Осьмак Анна Миколаївна
лікар акушер-гінеколог, ендокринолог

L-КАРНІТИН У РЕПРОДУКТОЛОГІЇ

L-карнітин – фізіологічно важлива амінокислота, синтезована в нирках і печінці, найбільша його частина (близько 97%) знаходиться в м’язах, висока концентрація L-карнітину відзначається в тканині придатка яєчка і рідини, що секретується.

Основна роль L-карнітину в організмі людини – участь у енергетичному обміні. Значна кількість карнітину потрапляє в організм людини з їжею, переважно з продуктами тваринного походження: м’ясо, риба та молоко.

Як відомо, сперматозоїди знаходять свою рухливість під час проходження придатком яєчка. Крім того, жирні кислоти є основним джерелом енергії для сперматозоїдів. Ці факти свідчать про те, що L-карнітин відіграє важливу роль в енергетичному обміні сперматозоїдів і внаслідок їхньої рухливості.

Високі концентрації L-карнітину підтримують стабільність мембран сперматозоїдів, особливо забезпечує цілісність акросоми – структури, що містить ферменти та забезпечує розщеплення оболонки яйцеклітини. Це дуже важливо, тому що передчасна акросомальна реакція позбавляє сперматозоїдів здатності запліднити яйцеклітини.

L-карнітин блокує підвищення процесу апоптозу (запрограмованої загибелі клітин). Чому це важливо? Підвищення цього процесу впливає на сперматогенез та призводить до зниження концентрації сперматозоїдів.

Ще одним ефектом L-карнітину є його антиоксидантна активність. Оксидативний стрес може знижувати якість еякуляту, призводити до зниження рухливості та життєздатності сперматозоїдів.
Доведено, що використання L-карнітину впливає на зниження вмісту активних вільних радикалів в еякуляті у пацієнтів із безпліддям та запальними процесами статевих шляхів.

Більшість клінічних досліджень свідчать про те, що використання L-карнітину є ефективним у жінок, у пізньому репродуктивному віці при підготовці до стимуляції у програмі ЕКО та ендометріозі з метою покращення якості ооцитів.

Чи був у Вас досвід прийому L-карнітину? Діліться у коментарях.

Читайте також:

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.

Шановні пацієнти!

Шановні пацієнти, раді повідомити Вас, що ми продовжуємо роботу медичного центру у Києві в повному обсязі.