Міфи про фертильність

Фертильність - непроста тема і тому є сприятливим середовищем для міфів. Сьогодні Романова Ольга Олегівна розповість про найбільш поширені з них.

Міф № 1. Можна почати прийом фолієвої кислоти після отримання позитивного тесту на вагітність.

Нервова трубка у малюка формується протягом 28 днів після зачаття. У цей період жінка може не знати про свою вагітність і не почати прийом фолієвої кислоти (вітаміну В9) вчасно. Тому фолієву кислоту важливо починати приймати ще на етапі планування вагітності: не менше, ніж за місяць до зачаття, а краще за 3-6 місяців.

Дані численних досліджень показали, що близько 75% випадків виникнення дефектів розвитку нервової трубки можна запобігти, якщо почати прийом фолієвої кислоти за 3 і більше місяця до настання вагітності.

Тому, як тільки прийнято рішення про планування вагітності, майбутній мамі потрібно почати прийом фолієвої кислоти (метафолін) 400-800 мкг в день.

Міф №2. Прийом гормональних контрацептивів зберігає оваріальний резерв (запас яйцеклітин), допомагає продовжити час до настання менопаузи.

Оральні конрацептиви використовують близько 35% жінок репродуктивного віку в Європі. Це не збільшило репродуктивний період і не подовжило термін до настання менопаузи.

Згідно з дослідженнями, показник Антимюлерова гормону (АМГ) у жінок з використанням деякого типу гормональних контрацептивів був на 19% нижче, ніж очікується, ґрунтуючись на вікових параметрах. Було показано, що значення AMГ повертається до нормального рівня після завершення використання цього типу контрацептивів (незалежно від часу використання КОК). Ми використовуємо АМГ для оцінки оваріального резерву яєчників.

Крім того, виявлено, що ймовірність вагітності після завершення прийому КОК така сама, як у жінок, які ніколи їх не приймали.

Міф 3. Можна перестати палити відразу після настання вагітності.

Куріння впливає на жіночу репродуктивну систему:

  • погіршує якість яйцеклітин і їх кількість;
  • збільшує оксидативний стрес на тканину яєчника;
  • погіршує скоротливу здатність маткових труб;
  • знижує рецептивність матки до ембріону.

Імовірність виникнення складнощів із зачаттям і виношуванням підвищується на 60%.

Куріння у жінок до зачаття впливає на підвищення рівня гомоцистеїну в крові, погіршує стан судин (відповідно – збільшує ризик переривання вагітності), зменшення росту і ваги новонароджених.

Тому дуже важливо враховувати вплив куріння на жіночий організм навіть в минулому. Важливо припинити куріння якомога раніше, ще на етапі планування малюка.

 

Як бачите, існує багато дезінформації, коли мова йде про фертильність. Ось чому так важливо підтримувати контакт з Вашим гінекологом або при необхідності з репродуктологом. З їх допомогою, Ви будете знати все про своє жіноче здоров’я і зосередитися на дійсно важливих моментах. Якщо у Вас залишилися питання по Вашій ситуації, телефонуйте нам для запису на прийом за телефоном 044-355-3155.

reprolife@reprolife.ua
Шумського, 5 | Саперне Поле, 3