Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія – репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані.

На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя:

  • персоналізований підхід до кожної конкретної пари, з урахуванням генетичної чутливості рецепторів до стимуляції (особливо в тих випадках, коли вже була невдала спроба стимуляції у минулому)
  • дослідження генетичних панелей для планування вагітності та можливості уникнення генетичних захворювань у майбутніх дітей
  • використання прогестерону у циклі стимуляції замість агоністів ГнРГ, що зменшує кількість ін’єкцій під час стимуляції та вартість самої стимуляції, не впливаючи на якість отриманих яйцеклітин і результативність настання вагітності
  • разом з тим використання тільки якісних і перевірених гонадотропінів для стимуляції суперовуляції
  • застосування штучного інтелекту для оцінки якості розвитку ембріонів та прогнозування найбільшої вірогідності до імплантації – це вже не про майбутнє, а про зараз

Що мене особисто дуже надихнуло, це те, що вся доказова медицина звернула особливу увагу на стан ендокринної системи, рівень гормонів і підготовку її ще до етапу стимуляції та виношування вагітності. Серйозний акцент був також на пошуку та усуненню причин звичного невиношування вагітності та повторів невдалої імплантації ембріонів (з особливою увагою на ендокринні та генетичні причини, а також генетичні тромбофілії)

  • вітрифікація ооцитів у молодому віці, для можливості планування дітей у більш старшому – це найбільш визнаний підхід у розвинених країнах
  • активного розвитку набуває IVM – дорощування незрілих яйцеклітин в випадках, де ми не можемо застосовувати пряму стимуляцію

Так, репродуктологія давно вийшла за рамки звичного уявлення про просто заплідення клітин!
Сьогодні репродуктологія увійшла в розряд медицини та мистецтва, де від лікаря вимагається велика кількість знань, досвіду і постійний розвиток незважаючи ні на що! А чого варта сьогодні «висока» репродуктологія – це вже просто витвір і продукт командноі роботи!

Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети – народження здорових дітей у сім’ях!

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.

Які основні причини невдачі імплантації ембріона?

Благополучне настання вагітності залежить від низки подій, серед яких імплантація ембріона є однією з найважливіших. На успішність імплантації та виношування вагітності впливають багато причин. Часто ці причини можуть бути поєднаними. З вірою та правильним настроєм на головний результат, командною роботою пари та репродуктолога такі ситуації, як RIF переборні.