Поддерживать свое здоровье – это инвестиция, лечить заболевание – затраты. Романова Ольга Олеговна
Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Підтримувати своє здоров’я – це інвестиція, лікувати захворювання – витрати

2020 рік показав нам, як важливо берегти своє здоров’я, ставитись з турботою до себе і своїх близьких. У медичному центрі Reprolife ми приділяємо особливу увагу профілактиці. Незважаючи на те, що фахівці нашої кваліфікації можуть вирішувати навіть найскладніші проблеми зі здоров’ям, їх виникнення краще не допускати.

У Reprolife ми активно розвиваємо програму PRO-AGE, метою якої є комплексна діагностика стану здоров’я, на основі якої наші фахівці складають персональний план по продовженню молодості, збереженню і продовженню фертильності (репродукційних можливостей) і активного довголіття.

Дана програма дозволить оцінити, в якому стані знаходиться гормональний фон організму, стан судин, виявити гінекологічні ризики і в разі необхідності їм запобігти.

Програма дозволяє навіть у молодому віці оцінити оваріальний резерв (біологічний вік яєчників) – скласти стратегію щодо збереження можливості зачати і виносити здорових дітей.

Завдяки такій програмі кожна людина може мінімізувати ризики і довго підтримувати високу якість життя. Важливо, що при цьому не потрібне лікування. Необхідно дотримуватись рекомендацій, при необхідності провести корекцію в харчуванні, розпорядок дня, притримуватись споживання найбільш правильних для певної людини продуктів харчування, необхідних мікроелементів і тільки за необхідності – препаратів.

Ендокринна система відіграє важливу роль практично у всіх процесах нашого організму. Гормони відповідають за наше самопочуття, настрій, обмін речовин і навіть красу.

Можу коротко розповісти про найголовніші:

З певним віком процес утворення гормонів сповільнюється і цей вік чітко індивідуальний для кожної людини.

Він залежить від генетичної схильності, харчування, способу життя, контакту з певними токсичними речовинами і прийомом певних препаратів, оперативних втручань.

З моменту зниження утворення гормонів ці зміни стають досить відчутними для жінки: погіршується стан шкіри (знижується синтез колагену), відбувається демінералізація кісток (кальцій починає «вимиватися»), знижується впевненість в собі, знижуються когнітивні функції і концентрація, відбуваються зміни в інтимній сфері, з’являється схильність до швидкого набору ваги (уповільнення обміну речовин). Все це починає впливати на втрату привабливості та на якість життя.

У певному періоді важливо поповнювати і підтримувати правильний рівень ключових гормонів, який властивий для молодого організму. Ця підтримка повинна бути правильно підібраною і бути цілком безпечною. З цих причин підбором цих препаратів повинен займатися досвідчений гінеколог-ендокринолог.

Другим ключовим фактором в Age-management є контроль витрат інсуліну.

Інсулін – важливий гормон, який контролює рівень цукру в крові. При надлишку цього гормону в організмі розвивається інсулінорезистентність до свого інсуліну. Кількість інсуліну в організмі підвищується.

Важливо знати, що інсулін є проонкогенними гормоном і стимулює ріст клітин. Також при надлишку цей гормон впливає на передчасне старіння організму, підвищує рівень холестерину, збільшує ризики підвищення артеріального тиску. У жінок він призводить до підвищення тестостерону в крові – впливає на зовнішність і схильність до повноти.

Якщо підвищений рівень інсуліну в крові підтверджено – дуже важлива корекція харчування, виключаємо продукти з високим глікемічним індексом (швидкі вуглеводи); виключаємо перекуси (допускається триразовий прийом їжі в режимі 8/16, 10/14 за винятком людей з захворюваннями шлунково-кишкового тракту), коригується надходження клітковини, білків, жирів, здоровий сон у правильний час (важливо лягати до 23:00 інакше підвищується кортизол – гормон стресу , що впливає на підвищення рівня інсуліну).

Важливо визначити рівень фізичної активності, мінімізації стресу; додати мікроелементи  для підвищення чутливості до інсуліну, в певних випадках – препарати, що знижують витрату інсуліну і впливають на поведінку травлення.

В даний момент активно розвивається нова галузь науки – епігенетика. Вона вивчає спадкові зміни, викликані активацією і деактивацією генів без будь-яких змін в основний послідовності ДНК організму. Іншими словами, ми можемо вплинути на активацію певного гена або ж виключити його дію, таким чином контролюючи / виключаючи / мінімізуючи негативну схильність організму до захворювань.

Також важливим гормоном, який має суттєвий вплив на здоров’я людини є гормон щитовидної залози – тироксин.

У жіночому організмі аутоімунні зміни щитовидної залози можуть призводити до настання ранньої менопаузи. Ми рекомендуємо включати дослідження щитовидної залози в щорічний check-up кожній людині. Дефіцит гормонів щитовидної залози впливає на зниження імунної системи, уповільнення обмінних процесів, погіршення когнітивних функцій – швидкість запам’ятовування інформації. Недостатність даного гормону прискорює процеси старіння, підвищує дратівливість і депресивність.

Ендокринне здоров’я людини – це найважливіша складова високої якості життя, підтримка своєї привабливості і молодості, унікальний механізм, який дозволяє зачати і виносити здорову дитину.

У нашій клініці ми завжди працюємо на результат для наших пацієнтів. Саме тому ми впроваджуємо всі найновіші знання високотехнологічної медицині.

Хочу всім побажати здоров’я і уважного ставлення до себе.

Будьте здорові і прекрасні в будь-якому віці!

Читайте також:

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Азооспемія. Причини. Стратегія на появу здорового малюка.

Сумна статистика говорить, що чоловічий фактор є причиною не настання вагітності до 40% випадків. Однією з можливих причин є - азооспермія, що зустрічається в одного чоловіка із ста.

Дайджест по менопаузі. Частина 1. Як дізнатися про наближення менопаузи?

Як дізнатися про наближення менопаузи, який вік її настання вважати нормою, причини передчасної та ранньої менопаузи, чи можна відстрочити настання менопаузи - читайте в нашому першому номері дайджесту по менопаузі. Розповідає Анна Віталіївна Шаргородська, ендокринолог-гінеколог нашої клініки.

Симптоми порушення рівня тестостерону

Друзі, в першій частині нашої статті про тестостерон ми говорили про його роль у житті жінки. Сьогодні мова піде про симптоми порушення рівня тестостерону, розповідає Горщанік Юлія Володимирівна, лікар акушер-гінеколог нашої клініки.

Тестостерон і його роль у житті жінки

Між функціонуванням жіночої і чоловічої ендокринних систем різниця дуже велика, при тому що набір гормонів у чоловіків і у жінок однаковий. Справа в кількості і характері секреції. Про тестостерон і його роль у житті жінки розповідає Горщанік Юлія Володимирівна, лікар акушер-гінеколог нашої клініки.