Питание при эндометриозе. Романова Ольга Олеговна

Харчування при ендометріозі

Ендометріоз є однією з основних причин безпліддя. За даними досліджень він вражає 1 з 10 жінок репродуктивного віку в усьому світі.

При цьому захворюванні відбувається поширення клітин, які подібні до тих, що є в порожнині матки – ендометрію, які розвиваються за її межами. Причини цього до кінця не вивчені. Ці клітини зазнають таких самих змін, що і в матці під час менструального циклу – зростання, потовщення, оновлення у вигляді менструальних виділень, тільки вони не можуть вийти і починають формувати осередки. Цей стан може призводити до запалення, спайкового процесу, безпліддя і, як правило, до хронічного тазового болю. В даний час не існує ліків від ендометріозу, але є різні методи лікування серйозних симптомів – від лапароскопічної операції до більш природних рішень.

Це захворювання не тільки задає фізичного болю, але і чинить серйозний вплив на психологічне здоров’я жінок і їх спосіб життя.

Дієта при ендометріозі

Харчування – один з важливих факторів, який необхідно враховувати при ендометріозі. Відомо, що ендометріоз пов’язаний з порушеннями імунітету, яке викликає хронічне запалення. Отже, харчування жінки може вплинути на те, коли проявляється, як прогресує і які симптоми має ендометріоз.

Ми знаємо, що певні продукти впливають на імунітет, запалення і окислювальний стрес.

Важливо дотримуватись здорового харчування і пам’ятати про наступні рекомендації:

  • Дотримуйтеся протизапальної дієти.

Включайте багато овочів, здорових жирів, рибу, авокадо, лляне насіння, бобові та безглютенові зернові (рис, гречка, кіноа).

Мінімізуйте прозапальні продукти: червоне м’ясо, свинину, смажені продукти, цукор і оброблені харчові продукти (консерви, цукерки), пасльонові овочі (картопля, баклажани);

  • Збалансуйте мікрофлору кишечника.

Дисбаланс кишкової флори є значним провокуючим фактором для порушення імунної системи і внеском в кишкову проникність. Зверніть увагу на вживання клітковини, до 25-35 г в день;

  • Важливо дотримуватись харчування, спрямованого на зниження метаболічної активності естрогенів.

– хрестоцвіті овочі (броколі, брюссельська капуста, цвітна капуста) багаті на індол-3 карбінол, який здатний змінювати метаболізм естрогенів (допомагає підтримувати оптимальне співвідношення 2-гідрокси (хорошого) і зменшувати 16-гідрокси (поганого) естрогену.

– Виключаємо вплив ксеноестрогенів, таких як PCBS, BPA, фталатів, які містяться в пластикових виробах, деякій косметиці, миючих засобах. Дієта з високим вмістом клітковини важлива для підтримки детоксикації.

  • Використовуйте добавки з властивостями зниження запальних процесів в організмі.

В першу чергу омега-3, масло примули, куркумін, вітамін D, пробіотики, селен.

Діагноз ендометріоз – це робити?

Якщо жінці встановлено діагноз ендометріоз, ми рекомендуємо:

  • перевірити стан щитовидної залози з обов’язковим дослідженням гормонів і антитіл. При виявленні змін – важлива підтримка щитовидної залози.
  • визначити рівень прогестерону і естрадіолу в другу фазу менструального циклу (18-24 день циклу);

Виявлена ​​висока частота розвитку ендометріозу при наявності аутоімунних захворювань. Аутоімунне захворювання виникає, коли імунна система людини помилково атакує і руйнує власну здорову тканину.

Точна причина аутоімунних станів, поки не відома, проте, є генетичний компонент. Це означає, що є тенденція до сімейного захворювання. Як і з будь-яким генетичним захворюванням, повинен бути епігенетичний тригер з навколишнього середовища, щоб “включити” процес хвороби – фізичне або емоційне перенапруження, екологічні або хімічні подразники (наприклад, ліки, тютюновий дим), збудники (бактерії, віруси, гриби) або зміни кишкової мікрофлори.

Важливо виключити мутації MTHFR (чинника, що впливає на здатність правильно розщеплювати фолієву кислоту, забезпечувати правильний поділ клітин в організмі).

При виявленні змін потрібно додати розщеплену фолієву кислоту (метафолін, метілфолат), яка забезпечить підтримку процесів правильного клітинного ділення.

Боротьба з розвитком ендометріозу залежить від комплексного підходу. Цінуйте себе і дбайте про своє здоров’я.

Для запису на консультацію Ви можете зателефонувати по телефону 044-355-3155 або заповнити форму запису на прийом нижче. Наші адміністратори зв’яжуться з Вами.