Профілактика резус-конфлікту під час вагітності

Що таке резус-фактор?

Резус-фактор – це білок, який знаходиться на поверхні еритроцитів (клітин крові). По статистиці, у 85% людей резус-фактор позитивний, у 15% негативний.

Знання про групу крові та резус-фактор особливо важливі при переливаннях крові, операціях і вагітності для уникнення катастрофи. Тому одним з перших обстежень вагітної жінки є визначення групи крові та резус-фактора. Якщо вагітна резус негативна, визначаються антитіла до резус-фактора, група крові та резус батька. Якщо батько резус-позитивний, то дитина може його успадкувати. В такому випадку в організмі жінки, при попаданні клітин крові плоду, будуть вироблятися антитіла. Це захисна реакція імунної системи проти чужорідного білка.

Чому виникає резус-конфлікт?

При першій вагітності резус-негативної жінки без антитіл та резус-позитивним плодом нічого страшного не відбувається. Імунна система мами тільки знайомиться з чужорідним білком. А ось при повторних вагітностях імунітет жінки вже у повній готовності і при зустрічі з резус-позитивним білком дуже швидко виробляє захисні антитіла. Ці антитіла руйнують еритроцити плоду, проникаючи через плаценту, викликають гемолітичну анемію (імунне руйнування червоних кров’яних тілець малюка внутрішньоутробно). Анемія – це “кисневе голодування”, затримка внутрішньоутробного розвитку. Малюку поступово стає не затишно та небезпечно в утробі матері.

Як діагностувати погіршення стану плода при гемолітичній анемії?

Нам допомагає УЗД з доплерометрією (визначення швидкості кровотоку в середньомозковій артерії плоду) та лабораторні показники (наростання титру антирезустних антитіл).

Чи є лікування?

Тільки вчасно проведене внутрішньоутробне замінне переливання крові малюку може допомогти.

Чи є профілактика резус-конфлікту?

Вчасно введений антирезусний імуноглобулін попереджує утворення антитіл.

Коли потрібно вводити антирезус-імуноглобулін?

З 28-го тижня вагітності повторно визначається рівень антирезусних антитіл. Якщо їх немає, то вводиться профілактично перша доза антирезусного імуноглобуліна. Після пологів визначається група крові та резус-фактор дитини. Якщо він позитивний, то протягом 72-х годин вводиться друга доза препарату.

В яких випадках вводиться антирезусний імуноглобулін під час вагітності?

  • Кров’янисті виділення під час загрози переривання вагітності після 6-го тижня.
  • При відшаруванні плаценти.
  • Через 48 годин після аборту чи самовільного викидня.
  • Зразу після хоріонбіопсії чи амніоцентезу.
  • Після позаматкової вагітності.

Своєчасна профілактика – запорука здоров’я малюка та вагітності без ускладнень

Читайте також:

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.