Програма «Відкладене материнство»

Що таке відкладене материнство?

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці. Можливість народити здорову дитину в будь-якому віці стала можливою завдяки технологіям миттєвого заморожування статевих клітин в умовах вкрай низької температури.

Виділяють три напрямки програми «Відкладеного материнства»

  • Кріоконсервація ооцитів. Дана програма підходить для жінок, які знаходяться у молодому репродуктивному віці, але з певних причин відкладають настання вагітності на більш пізній час. Репродуктологи рекомендують вітрифікувати ооцити до 32-35 років, оскільки пізніше якість та кількість статевих клітин різко знижується.
  • Кріоконсервація ембріонів. Цей вид програми «Відкладеного материнства» є найбільш ефективним та результативним. Ембріони – це вже запліднені сперматозоїдами ооцити, які є більш міцними та найкраще переносять процес вітрифікації та розморозки. Вітрифікація ембріонів відбувається на стадії бластоцисти (5-7 доба розвитку ембріона). Як тільки пара вирішує, що вона готова до вагітності – ембріон розморожують і залишається лише перенести його у порожнину матки. Ця програма дозволяє нам також провести преімплантаційне генетичне тестування (PGT-A) і розуміти скільки хромосомно здорових ембріонів збережено. Якщо ж пара не впевнена в собі, або партнера наразі немає, тоді ми рекомендуємо заморожувати ооцити.
  • Кріоконсервація сперми (або тканини яєчка)«відкладене батьківство». Детальніше з цією інформацією Ви можете ознайомитися у нашому пості від Чайки Оксани Олександрівни

Що таке вітрифікація?

Вітрифікація – це новітній метод кріоконсервації (заморозки) біологічного матеріалу, який дозволяє зробити це якнайякісніше та без шкоди для статевих клітин. Вітрифікація проводиться за температури -196°C , при чому матеріал миттєво кріоконсервується, а в клітині не утворюються кристали льоду, які могли б їх механічно пошкоджувати.

Показання до проведення програми

  1. Бажання жінки реалізуватися в материнстві у більш пізньому репродуктивному віці (відсутність можливості виношування та народження дитини найближчим часом, відсутність партнера)
  2. Перенесені операціі на яєчнику: наявність кіст/утворень в яєчнику
  3. Раннє зниження запасу яйцеклітин (рання менопауза по жіночій лінії)
  4. Шкідливі умови праці, які впливають на якість ооцитів
  5. Онкологічні захворювання, які вимагають проведення хіміо/ радіотерапії
  6. Генетичні захворювання (часто аутоімунні захворювання)

Як проходить процедура і яка підготовка?

Перед стартом програми необхідно пройти обстеження: консультація терапевта, здача аналізів крові та визначення гормонального фону, обстеження гінеколога-репродуктолога з проведенням ультразвукового дослідження. Другим етапом проводиться стимуляція овуляції за допомогою спеціальних препаратів, яка триває 11-12 днів. На даний час ці препарати – найвищої якості та є цілком безпечними для жіночого організму. Під час проведення стимуляції лікар-репродуктолог за допомогою УЗД контролює ріст фолікулів. Завершальним етапом програми є пункція фолікулів (отримання яйцеклітин). Сама процедура триває 15 хвилин, проводиться під внутрішньовенним знеболенням і не шкодить ритму життя жінки. Ембріолог, отримавши фолікулярну рідину, очищує яйцеклітини, оцінює їхню якість та вітрифікує їх в цей же день. Далі матеріал зберігається в рідкому азоті стільки, скільки жінка/пара вважають необхідним.

Яка результативність проведення даної програми?

Процес вітрифікації є абсолютно безпечним для статевих клітин та не пошкоджує їх. Згідно з сучасними даними, кріоконсервований матеріал після розморожування є на 97-98% життєздатним та якісним. Дана програма дозволяє зберегти якісні статеві клітини і ембріони, забезпечити можливість мати дітей у тому віці, коли пара готова. Також, порівняно з проведенням програми ЕКЗ у стимульованому циклі з свіжими ооцитами/сперматозоїдами не має різниці у показниках настання вагітності, в порівнянні з програмою з використанням вітрифікованого матеріалу. Але перенос ембріону після запліднення яйцеклітин, отриманих у молодому віці, дає суттєву найвищу результативність в настанні вагітності та народженні здорових дітей.

Стати батьками можна у практично у будь-якому віці! Спеціалісти клініки Репролайф з задоволенням допоможуть Вам з народженням здорової дитини!

Читайте також:

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.