Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

У минулому дана методика використовувалась в основному для збереження матеріалу чоловіків, які страждали на онкологічні захворювання перед початком лікування, але за останній час вона має набагато більше застосування.

В яких випадках показана кріоконсервація сперми?

Чоловік може розглянути можливість кріоконсервації сперми, якщо:

  • є захворювання, яке може вплинути на фертильність
  • результати спермограми виявили низьку концентрацію сперматозоїдів
  • якість еякуляту погіршується
  • можливі труднощі з отриманням зразка сперми в день пункції або внутрішньоматкової інсемінації
  • чоловік планує стати батьком в подальшому (старше 45 років)
  • є рики здоров’ю і життю на робочому місті (військові, рятувальники, ризик радіаційного опромінення, контакт з токсичними речовинами).

Що включає в себе кріоконсервація?

Чоловіку, який прийняв рішення заморозити свій матеріал, слід зробити аналізи на ВІЛ, сифіліс, гепатит B і гепатит C. Це необхідно для того, щоб запобігти зараженню інших зразків в кріобанку.

В день планової кріоконсервації, чоловік здає свіжу сперму. Матеріал об’єднується зі спеціальною рідиною, яка називається кріопротектором, щоб захистити статеві клітини від пошкодження при заморожуванні. Кріопротектори — це речовини, які допомагають видаляти молекули води із заморожених клітин. Якщо молекулу води не видалити зі сперми, всередині клітини утворяться кристали льоду, які можуть пошкоджувати сперматозоїди. Зразок чоловіка розподіляють між кількома кріопробірками, так щоб кожну можна розморожувати незалежно одна від одної та використовувати для багатьох методів лікування безпліддя в майбутньому. Потім кріопробірки занурюють у кріосховище з рідким азотом (-196°C) для подальшого зберігання. Кожна пробірка із зразком ідентифікується данними та порядковим номером.

Скільки зразків заморозити?

Для чоловіків, які заморожують сперму як резервне сховище для лікування безпліддя, зазвичай достатньо одного зразка. Для чоловіків, які заморожують свій матеріал для збереження фертильності через захворювання, яке могло спричинити зниження кількості та рухливості сперматозоїдів, рекомендовано заморозити більше одного зразка, якщо це можливо, бажано від двох до п’яти, залежно від інтервалу часу перед операцією, хіміотерапією або променевою терапією, щоб було достатньо матеріалу для використання в майбутньому після розморожування.

Скільки може зберігатись матеріал?

Термін зберігання статевих клітин необмежений в часі. Період зберігання не впливає на якість кріоконсервованого матеріалу та майбутню здатність зачаття здорових дітей.

В клініці Reprolife Ви можете надійно і швидко зберегти свій матеріал для подальшого використання та стати ближчим до мрії про народження щасливого і здорового малюка.

Для всіх військовослужбовців у нашому медичному центрі діє акція, до вартості кріоконсервації сперми входить безкоштовне зберігання протягом року.

Читайте також:

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.

Шановні пацієнти!

Шановні пацієнти, раді повідомити Вас, що ми продовжуємо роботу медичного центру у Києві в повному обсязі.