Может ли избыточный вес быть «здоровым». Шаргородская Анна Витальевна
Шаргородська Анна Віталіївна
Лікар акушер-гінеколог, ендокринолог, фахівець УЗ діагностики

Коли в перший раз звертатись до гінеколога?

Саме від цього періоду в майбутньому буде багато в чому залежати здатність бути мамою, обмінні процеси, стан шкіри і волосся і навіть емоційний стан дівчинки, її успішність і здатність до швидкого запам’ятовування інформації. На все це впливає ендокринне здоров’я.

Коли в перший раз вести дочку до гінеколога?

🧑🏻‍⚕️  Дитячий гінеколог проводить огляд дівчаток будь-якого віку.

Навіть якщо дитину нічого не турбує, плановий огляд повинен проводитися вже в 1-й рік життя дівчинки. У цей період фіксують аномалії або будь-які відхилення в розвитку зовнішніх статевих органів, проводять профілактику або лікування запальних процесів, що нерідко може спостерігатися у дівчаток в ранньому віці через особливості розвитку організму.

Дуже важливий період початку статевого дозрівання. Організм починає працювати в умовах підвищеної гормонального навантаження, відбуваються важливі процеси росту і перебудови. Часто на цьому фоні виникають дефіцит вітамінів і мінералів, субклінічний гіпотиреоз на фоні нестачі йоду. До того ж, у віці 9-10 років дівчинці необхідно не просто знати, що у неї скоро можуть початися менструації, а розуміти які зміни відбуваються в її організмі і чому. Саме час здійснити перший плановий візит до дитячого гінеколога.

Як підготувати дочку до візиту? Про що слід розповісти, щоб не було боязні і сорому?

🧑🏻‍⚕️  Безумовно, на прийомі важливо створити позитивний психологічний зв’язок між лікарем і маленькою пацієнткою, особливо якщо ми говоримо про дитячого гінеколога. Важливо, щоб не було переляку, який може сформувати стійку реакцію або негативне ставлення до лікаря-гінеколога в майбутньому. Перший візит може бути ознайомчим і обійтись без додаткових оглядів та взяття аналізів, тим більше, якщо у дівчинки немає показань. Можна заздалегідь вдома підготувати з дитиною список питань, які вона хотіла б задати лікарю. Можливе проведення УЗД органів малого таза трансабдоминально, тобто поверхнево через живіт при наповненому сечовому міхурі.

Коли проводиться перший «дорослий» візит до лікаря гінеколога?

🧑🏻‍⚕️  Перший «дорослий» візит ми рекомендуємо планувати у віці 15-16 років, коли у дівчини вже сформовані питання про її жіноче здоров’я, а також є особисті інтимні питання. До 18 років консультація проходить у супроводі мами або близького дорослого, який супроводжує дівчину. З 16 років у нас в клініці на консультації проводиться абдомінальне УЗД органів малого таза, а також здійснюється забір матеріалу для бактеріоскопічного дослідження урогенітальних виділень і мікроскопії урогенітального мазка.

 

З розумінням тонких моментів підліткової психології і підібравши комплекс важливих обстежень і необхідних процедур в нашій клініці розроблена програма «Мій перший гінеколог». Детальну інформацію Ви можете прочитати у нас на сайті, а також уточнити у наших адміністраторів за телефоном 044-355-31-55.

Читайте також:

Програма Check-up “Жіноче здоров’я”

Сучасній жінці часом дуже складно знайти час для себе, але робити це потрібно. Спеціально для Вас ми підготували унікальну програму Check-up «Жіноче здоров'я».

Альфа-ліпоєва кислота та зниження ваги

Осьмак Анна Миколаївна, акушер-гінеколог нашої клініки, розповідає про важливі механізми дії альфа-ліпоєвої кислоти.

Термінологія. Щитоподібна залоза

Сьогодні Анна Віталіївна Шаргородська, ендокринолог-гінеколог нашої клініки, познайомить вас із термінологією щитовидної залози

Посткоїтальний цистит

Що таке посткоїтальний цистит? Які найчастіші причини винекнення даного захворювання та які рекомендації по лікуванню? Розповідає акушер-гінеколог нашої клініки, Горщанік Юлія Володимирівна

Подвійна стимуляція: як можна отримати більше ооцитів при низькому оваріальному резерві?

У яких випадках проводиться подвійна стимуляція та які переваги проведення DuoStim? Сьогодні розповідає Романова Ольга Олегівна, головна лікарка клініки.