Імплантаційні кров’яні виділення

Завершальним етапом програми ЕКЗ є ембріотрансфер – перенесення ембріончика в порожнину матки.

А далі, як при природному зачатті, так і в програмі ЕКЗ проходить імплантація – прикріплення ембріона до ендометрію. При цьому малюк приєднується до кровоносної системи матері, щоб отримувати протягом 9 місяців необхідні поживні речовини для свого росту і розвитку.

Щоб це стало можливим, в процесі імплантації ембріон, проникаючи в ендометрій, “руйнує” поверхневі клітини слизової. І саме з цієї причини, близько 30% жінок відзначають появу кров’яних виділень на 2-3 добу після ембріотрансферу.

Важливо розуміти, що імплантаційні виділення не будуть рясними і тривалими. Вони, як правило, мізерні, але можуть супроводжуватися болями, що тягнуть внизу живота. І головне, якщо у вас немає таких виділень після ембріотрансферу, це зовсім не означає, що імплантація не відбулася.

У будь-якому випадку, переживати точно не варто. Важливо дотримуватися всіх рекомендацій репродуктолога після перенесення. І спокійно почекати 2 тижні, щоб здати ХГЧ.

Читайте також:

Діагностика генетичних захворювань репродуктивної системи

У Reprolife ми працюємо над тим, щоб надавати нашим парам новітні діагностичні досягнення, щоб оптимізувати методи ЕКЗ та досягти найкращих показників успіху.

5 причин не боятися ЕКЗ

Лікування за допомогою екстракорпорального запліднення дає можливість народження нового життя і щастя бути батьками!

Чому у ембріонів утворюється фрагментація?

Ткаченко Анна Борисівна, ембріолог нашої клініки, ділиться інформацією про те, що таке фрагментація ембріонів і які її можливі причини.

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх?

Чи підвищує ІКСІ шанси на успіх? У чому різниця між ЕКЗ та ІКСІ? Навіщо потрібно ІКСІ? Розповідає Лялюк Василь Васильович, завідувач ембріології нашої клініки

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)