Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ. Результативність досягнення вагітності тим вища, що більше у нас є яйцеклітин для запліднення й оптимальною кількістю вважається від 6 – 8 ооцитів.
Бувають ситуації, коли навіть у молодому репродуктивному віці оваріальний резерв (запас яйцеклітин) знижений і за один цикл стимуляції не вдається отримати більше 1 – 2-х ооцитів.

Причини передчасного зниження оваріального резерву:

  • вроджене зниження запасу ооцитів (зазвичай передається генетично)
  • кісти в яєчниках (частіше ендометріозні, дермоїдні)
  • деякі аутоімунні захворювання (АІТ – захворювання щитоподібної залози, ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак) при яких може відбуватися вплив власної імунної системи на тканину яєчників
  • після перенесеного впливу хіміотерапії, променевої терапії, певних токсичних речовин.

У таких випадках отримання додаткових ооцитів з кількох циклів стимуляції суттєво підвищує результативність програми лікування безпліддя та дає впевненість на успіх репродуктолога та жінки.

 

Є ситуації, коли репродуктологу і парі важливо накопичити ооцити (мати їх більшу кількість) для запліднення при наявності моногенних (генетичних) захворювань у пари або в одного з подружжя, коли для преімплантаційного генетичного тестування (ПГТ) нам статистично потрібна більша кількість ембріонів, щоб серед них знайти здоровий (без генетичних змін) для досягнення вагітності та народження здорової дитини.

У таких випадках застосовується програма накопичення ооцитів та подальше їх запліднення. Успішне застосування методу вітрифікації для збереження ооцитів з декількох циклів відкрило нові можливості для жінок з низьким оваріальним резервом. Отримання ооцитів проводиться у стимульованому чи природньому циклі. Таким чином, щоб досягти кількості отриманих ооцитів для запліднення від 6 – 8. Дана стратегія дає перенесені операції на яєчниках; нам можливість отримати результативність програми ЕКЗ, як і у пацієнтів з нормальним оваріальним резервом та відповіддю на стимуляцію.

У такій програмі лікування вітрифікація ооцитів є одним із методів збереження фертильності у жінок.

Основною перевагою вітрифікації ооцитів, порівняно з традиційним заморожуванням, є те, що кристали льоду, які могли б пошкодити ооцит, не утворюються. Показник виживання ооцитів після розморожування в нашій клініці становить 98 – 99%. Показник запліднення дає клінічні результати як при використанні свіжих ооцитів.

Вітрифікація ооцитів – це процес заморожування, при якому ооцити обробляють кріозахисними речовинами (кріопротектором) і занурюють у рідкий азот при температурі -196°С. Ооцити можуть зберігатися необмежену кількість часу, зберігаючи свою здатність до запліднення. При накопиченні потрібної кількості яйцеклітин відбувається їх розморожування та запліднення.

Переваги накопичення ооцитів

Емоційне

Відбувається концентрація на результаті, це дає можливість жінці з репродуктологом сфокусуватися спочатку на отриманні оптимальної кількості ооцитів і потім на етапі запліднення та культивації. Що істотно впливає результативність програми ЭКЗ.

Економічне

Процес запліднення всіх накопичених ооцитів відбувається одномоментно, що дозволяє оптимізувати витрати в порівнянні з поетапним процесом запліднення та культивації в кожному окремому циклі. Відбувається оплата за повне лікування, а не за кілька послідовних циклів.

Відкладене перенесення ембріона

Доведено, що ефективність відкладеного перененосу ембріона (кріоперенос) суттєво вищий у досягненні вагітності ніж перенос у циклі, в якому відбувається стимуляція суперовуляції. Так само відкладений перенос дає можливість підвищити результативність стимуляції росту та дозрівання ооцитів, використовувати різні схеми стимуляції (у тому числі DuoStim), що не можливо при стимуляції в циклі з переносом ембріона в порожнину матки. Таким чином, накопичення ооцитів у жінок з низьким оваріальним резервом є ефективною стратегією досягнення вагітності та народження здорової дитини.

Однак важливо обговорювати цей варіант із репродуктологом, який підбере оптимальне лікування у Вашому конкретному випадку.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.