Перший візит до репродуктолога

Перший візит до лікаря-репродуктолога дуже важливий етап в житті жінки. Якщо Ви зіткнулися з проблемою безпліддя, то дуже важливо зрозуміти, наскільки терміново потрібно вживати заходів. Саме репродуктолог зможе об’єктивно оцінити Ваш оваріальний резерв, допоможе скорегувати гормональний дисбаланс. Дуже важливо не втратити дорогоцінний час, відкладаючи візит до лікаря на потім. При першому візиті лікар призначить аналізи, що дозволяють уточнити оваріальний запас, проведе ультразвукове дослідження для оцінки стану яєчників і матки. Дуже велике значення має  розмова з лікарем та збір анамнезу. Лікар намагається з’ясувати всі нюанси, що стосуються жіночого здоров’я, для того, щоб швидко, ефективно та безпечно підібрати індивідуальний шлях до довгоочікуваної вагітності.

 

Як же зрозуміти, що похід до лікаря-репродуктолога не потенційно-можливий варіант розвитку подій, а вже необхідний крок?

 

На цей рахунок існують рекомендації, на які спираються репродуктологи в усьому світі: Clinical guid Fertility problems: assessment and treatment

Guideline [CG156] Published date: February 2013 Last updated: September 2017

 

Згідно цих рекомендацій до лікаря слід звернутися, якщо жінка живе понад рік регулярним статевим життям без контрацепції, а вагітність не наступає. Регулярним статевим життям вважаються 2-3 статеві контакти в тиждень; якщо жінка старше 35-ти років, період очікування вагітності «в домашніх умовах» зменшується до шести місяців; якщо вік жінки наближається до 39 років, то їй «дозволяється» почекати вагітність впродовж 3-4 місяців.

 

Такі стислі терміни пояснюються тим, що після 35 років йде різке зниження основних репродуктивних параметрів: знижується кількість, а головне, якість ооцитів (жіночих статевих клітин), що в свою чергу призводить до падіння ймовірності вагітності після 36-37 років.

 

Крім віку на рішення про необхідність консультації репродуктолога повинна впливати наявність наступних анамнестичних моментів:

 

  • рання менопауза у матері (раніше 48 років);
  • обтяжений гінекологічний і/або акушерський анамнез у матері або рідної сестри;
  • проведення жінці гінекологічних операцій, особливо тих, що супроводжуються резекцією яєчників або маніпуляціями на маткових трубах;
  • наявність в сім’ї будь-якого генетичного захворювання.

 

Чому ж час при плануванні вагітності такий цінний?

 

Вся справа в тому, що до того, як відбудеться запліднення, яйцеклітина повинна дозріти. Дозрівання яйцеклітини – це дуже важливий і відповідальний етап. В ході дозрівання яйцеклітина повинна позбутися зайвого генетичного матеріалу. У цьому процесі беруть участь клітинні структури. Вони повинні чітко взаємодіяти один з одним: сестринські хромосоми повинні розділитися, а мікротрубочки повинні про них дізнатися, закріпитися на певній ділянці хромосоми і розподілити їх до різних полюсів усередині клітини. Чим більше вік жінки, тим більше помилок роблять усі учасники цього процесу: сестринські хромосоми все щільніше утримуються один з одним, мікротрубочки гірше дізнаються про місце свого прикріплення, а механізм закріплення мікротрубочки на хромосомі стає слабшим.

 

Саме тому, починаючи з 35-річного віку, в дозрілих яйцеклітинах все частіше виявляється неправильний набір хромосом: замість потрібної кількості хромосом часто трапляється, що в яйцеклітині присутня або аномальна (більша або менша кількість хромосом) або хромосома у вигляді двох копій чи хромосоми зовсім немає. Ембріон, який вийде після запліднення такої яйцеклітини успадкує від неї створені помилки, і, на жаль, в більшості випадків зупиниться в розвитку на тій чи іншій стадії. При цьому початкові етапи розвитку, перші 3-6 днів життя ембріона, можуть проходити без видимих ​​відхилень за морфокінетичними параметрами.

 

Народження дитини – дуже важливий для жінки етап життя. Важливо не упустити час і встигнути реалізувати себе в ролі матері. Якщо жінка з якихось соціальних причин не готова стати матір’ю, а вік уже підходить до 35, то сучасні методи допоміжних репродуктивних технологій дозволяють отримати яйцеклітини жінки і зберігати їх в замороженому стані до моменту, коли вона буде готова до вагітності та народження малюка.

 

Наші досвідчені репродуктологи завжди готові допомогти жінці, для того, щоб здійснилося в житті пари головне – можливість чути дитячий сміх своїх здорових дітей!

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.