Імплантаційні кров’яні виділення

Імплантаційні кров'яні виділення, як правило, виникають між 6 і 12 днями після зачаття, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється до слизової оболонки матки. Чому вони виникають? Розповідає Шеплякова Тетяна Михайлівна.

Завершальним етапом програми ЕКЗ є ембріотрансфер – перенесення ембріончика в порожнину матки.

 

А далі, як при природному зачатті, так і в програмі ЕКЗ проходить імплантація – прикріплення ембріона до ендометрію. При цьому малюк приєднується до кровоносної системи матері, щоб отримувати протягом 9 місяців необхідні поживні речовини для свого росту і розвитку.

 

Щоб це стало можливим, в процесі імплантації ембріон, проникаючи в ендометрій, “руйнує” поверхневі клітини слизової. І саме з цієї причини, близько 30% жінок відзначають появу кров’яних виділень на 2-3 добу після ембріотрансферу.

 

Важливо розуміти, що імплантаційні виділення не будуть рясними і тривалими. Вони, як правило, мізерні, але можуть супроводжуватися болями, що тягнуть внизу живота. І головне, якщо у вас немає таких виділень після ембріотрансферу, це зовсім не означає, що імплантація не відбулася.

 

У будь-якому випадку, переживати точно не варто. Важливо дотримуватися всіх рекомендацій репродуктолога після перенесення. І спокійно почекати 2 тижні, щоб здати ХГЧ.

reprolife@reprolife.ua
Шумського, 5 | Саперне Поле, 3