Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Подвійна стимуляція: як можна отримати більше ооцитів при низькому оваріальному резерві?

Подвійна стимуляція яєчників або DuoStim – це протокол стимуляції яєчників, у якому дві стимуляції та два етапи отримання ооцитів виконуються протягом одного менструального циклу (приблизно 28 днів). Він складається з першої стимуляції у фолікулярній фазі та другої стимуляції у лютеїновій фазі.

У яких випадках проводиться подвійна стимуляція?

Найбільшу перевагу проведення подвійної стимуляції отримують жінки, які після початкової стимуляції у першій фазі менструального циклу не отримують оптимальної кількості ооцитів.

Тому DuoStim рекомендований у таких ситуаціях:

  • Низька відповідь яєчників на стимуляцію (отримано менше 5 ооцитів)
  • Неоптимальна відповідь на стимуляцію (при отриманні 5-9 ооцитів)
  • У пізньому репродуктивному віці (старше 38 років чи відсутності результату попередньої програми лікування).
  • Таку стратегію слід враховувати пацієнтам, у яких є обмеження по часу для лікування, наприклад, онкологічним хворим чи пацієнтам перед початком хіміотерапії.

Які етапи DuoStim в одному циклі?

Перша стимуляція яєчників починається з другого-третього дня менструального циклу (стимуляція у фолікулярній фазі). Приблизно через 11 днів застосування гонадотропінів проводиться перший етап ооцитів. Того ж дня отримані зрілі ооцити вітрифікують або відразу запліднюють.

Через 2 та 4 дні після отримання ооцитів починається друга стимуляція росту фолікулів (стимуляція у лютеїновій фазі). Ще через 7-10 днів застосування гонадотропіну виконується другий етап отримання ооцитів. На другому етапі стимуляції не використовуються препарати для стримування (запобігання) передчасної овуляції. Оскільки цей процес стримує прогестерон, який виробляється після першої пункції фолікулів. Цього ж дня ми запліднюємо свіжоотримані ооцити та отримані у перший етап стимуляції. Або вітрифікуємо (заморожуємо) у разі проведення програми «Відкладене материнство ооцити».

Які переваги DuoStim?

Міжнародні дослідження з вивчення ефективності подвійної стимуляції та досвід лікарів нашої клініки показали, що така програма дає можливість отримати більшу кількість ооцитів та бластоцистів (5-добових ембріонів), скорочує час лікування у пацієнтів з низьким оваріальним резервом та відповіддю на стимуляцію. У більшості випадків у другому етапі стимуляції вдається отримати більшу кількість зрілих ооцитів та ембріонів.

Чи є ризики DuoStim?

В даний час немає наукових доказів того, що подвійна стимуляція яєчників збільшує ризик таких ускладнень, як тромбоутворення або підвищення онкозастереження у пацієнтів з низьким оваріальним резервом.

Подвійна стимуляція яєчників або DuoStim – це безпечна тактика, що широко використовується в нашій клініці у жінок з низьким оваріальним резервом. Оскільки друга стимуляція показала найкращі результати та допомагає витрачати менше часу, це особливо корисний протокол лікування для пацієнтів із низьким оваріальним резервом. За допомогою цієї програми ми можемо оптимізувати можливість досягнення бажаної вагітності та народження дитини.

Читайте також:

Вплив дієти та способу життя жінки на якість яйцеклітин та ефективність програми ЕКЗ

Всі ми прекрасно знаємо що малорухливий спосіб життя – це шкідливо, що необхідно щодня вживати достатньо води, додавати в раціон харчування фрукти та овочі, проте не здогадуємося який колосальний вплив мають ці дії!

Що таке АМГ?

Що таке антимюлеровий гормон? Коли та для чого потрібно визначати рівень АМГ і чи можливо покращити його показники? Читайте у сьогоднійшній статті!

Що таке вітрифікація ооцитів?

Сьогодні Ткаченко Ганна Борисівна, ембріолог нашої клініки, розповідає про те, що таке вітрифікація і які можливості вона дає.

Програма Check-up “Жіноче здоров’я”

Сучасній жінці часом дуже складно знайти час для себе, але робити це потрібно. Спеціально для Вас ми підготували унікальну програму Check-up «Жіноче здоров'я».

Планування вагітності

Від того, наскільки добре буде підготовлений організм до вагітності, залежить здоров'я одразу двох людей: мами та майбутнього малюка. Саме тому потрібно планувати вагітність заздалегідь.