L-КАРНІТИН У РЕПРОДУКТОЛОГІЇ

L-карнітин – фізіологічно важлива амінокислота, синтезована в нирках і печінці, найбільша його частина (близько 97%) знаходиться в м’язах, висока концентрація L-карнітину відзначається в тканині придатка яєчка і рідини, що секретується.

Основна роль L-карнітину в організмі людини – участь у енергетичному обміні. Значна кількість карнітину потрапляє в організм людини з їжею, переважно з продуктами тваринного походження: м’ясо, риба та молоко.

Як відомо, сперматозоїди знаходять свою рухливість під час проходження придатком яєчка. Крім того, жирні кислоти є основним джерелом енергії для сперматозоїдів. Ці факти свідчать про те, що L-карнітин відіграє важливу роль в енергетичному обміні сперматозоїдів і внаслідок їхньої рухливості.

Високі концентрації L-карнітину підтримують стабільність мембран сперматозоїдів, особливо забезпечує цілісність акросоми – структури, що містить ферменти та забезпечує розщеплення оболонки яйцеклітини. Це дуже важливо, тому що передчасна акросомальна реакція позбавляє сперматозоїдів здатності запліднити яйцеклітини.

L-карнітин блокує підвищення процесу апоптозу (запрограмованої загибелі клітин). Чому це важливо? Підвищення цього процесу впливає на сперматогенез та призводить до зниження концентрації сперматозоїдів.

Ще одним ефектом L-карнітину є його антиоксидантна активність. Оксидативний стрес може знижувати якість еякуляту, призводити до зниження рухливості та життєздатності сперматозоїдів.
Доведено, що використання L-карнітину впливає на зниження вмісту активних вільних радикалів в еякуляті у пацієнтів із безпліддям та запальними процесами статевих шляхів.

Більшість клінічних досліджень свідчать про те, що використання L-карнітину є ефективним у жінок, у пізньому репродуктивному віці при підготовці до стимуляції у програмі ЕКО та ендометріозі з метою покращення якості ооцитів.

Чи був у Вас досвід прийому L-карнітину? Діліться у коментарях.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.