Інтерв’ю Романової Ольги Олегівни для журналу Nova

На сьогоднішній день в світі зі складністю зачаття дитини зустрічаються 186 мільйонів людей. У той час, коли в Європі та Північній Америці на 1 млн. населення проводиться 1,5-2 тисяч процедур ЕКЗ щорічно, в Україні ця цифра в 6 разів нижче і становить 375.

 

  • Ольго, розкажіть, які світові тенденції Ви спостерігаєте в розрізі репродуктології? Чим вони відрізняються від ситуації в Україні?

Підготовка до зачаття в Західній Європі і США давно вже стала нормою і приймають в цьому участь обидва партнери: чоловік і жінка. Дуже важливий показник – час звернення до фахівця-репродуктолога, в світі він складає в середньому 8 місяців – 2 роки від періоду ненастання вагітності; в Україні більше 4 років.

 

  • А чи є часові дедлайни для природного зачаття і для допоміжних програм? Наприклад, чи буде пізно звертатися до фахівця після 40 років?

Жіноча фертильність починає стрімко знижуватись після 35 років. Незважаючи на це, шанси завагітніти після 35 років є. Імовірність зачаття протягом року становить 78%.

У віці від 40 до 44 років за 12 місяців у жінки може бути всього кілька овуляцій, так як життєвий запас яйцеклітин і вироблення в організмі естрогену і прогестерону знижуються. Ймовірність завагітніти в такому віці дуже мала, але це не означає, що зачаття після 40 неможливо зовсім.

У певних ситуаціях можливе використання донорської сперми або донация яйцеклітин (ооцитів). Це дає можливість досягти вагітності і народити здорову дитину батькам, які не можуть мати дітей за допомогою своїх власних статевих клітин.

 

  • Чи означає це, що після сорока років парам показане направлення на ЕКЗ, щоб не втрачати дорогоцінний час?

Проведення процедури ЕКЗ показано лише в тому випадку, якщо чоловікові або жінці був поставлений діагноз безпліддя або парі не допомогли традиційні методи зачаття.

Однак ЕКЗ не завжди необхідне. Важливо підійти до цього питання комплексно, провести медичне обстеження пари і запропонувати повний спектр технологій для подолання безпліддя.

  • Чи може жінка підготуватись до вагітності заздалегідь? У чому суть програм по відкладеному материнству?

Безумовно, найважливіший фактор, який впливає на зачаття здорової дитини – це вік.

У сучасному світі жінки не поспішають народжувати дітей – хочуть здобути освіту, зробити кар’єру, підготувати матеріальну основу, пожити для себе і лише потім планувати материнство. Однак до цього часу жіночий організм може сказати: «Вибачте! Надто пізно…”

На щастя, в сучасній медицині є технології, які дозволяють не відкладати таке важливе питання на потім, з іншого боку зайнятися їм, коли чоловік і жінка розуміють, що вони готові до цього відповідального кроку.

У віці 30-35 років у жінки кількість і якість ооцитів вище, ніж через 10 років, коли вона, ймовірно, захоче народити дитину. Розуміючи це, ми можемо зберегти в більш молодому віці як ооцити, так і готові ембріони і зберігати їх настільки довго, наскільки це буде потрібно майбутнім батькам.

Збереження свого біологічного матеріалу – це своєрідна страховка на майбутнє.

Програма відкладене материнство – це заплановане материнство після певного віку. Однак думати про це потрібно заздалегідь.

Суть процесу полягає в надшвидкому заморожуванні статевих клітин при вкрай низькій температурі (-196 С). Цей метод відрізняється від класичної заморозки тим, що рідина всередині ооцита не перетворюється в кристал, таким чином не шкодить живий структурі, а відразу переходить в «сплячий стан», що забезпечує збереження яйцеклітин після їх розморожування через будь-яку кількість років.

  • Напрямок, яким Ви займаєтеся високопрофесійний. Як зрозуміти, кому можна довіритися і в чому секрет професійного репродуктолога?

Послуги репродуктивної медицини – це високотехнологічний напрямок, який постійно розвивається. Якщо ти в ньому, то повинен працювати на результат.

Також одна з важливих якостей, яку необхідно розвивати лікарю і на яку ми звертаємо увагу – це емпатія до пацієнтів і готовність співробітників взаємодіяти один з одним. У нас працюють тільки ті фахівці, які постійно розвиваються і не бажають стояти на місці. Вони є членами міжнародних медичних асоціацій, що дозволяє використовувати передові знання в Україні у нас в клініці.

  • Що особисто Вас надихає в роботі?

В процесі лікування ми з парою стаємо єдиною командою. Народження дитини – це наше спільне свято і досягнення. Тому і після пологів, ми знаходимося в тісному контакті, пари часто приїжджають з дітьми вже для післяпологового спостереження, залишають фотографії діток, часто пояснюючи це тим, що хочуть передати тим, хто зіткнувся з проблемою зачаття, що все можливо!

  • Ольго, розкажіть трохи про Вашу клініку: у чому її особливість?

Медичний центр Reprolife – це багатофункціональна клініка, де можна вирішити навіть найскладніші проблеми з репродуктивним здоров’ям. Але краще не допускати їх виникнення, тому ми приділяємо велику увагу профілактиці.

Серед пріоритетних напрямків, якими ми пишаємося, хочеться виділити 3 основних:

– високотехнічна база клініки;

– акцент на ендокринне здоров’я;

а також напрямок аnti-aging, метою, якого є максимальне продовження жіночого здоров’я.

Ми багато інвестуємо саме в якісне передове обладнання і розробки, оскільки тільки так можна досягти ефективних результатів лікування. Також нам важливо надати преміальний рівень комфорту пацієнтів і висококласний сервіс їх обслуговування.

Центр Reprolife створений для тих, хто мріє стати батьками і хоче пройти діагностику, правильну підготовку на етапі планування вагітності, а також повний спектр репродуктивних технологій для подолання безпліддя. Ми уважно ставимось до правильної підготовки жіночого організму до вагітності. Для нас ключовим результатом є не тільки сам факт зачаття, а й якісні показники здоров’я мами і майбутньої дитини на всіх етапах вагітності, яка призведе до появи здорового малюка.

Чекаємо Вас у гості!

Читайте також:

В чому різниця між штучною інсемінацією (ІСМ) та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)?

Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки розповідає в чому різниця між штучною інсемінацією та екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ)

Чому перенос ембріона краще робити саме на 5-й день розвитку?

Сьогодні Василь Васильович Лялюк, ембріолог медичного центру Reprolife, розповість про плюси та мінуси переносу ембріона на всіх етапах його розвитку.

Коли звертатися до репродуктолога і як підготуватися до першої консультації?

Чим займається лікар репродуктолог, коли необхідно звернутися до лікаря даної спеціалізації, як проходить перший візит, а також питання, які важливо визначити перед першою консультацією - читайте в нашому огляді.

Перший візит до репродуктолога

Жінка і репродуктивний вік. Коли необхідно звертатись до репродуктолога?

Час діяти! Як репродуктивний вік жінки впливає на зачаття здорової дитини?

Як репродуктивний вік жінки впливає на зачаття? Чому вагітність і вік жінки взаємопов'язані? Які шанси завагітніти і народити здорову дитину після 35-ти? А чи можна народити після 40?