Йод и тирозин – два главных помощника для слаженной работы щитовидной железы

Йод і тирозин – два головних помічника для злагодженої роботи щитовидної залози

Залежно від того, багато чи мало гормонів виробляється, жінка може відчувати або занепокоєння, або втому, без причини втрачати або набирати вагу. Давайте розберемося як це працює.

Сьогодні про підтримку щитовидної залози говорить Анна Миколаївна Осьмак, лікар акушер-гінеколог нашої клініки.

Щитовидна залоза – це важливий ендокринний орган, який регулює роботу всіх життєво важливих функцій. В першу чергу, репродуктивну функцію, роботу молочних і статевих залоз. Вона відповідає за всі обмінні процеси, діяльність головного мозку, настрій, витривалість і енергійність.

Важливо пам’ятати, що для побудови гормонів щитовидної залози необхідні йод і білок (а точніше, амінокислота – L-тирозин).

Про них сьогодні детальніше.

Йод – це важливий мінерал, який зазвичай міститься в морепродуктах. Ваша щитовидна залоза використовує його для виробництва гормонів щитовидної залози, які допомагають контролювати зростання, відновлювати пошкоджені клітини і підтримувати здоровий обмін речовин. Якщо споживання йоду знижено, щитовидна залоза компенсаторно збільшується, щоб забезпечити організм достатньою кількістю гормонів.

Хто схильний до ризику дефіциту йоду:

  • в першу чергу, це вагітні жінки. Йод дуже важливий в період підготовки до планування вагітності, в період інтенсивного росту дитини під час вагітності, в період годування груддю, а також статевого дозрівання;
  • люди, які сповідують вегетаріанство та веганство;
  • люди, які не вживають в їжу йодовану сіль;
  • а також люди, які проживають в регіонах, де в ґрунті історично мало йоду – Азія, Нова Зеландія і країни Європи.

Відкоригувати дефіцит йоду легко, а ось лікувати захворювання внаслідок його дефіциту дуже непросто!

А тепер про L-тирозин. Що важливо знати?

L-тирозин – це амінокислота, яка корисна для мозкової активності, настрою, відновлення після стресу і багато чого іншого. Ми отримуємо тирозин з їжею тваринного білка. Його багато міститься в м’ясі, птиці, рибі, а також кунжуті, мигдалі, бананах, авокадо, гарбузовому насінні і різних натуральних молочних продуктах.

  • Тирозин позбавляє від почуття тривоги, нервозності, сонливості, апатії, синдрому професійного вигорання.
  • Він покращує настрій, захищає нервову систему від стресів і підвищує концентрацію уваги і витривалість.
  • Для тих, хто бажає схуднути тирозин пригнічує апетит, що сприяє зменшенню жирових відкладень.

Згідно з останніми дослідженнями, тирозин, крім синтезу гормонів щитовидної залози, бере участь в синтезі ряду важливих для людського організму речовин, таких як:

  • норадреналін і адреналін – речовини, що відповідають за швидкість реакції під час стресових ситуацій, що дозволяють активно їм протистояти;
  • дофамін – речовина, яка стимулює нервову систему, що відповідає за відчуття задоволення, а також сприяє поліпшенню пам’яті і настрою;
  • меланін – пігмент, що забезпечує забарвлення шкіри, волосся і райдужної оболонки очей.

Дефіцит цих важливих речовин призводить до гіпотиреозу і відповідну симптоматику цього захворювання.

Дуже важливо контролювати і не допускати їх дефіцити! Своєчасна корекція допоможе Вам без гормонів, нормалізувати роботу щитовидної залози.

Які аналізи необхідно здати щоб визначити дефіцит йоду і тирозину?

Щоб визначити роботу гормонів щитовидної залози необхідно здати кров на аналізи, для розуміння, чи потрібна підтримка Вашій щитовидній залозі і, якщо так, то яка: ТТГ, Т4 вільний, АТПО, АТТГ, феритин, загальний аналіз крові, кальцій іонізований (активний), 25 (він) вітамін Д.

Найчастіше саме дефіцит в організмі йоду і тирозину впливає на зниження в організмі депо заліза і вітаміну Д, впливає на стан кальцієвого обміну, тому ми рекомендуємо розглядати це питання тільки комплексно.

 

Після отримання результатів аналізів в разі необхідності Ваш лікуючий лікар гінеколог-ендокринолог докладно підбере схему корекції і проконсультує Вас.

 

Читайте також:

Важливі факти, які потрібно знати про аутоімунний тиреоїдит (АІТ) і гіпотиреоз.

Аутоімунний тиреоїдит (АІТ) - це хронічне захворювання щитовидної залози, при якому відбувається аутоімунне запалення (клітини власної імунної системи починають руйнувати щитовидну залозу), підсумком якого часто буває гіпотиреоз (зниження роботи щитовидної залози).

Харчування при ендометріозі

Ендометріоз є однією з основних причин безпліддя. За даними досліджень він вражає 1 з 10 жінок репродуктивного віку в усьому світі. Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар нашого медичного центру.

Харчування при змінах щитоподібної залози (Аутоімунний протокол)

Ми звикли чути, що аутоімунні захворювання - це порушення в імунній системі, при яких власні імунні клітини атакують свій орган, причини яких невідомі.

5 фактів про щитовидну залозу, які Вам важливо знати

Цей орган важить максимум 25 грам і за своєю формою нагадує метелика. Він крихкий, але, в свою чергу, відіграє одну з найважливіших ролей в ендокринній системі.