Підтримувати своє здоров’я – це інвестиція, лікувати захворювання – витрати

Ольга Олегівна, головний лікар медичного центру Reprolife розповідає про основні можливості провідної медицини.

2020 рік показав нам, як важливо берегти своє здоров’я, ставитись з турботою до себе і своїх близьких. У медичному центрі Reprolife ми приділяємо особливу увагу профілактиці. Незважаючи на те, що фахівці нашої кваліфікації можуть вирішувати навіть найскладніші проблеми зі здоров’ям, їх виникнення краще не допускати.

У Reprolife ми активно розвиваємо програму PRO-AGE, метою якої є комплексна діагностика стану здоров’я, на основі якої наші фахівці складають персональний план по продовженню молодості, збереженню і продовженню фертильності (репродукційних можливостей) і активного довголіття.

Дана програма дозволить оцінити, в якому стані знаходиться гормональний фон організму, стан судин, виявити гінекологічні ризики і в разі необхідності їм запобігти.

Програма дозволяє навіть у молодому віці оцінити оваріальний резерв (біологічний вік яєчників) – скласти стратегію щодо збереження можливості зачати і виносити здорових дітей.

Завдяки такій програмі кожна людина може мінімізувати ризики і довго підтримувати високу якість життя. Важливо, що при цьому не потрібне лікування. Необхідно дотримуватись рекомендацій, при необхідності провести корекцію в харчуванні, розпорядок дня, притримуватись споживання найбільш правильних для певної людини продуктів харчування, необхідних мікроелементів і тільки за необхідності – препаратів.

Ендокринна система відіграє важливу роль практично у всіх процесах нашого організму. Гормони відповідають за наше самопочуття, настрій, обмін речовин і навіть красу.

Можу коротко розповісти про найголовніші:

З певним віком процес утворення гормонів сповільнюється і цей вік чітко індивідуальний для кожної людини.

Він залежить від генетичної схильності, харчування, способу життя, контакту з певними токсичними речовинами і прийомом певних препаратів, оперативних втручань.

З моменту зниження утворення гормонів ці зміни стають досить відчутними для жінки: погіршується стан шкіри (знижується синтез колагену), відбувається демінералізація кісток (кальцій починає «вимиватися»), знижується впевненість в собі, знижуються когнітивні функції і концентрація, відбуваються зміни в інтимній сфері, з’являється схильність до швидкого набору ваги (уповільнення обміну речовин). Все це починає впливати на втрату привабливості та на якість життя.

У певному періоді важливо поповнювати і підтримувати правильний рівень ключових гормонів, який властивий для молодого організму. Ця підтримка повинна бути правильно підібраною і бути цілком безпечною. З цих причин підбором цих препаратів повинен займатися досвідчений гінеколог-ендокринолог.

Другим ключовим фактором в Age-management є контроль витрат інсуліну.

Інсулін – важливий гормон, який контролює рівень цукру в крові. При надлишку цього гормону в організмі розвивається інсулінорезистентність до свого інсуліну. Кількість інсуліну в організмі підвищується.

Важливо знати, що інсулін є проонкогенними гормоном і стимулює ріст клітин. Також при надлишку цей гормон впливає на передчасне старіння організму, підвищує рівень холестерину, збільшує ризики підвищення артеріального тиску. У жінок він призводить до підвищення тестостерону в крові – впливає на зовнішність і схильність до повноти.

Якщо підвищений рівень інсуліну в крові підтверджено – дуже важлива корекція харчування, виключаємо продукти з високим глікемічним індексом (швидкі вуглеводи); виключаємо перекуси (допускається триразовий прийом їжі в режимі 8/16, 10/14 за винятком людей з захворюваннями шлунково-кишкового тракту), коригується надходження клітковини, білків, жирів, здоровий сон у правильний час (важливо лягати до 23:00 інакше підвищується кортизол – гормон стресу , що впливає на підвищення рівня інсуліну).

Важливо визначити рівень фізичної активності, мінімізації стресу; додати мікроелементи  для підвищення чутливості до інсуліну, в певних випадках – препарати, що знижують витрату інсуліну і впливають на поведінку травлення.

В даний момент активно розвивається нова галузь науки – епігенетика. Вона вивчає спадкові зміни, викликані активацією і деактивацією генів без будь-яких змін в основний послідовності ДНК організму. Іншими словами, ми можемо вплинути на активацію певного гена або ж виключити його дію, таким чином контролюючи / виключаючи / мінімізуючи негативну схильність організму до захворювань.

Також важливим гормоном, який має суттєвий вплив на здоров’я людини є гормон щитовидної залози – тироксин.

У жіночому організмі аутоімунні зміни щитовидної залози можуть призводити до настання ранньої менопаузи. Ми рекомендуємо включати дослідження щитовидної залози в щорічний check-up кожній людині. Дефіцит гормонів щитовидної залози впливає на зниження імунної системи, уповільнення обмінних процесів, погіршення когнітивних функцій – швидкість запам’ятовування інформації. Недостатність даного гормону прискорює процеси старіння, підвищує дратівливість і депресивність.

Ендокринне здоров’я людини – це найважливіша складова високої якості життя, підтримка своєї привабливості і молодості, унікальний механізм, який дозволяє зачати і виносити здорову дитину.

У нашій клініці ми завжди працюємо на результат для наших пацієнтів. Саме тому ми впроваджуємо всі найновіші знання високотехнологічної медицині.

Хочу всім побажати здоров’я і уважного ставлення до себе.

Будьте здорові і прекрасні в будь-якому віці!

reprolife@reprolife.ua
Шумського, 5 | Саперне Поле, 3