Ткаченко Жанна Сергіївна
Лікар акушер-гінеколог. Спеціаліст УЗ-діагностики.

Імплантаційні кров’яні виділення

Завершальним етапом програми ЕКЗ є ембріотрансфер – перенесення ембріончика в порожнину матки.

А далі, як при природному зачатті, так і в програмі ЕКЗ проходить імплантація – прикріплення ембріона до ендометрію. При цьому малюк приєднується до кровоносної системи матері, щоб отримувати протягом 9 місяців необхідні поживні речовини для свого росту і розвитку.

Щоб це стало можливим, в процесі імплантації ембріон, проникаючи в ендометрій, “руйнує” поверхневі клітини слизової. І саме з цієї причини, близько 30% жінок відзначають появу кров’яних виділень на 2-3 добу після ембріотрансферу.

Важливо розуміти, що імплантаційні виділення не будуть рясними і тривалими. Вони, як правило, мізерні, але можуть супроводжуватися болями, що тягнуть внизу живота. І головне, якщо у вас немає таких виділень після ембріотрансферу, це зовсім не означає, що імплантація не відбулася.

У будь-якому випадку, переживати точно не варто. Важливо дотримуватися всіх рекомендацій репродуктолога після перенесення. І спокійно почекати 2 тижні, щоб здати ХГЧ.

Читайте також:

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)

Чому перенос ембріона краще робити саме на 5-й день розвитку?

Сьогодні Василь Васильович Лялюк, ембріолог медичного центру Reprolife, розповість про плюси та мінуси переносу ембріона на всіх етапах його розвитку.

ERA-test. Частина 2

У першій частині ми вже говорили, даний тест необхідно проводити в контрольованому циклі. Що це означає?

ERA-test. Частина 1

Друзі! Сьогодні поговоримо про ERA-тест. Для чого його проводять?

Кому і чому потрібно визначати гени тромбофилії?

Під терміном тромбофілія означають схильність до розвитку тромбів (кров'яних згустків).