Осьмак Анна Николаевна
врач акушер-гинеколог, эндокринолог

Коли потрібно використовувати донорську сперму?

Дуже непросто ухвалити рішення жінці про використання донорської сперми. А чоловікові найважче зробити такий крок.

Ті випадки, коли репродуктолог радить Вам донорську сперму досить складні.

Сьогодні поговоримо про ПРИЧИНИ коли потрібно використовувати донорську сперму!

  • Коли встановлено діагноз: АЗООСПЕРМІЯ – відсутність в еякуляті сперматозоїдів навіть після проведення лікування.

Азооспермія встановлюється лише тоді, коли при заборі 2-х порцій еякуляту були виявлені сперматозоїди.
А також при проведенні біопсії тканини яєчка методами:
▪ Testicular Sperm Aspiration (тестикулярна аспірація сперми) -TESA;
▪ Testicular Sperm Extraction або Testicular Biopsy (тестикулярна екстракція сперми або
тестикулярна біопсія)-TESE;
▪ Microdissection Testicular Sperm Extraction (мікродисекційна тестикулярна екстракція сперми), вона ж micro-TESE.

Це, мабуть, головне показання для використання донорської сперми.

  • Коли встановлено наявність серйозних генетичних чи хромосомних захворювань у чоловіка.

Існують генетичні захворювання, які передаються по чоловічій лінії, наприклад муковісцидоз. На сьогоднішній день за допомогою преімплантаційного генетичного тестування ембріона (ПГТ) ми можемо запобігти передачі цього захворювання дітям.
Але деякі захворювання мають дуже великі ризики передачі та відібрати здоровий ембріон може бути неможливо. Тоді використання донорської сперми є потребою.

  • Раніше невдалі програми ЕКО. Від якості статевих клітин завжди залежить розвиток ембріона.

У нашій клініці ми завжди боремося за свої клітини і нехай це буде кілька сперматозоїдів, ми не проґавимо можливості їх використовувати для запліднення. У разі, якщо ембріони зупиняються з третьої доби свого розвитку (коли включається чоловічий геном) або коли ми отримуємо невтішний результат ПГТ, у таких випадках рекомендується використовувати донорську сперму в ЕКЗ або ВМІ.

  • ВІЛ-позитивний чоловік.

Багато клінік в Україні не мають можливості проводити ЕКЗ у пар із наявністю ВІЛ інфекції. Це пов’язано з безпекою та методами її забезпечення.
Якщо інфекціоніст не може видати довідку про те, що дружина можна брати участь у даних програмах, можна також використати донорську сперму.

  • Інші причини

Також донорська програма є можливістю для багатьох жінок стати мамою, коли жінка має величезне бажання реалізуватися в материнстві, а поряд немає чоловіка.
Якщо немає з боку здоров’я жінки показання до ЕКЗ, донорську сперму можна використовувати для внутрішньоматкової інсемінації (ВМІ).

Це питання нелегке як для чоловіків, так і для жінок! Але Ви можете бути впевненими, що донори повністю проходять все обстеження на хромосомні, генетичні, соматичні та інфекційні захворювання!

Читайте також:

Вплив дієти та способу життя жінки на якість яйцеклітин та ефективність програми ЕКЗ

Всі ми прекрасно знаємо що малорухливий спосіб життя – це шкідливо, що необхідно щодня вживати достатньо води, додавати в раціон харчування фрукти та овочі, проте не здогадуємося який колосальний вплив мають ці дії!

Що таке АМГ?

Що таке антимюлеровий гормон? Коли та для чого потрібно визначати рівень АМГ і чи можливо покращити його показники? Читайте у сьогоднійшній статті!

Що таке вітрифікація ооцитів?

Сьогодні Ткаченко Ганна Борисівна, ембріолог нашої клініки, розповідає про те, що таке вітрифікація і які можливості вона дає.

Програма Check-up “Жіноче здоров’я”

Сучасній жінці часом дуже складно знайти час для себе, але робити це потрібно. Спеціально для Вас ми підготували унікальну програму Check-up «Жіноче здоров'я».

Планування вагітності

Від того, наскільки добре буде підготовлений організм до вагітності, залежить здоров'я одразу двох людей: мами та майбутнього малюка. Саме тому потрібно планувати вагітність заздалегідь.