Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Подвійна стимуляція: як можна отримати більше ооцитів при низькому оваріальному резерві?

Подвійна стимуляція яєчників або DuoStim – це протокол стимуляції яєчників, у якому дві стимуляції та два етапи отримання ооцитів виконуються протягом одного менструального циклу (приблизно 28 днів). Він складається з першої стимуляції у фолікулярній фазі та другої стимуляції у лютеїновій фазі.

У яких випадках проводиться подвійна стимуляція?

Найбільшу перевагу проведення подвійної стимуляції отримують жінки, які після початкової стимуляції у першій фазі менструального циклу не отримують оптимальної кількості ооцитів.

Тому DuoStim рекомендований у таких ситуаціях:

  • Низька відповідь яєчників на стимуляцію (отримано менше 5 ооцитів)
  • Неоптимальна відповідь на стимуляцію (при отриманні 5-9 ооцитів)
  • У пізньому репродуктивному віці (старше 38 років чи відсутності результату попередньої програми лікування).
  • Таку стратегію слід враховувати пацієнтам, у яких є обмеження по часу для лікування, наприклад, онкологічним хворим чи пацієнтам перед початком хіміотерапії.

Які етапи DuoStim в одному циклі?

Перша стимуляція яєчників починається з другого-третього дня менструального циклу (стимуляція у фолікулярній фазі). Приблизно через 11 днів застосування гонадотропінів проводиться перший етап ооцитів. Того ж дня отримані зрілі ооцити вітрифікують або відразу запліднюють.

Через 2 та 4 дні після отримання ооцитів починається друга стимуляція росту фолікулів (стимуляція у лютеїновій фазі). Ще через 7-10 днів застосування гонадотропіну виконується другий етап отримання ооцитів. На другому етапі стимуляції не використовуються препарати для стримування (запобігання) передчасної овуляції. Оскільки цей процес стримує прогестерон, який виробляється після першої пункції фолікулів. Цього ж дня ми запліднюємо свіжоотримані ооцити та отримані у перший етап стимуляції. Або вітрифікуємо (заморожуємо) у разі проведення програми «Відкладене материнство ооцити».

Які переваги DuoStim?

Міжнародні дослідження з вивчення ефективності подвійної стимуляції та досвід лікарів нашої клініки показали, що така програма дає можливість отримати більшу кількість ооцитів та бластоцистів (5-добових ембріонів), скорочує час лікування у пацієнтів з низьким оваріальним резервом та відповіддю на стимуляцію. У більшості випадків у другому етапі стимуляції вдається отримати більшу кількість зрілих ооцитів та ембріонів.

Чи є ризики DuoStim?

В даний час немає наукових доказів того, що подвійна стимуляція яєчників збільшує ризик таких ускладнень, як тромбоутворення або підвищення онкозастереження у пацієнтів з низьким оваріальним резервом.

Подвійна стимуляція яєчників або DuoStim – це безпечна тактика, що широко використовується в нашій клініці у жінок з низьким оваріальним резервом. Оскільки друга стимуляція показала найкращі результати та допомагає витрачати менше часу, це особливо корисний протокол лікування для пацієнтів із низьким оваріальним резервом. За допомогою цієї програми ми можемо оптимізувати можливість досягнення бажаної вагітності та народження дитини.

Читайте також:

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.