Роль гормонів в anti-age менеджменті

Тому лікування починається з глибокої діагностики, визначення схильності до захворювань або їх виявлення на ранніх етапах.

 

У сучасному арсеналі медицини існує ряд ефективних інструментів: аналізи, УЗД, рентген, генетичне обстеження, але головне – це клінічне мислення лікаря, який поєднує всі деталі пазла і дає правильні рекомендації.

 

Сьогодні ми торкнемося гормонального обстеження жінки в елегантному віці.

 

1️⃣ Перше, що нам потрібно зробити – оцінити роботу яєчників (фабрику енергії молодості і краси). Для цього здаємо кров з вени натщесерце: ФСГ, АМГ, естрадіол на 2-5 день менструації і робимо УЗД органів малого таза після закінчення менструації. Якщо естрадіол, АМГ знижений, а ФСГ підвищений – це означає, що яєчники починають працювати слабше і нам потрібне зовнішнє джерело жіночих статевих гормонів. Ваш гінеколог обговорить з Вами можливість призначення замісної гормональної терапії після виключення протипоказань.

 

2️⃣ Паралельно ми обстежуємо щитовидну залозу (диригент гормонів в організмі жінки). Здаємо кров з вени натщесерце: ТТГ, Т4вільний, АТПО, антитіла до ТГ незалежно від дня менструального циклу і проводимо УЗД щитовидної залози. При зниженні або підвищенні активності щитовидної залози людина відчуває себе погано не тільки на рівні тіла (пітливість, набряклість, зайву вагу, серцебиття і т.д.), це також впливає і на психіку аж до депресивних або агресивних проявів. Іноді за поганим характером ховається серйозна хвороба.

 

! Вуглеводний обмін! ️

 

Індекс Нома оцінює співвідношення глюкози і інсуліну, визначаючи індекс нечутливості клітин до інсуліну / IR. Обов’язково досліджуємо цей показник при проблемах з зайвою вагою, набряком і складнощами зі схудненням.

 

☝🏻 Здаємо кров з вени натщесерце з виключенням фізичних навантажень і куріння за 30 хвилин до дослідження (день циклу не має значення).

 

☝🏻 Норма індексу НОМА – до 2,5. Але важливо пам’ятати, що при нормальному індексі і рівні глюкози (3,9 до 5,5 ммоль / л), головне, щоб інсулін не підвищувався вище 6-8 мкЕД / мл.

 

Спочатку поступово підвищується рівень інсуліну в крові (гіперінсулінемія), щоб підтримувати глюкозу в крові в нормі – потім клітина не реагує на підвищений рівень інсуліну (розвивається інсулінорезистентність) і через якийсь час розвивається цукровий діабет. Цей процес розтягується на роки. І на ранніх етапах його можна виправити корекцією режиму харчування і ліками. Діабет – це дуже серйозно і тут ми вже говоримо не про красу, а про збереження здоров’я.

 

! ️Вітамін D! ️- це не просто вітамін, але і гормон, який бере участь в обміні кальцію в організмі.

 

☝🏻 Спочатку здаємо кров натщесерце для визначення 25 (він) D.

 

☝🏻 Норма 30 – 100 нг / мл.

 

⌛️ Нестача вітаміну D виникає при:

✔️ нестачі сонячного світла;

✔️ недостатньому споживанні вітаміну D з їжею;

✔️ порушенні всмоктування вітаміну D з кишечника при синдромі мальабсорбції;

✔️ захворюванні печінки (порушення одного з етапів метаболізму вітаміну D);

✔️ прийомі деяких лікарських препаратів (наприклад, фенітоїну, який впливає на здатність печінки виробляти 25-гидроксивитамина D).

 

⏳ Надлишок виникає при:

✔️ надлишковому вживанні препаратів вітаміну Д.

 

Дефіцит вітаміну D, асоційований з аутоімунними захворюваннями, онкозахворюваннями молочних залоз, товстої кишки, гіпертонією, захворюваннями серця, порушеннями менструального циклу. При нестачі вітаміну Д кальцій вилучається з кісткової тканини, що може призвести до остеопорозу.

 

Однак надмірне вживання препаратів вітаміну D має негативні наслідки. Його надлишок токсичний, може викликати нудоту, блювоту, пошкодження нирок, порушення обміну кальцію і роботи імунної системи.

 

У всіх призначеннях ліків важлива міра, заснована на аналізі показника, який ми коригуємо.

 

А тепер приклад. Напевно, ви всі чули, що з віком у жінок підвищується холестерин і часто його знижують ліками (статинами). Чи повністю правильна така стратегія? Поглянувши на природу гормональних змін, ми розуміємо, що холестерин – це джерело статевих гормонів, 80% якого утворюється в печінці і лише 20% надходить з їжею. Якщо він підвищується, значить комусь це потрібно. Правильно, зниження статевих гормонів з віком компенсується підвищенням джерела їх виробництва. Завдання не перекрити статинами сировину для статевих гормонів, а додати гормони, яких недостатньо, у вигляді ЗГТ (замісної гормональної терапії) при обліку ризиків їх призначення і вчасно, а не коли вже з’явилися припливи і інші прояви клімаксу.

☝🏻

Знаючи особливості роботи жіночого організму, ми можемо допомогти собі залишатися здоровими і красивими незважаючи на вікові зміни!

 

Читайте також:

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що таке АМГ?

Що таке антимюлеровий гормон? Коли та для чого потрібно визначати рівень АМГ і чи можливо покращити його показники? Читайте у сьогоднійшній статті!

Безпечні відносини

Сьогодні Осьмак Анна Миколаївна, акушер-гінеколог нашої клініки, розповідає які аналізи та які обстеження пройти, щоб бути впевненою у статевому здоров'ї себе та свого партнера.

Як покращити якість яйцеклітин?

Як покращити якість яйцеклітин та які вітаміни впливають на покращення якості яйцеклітин? Як впливає дефіцит заліза на фертильність? Як впливає гомоцистеїн на фертильність? Розповідає Романова Ольга Олегівна, головний лікар клініки.