Харчування при змінах щитоподібної залози (Аутоімунний протокол)

🧏‍♀️ А якщо незрозуміло, чому вони виникають, значить і вплинути на їх виникнення, перебіг – неможливо. Залишається тільки терпіти і змиритися. Але це не так!
~

✅ 🔬Виявляється, більшість аутоімунних захворювань, в тому числі і захворювання щитоподібної залози, залежать від нашого харчування.

 

«Лише від харчування? Як так? Я ж не їм нічого шкідливого, але захворювання є! », – можете заперечити ви.

! ️🔬Згідно з численними дослідженнями, ризик виникнення аутоімунного захворювання на 1/3 залежить від генетичної схильності, а від харчування, способу життя та оточуючих факторів (епігенетики) на 2/3 .

 

✅ 🥗 Науковим шляхом доведено, що вживання і відмова від певних продуктів харчування допомагає не тільки впливати на імунну відповідь організму на свій власний орган, але і вийти в стійку ремісію. Безумовно, це чудова новина для всіх, хто страждає на аутоімунний тиреоїдит (АІТ) і зміни щитоподібної залози. Аутоімунний протокол, містить не тільки рекомендації щодо  харчування, а й головні чинники розвитку цієї групи захворювань.

 

♀️! ️4 фактори розвитку хронічних та аутоімунних захворювань:

 

  1. Поживні речовини. Для повноцінної роботи імунної системи потрібно достатньо вітамінів, мікроелементів, мінералів, амінокислот і жирних кислот. Їх дефіцит і дисбаланс викликає прогресування захворювання. Споживання певних продуктів дозволяє поповнювати організм необхідними речовинами.
  2. Здоровий кишечник. Проникність кишечника і порушення його мікрофлори – це основні пускові механізми аутоімунних захворювань. Продукти, які рекомендує протокол, підтримують здоровий рівень корисних мікроорганізмів. Продукти, які пошкоджують або руйнують слизову кишечника, повністю виключаються, в той час, як протизапальні групи продуктів включені в раціон.
  3. Гормони. Те, що ми їмо, впливає на нашу гормональну та імунну системи. На гормони впливає тривалість сну, фізична активність і спосіб життя.
  4. Регуляція імунної системи. Вона досягається відновленням мікрофлори кишечника, його захисного бар’єру, достатньою кількістю корисних речовин і нормалізацією гормонів.

 

 Що їсти, а що ні?

 

✅ 🥗Ми підійшли до головної теми – що їсти, а що ні. Дозволяється їсти всю здорову їжу: м’ясо тварин трав’яної відгодівлі, рибу і морепродукти, безглютенові крупи (гречка, дикий рис, кіноа),  авокадо, хрестоцвіті овочі (рукола, брокколі, капуста), гриби, оливкову олію, сезонні фрукти, ягоди темного кольору, ферментовані продукти, а також всі овочі, крім пасльонових.

❌❗️Заборонено:  бобові, рафінований цукор і масла, яйця, горіхи, насіння, пасльонові овочі (картопля, томат, баклажани), глютенвмісні продукти (пшениця, борошно, і борошняні вироби, вівсянка, кус-кус, фаст-фуд, кондитерські вироби), алкоголь, підсолоджувачі, загусники тощо.

 

🗒! ️ При аутоімунному тиреоїдиті ми рекомендуємо:

  • вживати продукти, що містять селен;
  • контролювати рівень вітаміну Д і при необхідності обов’язково його приймати, оскільки АІТ також викликає виражений дефіцит вітаміну Д;
  • обмежити перебування на сонці – це провокує підвищення вироблення антитіл до щитовидної залози;
  • виключити БАДи, які стимулюють імунну систему – обов’язково проконсультуватися з ендокринологом перед їх використанням;
  • контролювати рівень феритину і сироваткового заліза;

♀️🔬 Перевірити аналіз на переносимість лактози – оскільки саме при АІТ, найчастіше вона не розщеплюється.

 

👩🏻⚕️👌 Зустрічаючись з хронічними і аутоімунними захворювання, найголовніше – не опускати руки, а пам’ятати, що дуже багато залежить від нас!

 

Міцного Вам здоров’я!

Читайте також:

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

Програма «Ендокринне здоров’я»

Основою всіх наших досягнень у житті та успіху є міцне здоров'я та ясний розум. Ми скоригуємо Ваш гормональний статус, відновимо баланс вітамінів, мікроелементів та обмінні процеси в організмі.

Післяпологовий період. Щитоподібна залоза у фокусі

Для чого обстежувати щитоподібну залозу після пологів? Цікавою інформацією ділиться Ганна Віталіївна Шаргородська, ендокринолог-гінеколог нашої клініки.

Термінологія. Щитоподібна залоза

Сьогодні Анна Віталіївна Шаргородська, ендокринолог-гінеколог нашої клініки, познайомить вас із термінологією щитовидної залози

Важливі факти, які потрібно знати про аутоімунний тиреоїдит (АІТ) і гіпотиреоз.

Аутоімунний тиреоїдит (АІТ) - це хронічне захворювання щитовидної залози, при якому відбувається аутоімунне запалення (клітини власної імунної системи починають руйнувати щитовидну залозу), підсумком якого часто буває гіпотиреоз (зниження роботи щитовидної залози).