П’ять цікавих фактів про сперматозоїди

Почнемо з самого початку, а точніше з клітини, без якої життя кожної людини було б неможливим – зі сперматозоїда.

 

5 цікавих фактів про сперматозоїди

 

  1. Маленький та вдаленький. Ви знали, що сперматозоїд вважається найменшою клітиною людського організму? Його загальна довжина всього 55 мкм. Складається він з трьох частин: головки, шиї і хвостика. Вся генетична інформація міститься в головці, а хвостик потрібен для рухливості. 🔬
  2. Вічне життя можливе! При заморожуванні, клітини сперми можуть зберігатися довгі роки. А ось під впливом гарячої води вони гинуть протягом декількох секунд.
  3. Спритний «живчик». Швидкість сперматозоїда досягає від 1 см до 1,5 см в хвилину. Для того, щоб розвинути таку швидкість, як пальне, вони використовують фруктозу, яка міститься в спермі. Не дарма Левенгук, вперше виявивши сперматозоїди в саморобному мікроскопі, назвав їх «живчиками».
  4. Шапочки для спермотозоїдів. Так – так, вам не здалося! Можливо, не в прямому значенні цього слова «шапочки», але на голівках сперматозоїдів знаходиться чашоподібна структура, так звана акросома. Це мембранний пухирець, який містить хімічні сполуки. Вони вивільняються, коли сперматозоїд контактує з яйцеклітиною. Ця речовина розчиняє поверхню яйцеклітини, щоб сперматозоїд міг проникнути всередину. 🏆
  5. Цілодобове виробництво. Ми знаємо, що жінки народжуються з визначеною індивідуальною кількістю яйцеклітин і потім втрачають їх, але у чоловіків все по-іншому. У них процес виробництва сперми здійснюється щодня протягом усього життя. З віком у чоловіка певні параметри спермограми можуть змінюватися, але механізм все одно функціонує 24/7.

Всі ці факти доводять одну просту істину – зародження людського життя є дивом!

Фахівці клініки Reprolife допоможуть вам до нього наблизитись!

Читайте також:

Привіт, малюк!

Світлана Леонідівна Єрмоленко, сімейний психолог клініки Reprolife, сьогодні розповість нам про розвиток малюка в перший місяць після народження.

Могутній, таємничий та чарівний тато

Роль і функція батька в сучасному світі зазнала значних позитивних змін. Світлана Леонідівна Єрмоленко, сімейний психолог клініки Reprolife, детально розповість про роль і важливість батьківства на всіх етапах розвитку і росту дитини.

«Усвідомлене материнство» – джерело гармонії і натхнення

Мама - найголовніша особистість в житті кожної людини. З моменту народження, мама є джерелом того, без чого неможливе поняття життя. Це базові потреби - безпека, харчування, тепло і комфорт.