Профілактика резус-конфлікту під час вагітності

Що таке резус-фактор?

Резус-фактор – це білок, який знаходиться на поверхні еритроцитів (клітин крові). По статистиці, у 85% людей резус-фактор позитивний, у 15% негативний.

Знання про групу крові та резус-фактор особливо важливі при переливаннях крові, операціях і вагітності для уникнення катастрофи. Тому одним з перших обстежень вагітної жінки є визначення групи крові та резус-фактора. Якщо вагітна резус негативна, визначаються антитіла до резус-фактора, група крові та резус батька. Якщо батько резус-позитивний, то дитина може його успадкувати. В такому випадку в організмі жінки, при попаданні клітин крові плоду, будуть вироблятися антитіла. Це захисна реакція імунної системи проти чужорідного білка.

Чому виникає резус-конфлікт?

При першій вагітності резус-негативної жінки без антитіл та резус-позитивним плодом нічого страшного не відбувається. Імунна система мами тільки знайомиться з чужорідним білком. А ось при повторних вагітностях імунітет жінки вже у повній готовності і при зустрічі з резус-позитивним білком дуже швидко виробляє захисні антитіла. Ці антитіла руйнують еритроцити плоду, проникаючи через плаценту, викликають гемолітичну анемію (імунне руйнування червоних кров’яних тілець малюка внутрішньоутробно). Анемія – це “кисневе голодування”, затримка внутрішньоутробного розвитку. Малюку поступово стає не затишно та небезпечно в утробі матері.

Як діагностувати погіршення стану плода при гемолітичній анемії?

Нам допомагає УЗД з доплерометрією (визначення швидкості кровотоку в середньомозковій артерії плоду) та лабораторні показники (наростання титру антирезустних антитіл).

Чи є лікування?

Тільки вчасно проведене внутрішньоутробне замінне переливання крові малюку може допомогти.

Чи є профілактика резус-конфлікту?

Вчасно введений антирезусний імуноглобулін попереджує утворення антитіл.

Коли потрібно вводити антирезус-імуноглобулін?

З 28-го тижня вагітності повторно визначається рівень антирезусних антитіл. Якщо їх немає, то вводиться профілактично перша доза антирезусного імуноглобуліна. Після пологів визначається група крові та резус-фактор дитини. Якщо він позитивний, то протягом 72-х годин вводиться друга доза препарату.

В яких випадках вводиться антирезусний імуноглобулін під час вагітності?

  • Кров’янисті виділення під час загрози переривання вагітності після 6-го тижня.
  • При відшаруванні плаценти.
  • Через 48 годин після аборту чи самовільного викидня.
  • Зразу після хоріонбіопсії чи амніоцентезу.
  • Після позаматкової вагітності.

Своєчасна профілактика – запорука здоров’я малюка та вагітності без ускладнень

Читайте також:

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.