Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Ольга Романова про можливості сучасної медицини в збереженні репродуктивного віку

Програма «Відкладене материнство»

Ми всі знаємо, що найважливіший фактор, який впливає на зачаття здорової дитини – вік. З 35 років кількість яйцеклітин, готових потенційно до зачаття знижується стрімко швидко. На щастя, в сучасній медицині є технології, які дозволяють не відкладати таке важливе питання на потім, з іншого боку зайнятись ним, коли чоловік і жінка розуміють, що вони готові до цього відповідального кроку.

Ми можемо вітрифікувати (заморозити) ооцити, якщо жінка вирішила відкласти планування вагітності на більш пізній термін, зважаючи на особисті обставини, але вік не дозволяє відкладати це питання надовго.

У віці 30-35 років у жінки кількість і якість ооцитів вище, ніж через 10 років, коли вона, ймовірно, захоче народити дитину. Розуміючи це, ми можемо зберегти ооцити в більш молодому віці і зберігати їх настільки довго, скільки це буде потрібно майбутнім батькам. Відповідно ці клітини можна буде використовувати в подальшому для запліднення і перенесення ембріончіков.

🔬 Збереження свого біологічного матеріалу – це своєрідна страховка на майбутнє.

У сучасному світі жінки не поспішають народжувати дітей – хочуть здобути освіту, зробити кар’єру, підготувати матеріальну основу і надійний тил, пожити для себе і лише потім планувати материнство. Однак до цього часу жіночий організм може сказати: «Вибачте! Занадто пізно…”

Програма “Відкладене материнство” – це заплановане материнство після певного віку. Воно дозволяє таким жінкам народжувати дітей, однак думати про це потрібно заздалегідь.

❔ Кому рекомендована програма відкладене материнство?

Перш за все жінкам, які не планують в найближчому майбутньому вагітність або, якщо у жінки вже є діти, і вона відкладає народження дитини на невизначений термін.

❕ Вітрифікація показана, якщо спостерігається тенденція до зниження оваріального резерву в будь-якому віці або в родині є випадок настання ранньої менопаузи (раніше 50-ти років).

❔ В якому віці краще заморожувати яйцеклітини?

Оптимальний вік до 35 років, оскільки після цього віку кількість хороших ооцитів зменшується.

❔ Що для цього потрібно?

Програма складається з підготовчого етапу (консультації репродуктолога, УЗД, лабораторної діагностики, яка необхідна для вступу в програму) і основного етапу – стимуляції овуляції і отримання клітин під внутрішньовенним обезболенням.

Далі можливі два шляхи. Якщо у жінки немає партнера, або вона не впевнена, що в майбутньому хоче мати дитину саме від цього чоловіка – ми заморожуємо і зберігаємо яйцеклітини.

Якщо жінка впевнена в своєму чоловікові і у неї стабільні відносини, ми проводимо запліднення яйцеклітин його матеріалом і зберігаємо вже ембріончики.

❔ Як довго можна зберігати ооцити і ембріони в кріобанку?

Зберігання в кріобанку можливо так довго, скільки потрібно жінці для усвідомлення, що вона готова до народження малюка.

❕ З 25 вересня по 25 жовтня в медичному центрі Reprolife діє акція -10% на програму «Відкладене материнство».

Програма включає:

  • контрольовану оваріальну стимуляцію;
  • анестезію;
  • пункцію фолікулів;
  • вітрифікацію ооцитів;
  • зберігання біологічного матеріалу на протязі року.

📞 Запис по телефону клініки +38 (044) 355 31 55

 

Читайте також:

Що впливає на якість ооцитів?

При складнощах із зачаттям малюка жінок часто цікавить питання, що впливає на якість яйцеклітин? Як підвищити свої шанси на зачаття? Дійсно, якість статевих клітин - найважливіший фактор для успішної вагітності. Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.

Чи може впливати програма ЕКЗ на виснаження оваріального резерву?

Існує думка, що після стимуляції і отримання ооцитів у жінки знижується запас фолікулів, їх не залишиться в яєчниках і незабаром може початися менопауза.

Міфи про фертильність

Фертильність - непроста тема і тому є сприятливим середовищем для міфів. Сьогодні Романова Ольга Олегівна розповість про найбільш поширені з них.

Донорство яйцеклітин. В яких випадках застосовується?

В даний час донація ооцитів є одним з найбільш ефективних методів репродуктивної медицини в ситуаціях, коли жінка не може мати дітей за допомогою своїх власних яйцеклітин.

Відеоблог #ReproLIVE. Серія 5. Як зберегти оваріальний резерв

Наші пацієнти часто задають нам питання: Як зберегти свій запас яйцеклітин. Відповідає головний лікар клініки Романова Ольга Олегівна