Роль гормонів в anti-age менеджменті

Тому лікування починається з глибокої діагностики, визначення схильності до захворювань або їх виявлення на ранніх етапах.

 

У сучасному арсеналі медицини існує ряд ефективних інструментів: аналізи, УЗД, рентген, генетичне обстеження, але головне – це клінічне мислення лікаря, який поєднує всі деталі пазла і дає правильні рекомендації.

 

Сьогодні ми торкнемося гормонального обстеження жінки в елегантному віці.

 

1️⃣ Перше, що нам потрібно зробити – оцінити роботу яєчників (фабрику енергії молодості і краси). Для цього здаємо кров з вени натщесерце: ФСГ, АМГ, естрадіол на 2-5 день менструації і робимо УЗД органів малого таза після закінчення менструації. Якщо естрадіол, АМГ знижений, а ФСГ підвищений – це означає, що яєчники починають працювати слабше і нам потрібне зовнішнє джерело жіночих статевих гормонів. Ваш гінеколог обговорить з Вами можливість призначення замісної гормональної терапії після виключення протипоказань.

 

2️⃣ Паралельно ми обстежуємо щитовидну залозу (диригент гормонів в організмі жінки). Здаємо кров з вени натщесерце: ТТГ, Т4вільний, АТПО, антитіла до ТГ незалежно від дня менструального циклу і проводимо УЗД щитовидної залози. При зниженні або підвищенні активності щитовидної залози людина відчуває себе погано не тільки на рівні тіла (пітливість, набряклість, зайву вагу, серцебиття і т.д.), це також впливає і на психіку аж до депресивних або агресивних проявів. Іноді за поганим характером ховається серйозна хвороба.

 

! Вуглеводний обмін! ️

 

Індекс Нома оцінює співвідношення глюкози і інсуліну, визначаючи індекс нечутливості клітин до інсуліну / IR. Обов’язково досліджуємо цей показник при проблемах з зайвою вагою, набряком і складнощами зі схудненням.

 

☝🏻 Здаємо кров з вени натщесерце з виключенням фізичних навантажень і куріння за 30 хвилин до дослідження (день циклу не має значення).

 

☝🏻 Норма індексу НОМА – до 2,5. Але важливо пам’ятати, що при нормальному індексі і рівні глюкози (3,9 до 5,5 ммоль / л), головне, щоб інсулін не підвищувався вище 6-8 мкЕД / мл.

 

Спочатку поступово підвищується рівень інсуліну в крові (гіперінсулінемія), щоб підтримувати глюкозу в крові в нормі – потім клітина не реагує на підвищений рівень інсуліну (розвивається інсулінорезистентність) і через якийсь час розвивається цукровий діабет. Цей процес розтягується на роки. І на ранніх етапах його можна виправити корекцією режиму харчування і ліками. Діабет – це дуже серйозно і тут ми вже говоримо не про красу, а про збереження здоров’я.

 

! ️Вітамін D! ️- це не просто вітамін, але і гормон, який бере участь в обміні кальцію в організмі.

 

☝🏻 Спочатку здаємо кров натщесерце для визначення 25 (він) D.

 

☝🏻 Норма 30 – 100 нг / мл.

 

⌛️ Нестача вітаміну D виникає при:

✔️ нестачі сонячного світла;

✔️ недостатньому споживанні вітаміну D з їжею;

✔️ порушенні всмоктування вітаміну D з кишечника при синдромі мальабсорбції;

✔️ захворюванні печінки (порушення одного з етапів метаболізму вітаміну D);

✔️ прийомі деяких лікарських препаратів (наприклад, фенітоїну, який впливає на здатність печінки виробляти 25-гидроксивитамина D).

 

⏳ Надлишок виникає при:

✔️ надлишковому вживанні препаратів вітаміну Д.

 

Дефіцит вітаміну D, асоційований з аутоімунними захворюваннями, онкозахворюваннями молочних залоз, товстої кишки, гіпертонією, захворюваннями серця, порушеннями менструального циклу. При нестачі вітаміну Д кальцій вилучається з кісткової тканини, що може призвести до остеопорозу.

 

Однак надмірне вживання препаратів вітаміну D має негативні наслідки. Його надлишок токсичний, може викликати нудоту, блювоту, пошкодження нирок, порушення обміну кальцію і роботи імунної системи.

 

У всіх призначеннях ліків важлива міра, заснована на аналізі показника, який ми коригуємо.

 

А тепер приклад. Напевно, ви всі чули, що з віком у жінок підвищується холестерин і часто його знижують ліками (статинами). Чи повністю правильна така стратегія? Поглянувши на природу гормональних змін, ми розуміємо, що холестерин – це джерело статевих гормонів, 80% якого утворюється в печінці і лише 20% надходить з їжею. Якщо він підвищується, значить комусь це потрібно. Правильно, зниження статевих гормонів з віком компенсується підвищенням джерела їх виробництва. Завдання не перекрити статинами сировину для статевих гормонів, а додати гормони, яких недостатньо, у вигляді ЗГТ (замісної гормональної терапії) при обліку ризиків їх призначення і вчасно, а не коли вже з’явилися припливи і інші прояви клімаксу.

☝🏻

Знаючи особливості роботи жіночого організму, ми можемо допомогти собі залишатися здоровими і красивими незважаючи на вікові зміни!

 

Читайте також:

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що таке АМГ?

Що таке антимюлеровий гормон? Коли та для чого потрібно визначати рівень АМГ і чи можливо покращити його показники? Читайте у сьогоднійшній статті!

Безпечні відносини

Сьогодні Осьмак Анна Миколаївна, акушер-гінеколог нашої клініки, розповідає які аналізи та які обстеження пройти, щоб бути впевненою у статевому здоров'ї себе та свого партнера.