Может ли избыточный вес быть «здоровым». Шаргородская Анна Витальевна
Шаргородська Анна Віталіївна
Лікар акушер-гінеколог, ендокринолог, фахівець УЗ діагностики

Коли в перший раз звертатись до гінеколога?

Саме від цього періоду в майбутньому буде багато в чому залежати здатність бути мамою, обмінні процеси, стан шкіри і волосся і навіть емоційний стан дівчинки, її успішність і здатність до швидкого запам’ятовування інформації. На все це впливає ендокринне здоров’я.

Коли в перший раз вести дочку до гінеколога?

🧑🏻‍⚕️  Дитячий гінеколог проводить огляд дівчаток будь-якого віку.

Навіть якщо дитину нічого не турбує, плановий огляд повинен проводитися вже в 1-й рік життя дівчинки. У цей період фіксують аномалії або будь-які відхилення в розвитку зовнішніх статевих органів, проводять профілактику або лікування запальних процесів, що нерідко може спостерігатися у дівчаток в ранньому віці через особливості розвитку організму.

Дуже важливий період початку статевого дозрівання. Організм починає працювати в умовах підвищеної гормонального навантаження, відбуваються важливі процеси росту і перебудови. Часто на цьому фоні виникають дефіцит вітамінів і мінералів, субклінічний гіпотиреоз на фоні нестачі йоду. До того ж, у віці 9-10 років дівчинці необхідно не просто знати, що у неї скоро можуть початися менструації, а розуміти які зміни відбуваються в її організмі і чому. Саме час здійснити перший плановий візит до дитячого гінеколога.

Як підготувати дочку до візиту? Про що слід розповісти, щоб не було боязні і сорому?

🧑🏻‍⚕️  Безумовно, на прийомі важливо створити позитивний психологічний зв’язок між лікарем і маленькою пацієнткою, особливо якщо ми говоримо про дитячого гінеколога. Важливо, щоб не було переляку, який може сформувати стійку реакцію або негативне ставлення до лікаря-гінеколога в майбутньому. Перший візит може бути ознайомчим і обійтись без додаткових оглядів та взяття аналізів, тим більше, якщо у дівчинки немає показань. Можна заздалегідь вдома підготувати з дитиною список питань, які вона хотіла б задати лікарю. Можливе проведення УЗД органів малого таза трансабдоминально, тобто поверхнево через живіт при наповненому сечовому міхурі.

Коли проводиться перший «дорослий» візит до лікаря гінеколога?

🧑🏻‍⚕️  Перший «дорослий» візит ми рекомендуємо планувати у віці 15-16 років, коли у дівчини вже сформовані питання про її жіноче здоров’я, а також є особисті інтимні питання. До 18 років консультація проходить у супроводі мами або близького дорослого, який супроводжує дівчину. З 16 років у нас в клініці на консультації проводиться абдомінальне УЗД органів малого таза, а також здійснюється забір матеріалу для бактеріоскопічного дослідження урогенітальних виділень і мікроскопії урогенітального мазка.

 

З розумінням тонких моментів підліткової психології і підібравши комплекс важливих обстежень і необхідних процедур в нашій клініці розроблена програма «Мій перший гінеколог». Детальну інформацію Ви можете прочитати у нас на сайті, а також уточнити у наших адміністраторів за телефоном 044-355-31-55.

Читайте також:

Як покращити якість яйцеклітин?

Як покращити якість яйцеклітин та які вітаміни впливають на покращення якості яйцеклітин? Як впливає дефіцит заліза на фертильність? Як впливає гомоцистеїн на фертильність? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Консультація при плануванні вагітності

Що таке консультація при плануванні вагітності? Кому вона рекомендована та що в неї входить? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Залізодефіцитний стан чи “Залізний статус” в житті жінки.

Сьогодні Шаргородська Анна Віталіївна, лікар акушер-гінеколог, ендокринолог, спеціаліст УЗ діагностики нашої клініки, розповідає про дефіцит заліза в організмі та факторах, які передують його виникненню.

Профілактика резус-конфлікту під час вагітності

Що таке резус конфлікт, чому він виникає і чи є лікування сьогодні розказує Барановська Вікторія Володимирівна, акушер-гінеколог, ендокринолог, спеціаліст УЗ діагностикинашої клініки.

Дайджейст про менопаузу. Випуск 4. ГУМС (геніто-урінарний менопаузальний синдром).

У четвертому випуску дайджесту про менопаузу Анна Віталіївна Шаргородська, ендокринолог-гінеколог нашої клініки, розповість про доступні методи лікування вульво-вагінальної атрофії (стоншення слизової).