

Щоб це стало можливим, в процесі імплантації ембріон, проникаючи в ендометрій, “руйнує” поверхневі клітини слизової. І саме з цієї причини, близько 30% жінок відзначають появу кров’яних виділень на 2-3 добу після ембріотрансферу.

Важливо розуміти, що імплантаційні виділення не будуть рясними і тривалими. Вони, як правило, мізерні, але можуть супроводжуватися болями, що тягнуть внизу живота. І головне, якщо у вас немає таких виділень після ембріотрансферу, це зовсім не означає, що імплантація не відбулася.

У будь-якому випадку, переживати точно не варто. Важливо дотримуватися всіх рекомендацій репродуктолога після перенесення. І спокійно почекати 2 тижні, щоб здати ХГЧ.

Читайте також:

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.

Діагностика генетичних захворювань репродуктивної системи

У Reprolife ми працюємо над тим, щоб надавати нашим парам новітні діагностичні досягнення, щоб оптимізувати методи ЕКЗ та досягти найкращих показників успіху.

5 причин не боятися ЕКЗ

Лікування за допомогою екстракорпорального запліднення дає можливість народження нового життя і щастя бути батьками!

Чому у ембріонів утворюється фрагментація?

Ткаченко Анна Борисівна, ембріолог нашої клініки, ділиться інформацією про те, що таке фрагментація ембріонів і які її можливі причини.