Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Подвійна стимуляція: як можна отримати більше ооцитів при низькому оваріальному резерві?

Подвійна стимуляція яєчників або DuoStim – це протокол стимуляції яєчників, у якому дві стимуляції та два етапи отримання ооцитів виконуються протягом одного менструального циклу (приблизно 28 днів). Він складається з першої стимуляції у фолікулярній фазі та другої стимуляції у лютеїновій фазі.

У яких випадках проводиться подвійна стимуляція?

Найбільшу перевагу проведення подвійної стимуляції отримують жінки, які після початкової стимуляції у першій фазі менструального циклу не отримують оптимальної кількості ооцитів.

Тому DuoStim рекомендований у таких ситуаціях:

  • Низька відповідь яєчників на стимуляцію (отримано менше 5 ооцитів)
  • Неоптимальна відповідь на стимуляцію (при отриманні 5-9 ооцитів)
  • У пізньому репродуктивному віці (старше 38 років чи відсутності результату попередньої програми лікування).
  • Таку стратегію слід враховувати пацієнтам, у яких є обмеження по часу для лікування, наприклад, онкологічним хворим чи пацієнтам перед початком хіміотерапії.

Які етапи DuoStim в одному циклі?

Перша стимуляція яєчників починається з другого-третього дня менструального циклу (стимуляція у фолікулярній фазі). Приблизно через 11 днів застосування гонадотропінів проводиться перший етап ооцитів. Того ж дня отримані зрілі ооцити вітрифікують або відразу запліднюють.

Через 2 та 4 дні після отримання ооцитів починається друга стимуляція росту фолікулів (стимуляція у лютеїновій фазі). Ще через 7-10 днів застосування гонадотропіну виконується другий етап отримання ооцитів. На другому етапі стимуляції не використовуються препарати для стримування (запобігання) передчасної овуляції. Оскільки цей процес стримує прогестерон, який виробляється після першої пункції фолікулів. Цього ж дня ми запліднюємо свіжоотримані ооцити та отримані у перший етап стимуляції. Або вітрифікуємо (заморожуємо) у разі проведення програми «Відкладене материнство ооцити».

Які переваги DuoStim?

Міжнародні дослідження з вивчення ефективності подвійної стимуляції та досвід лікарів нашої клініки показали, що така програма дає можливість отримати більшу кількість ооцитів та бластоцистів (5-добових ембріонів), скорочує час лікування у пацієнтів з низьким оваріальним резервом та відповіддю на стимуляцію. У більшості випадків у другому етапі стимуляції вдається отримати більшу кількість зрілих ооцитів та ембріонів.

Чи є ризики DuoStim?

В даний час немає наукових доказів того, що подвійна стимуляція яєчників збільшує ризик таких ускладнень, як тромбоутворення або підвищення онкозастереження у пацієнтів з низьким оваріальним резервом.

Подвійна стимуляція яєчників або DuoStim – це безпечна тактика, що широко використовується в нашій клініці у жінок з низьким оваріальним резервом. Оскільки друга стимуляція показала найкращі результати та допомагає витрачати менше часу, це особливо корисний протокол лікування для пацієнтів із низьким оваріальним резервом. За допомогою цієї програми ми можемо оптимізувати можливість досягнення бажаної вагітності та народження дитини.

Читайте також:

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.