Романова Ольга Олегівна
Головний лікар клініки, ведучий репродуктолог; основна спеціальність: акушерство і гінекологія.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

У минулому дана методика використовувалась в основному для збереження матеріалу чоловіків, які страждали на онкологічні захворювання перед початком лікування, але за останній час вона має набагато більше застосування.

В яких випадках показана кріоконсервація сперми?

Чоловік може розглянути можливість кріоконсервації сперми, якщо:

  • є захворювання, яке може вплинути на фертильність
  • результати спермограми виявили низьку концентрацію сперматозоїдів
  • якість еякуляту погіршується
  • можливі труднощі з отриманням зразка сперми в день пункції або внутрішньоматкової інсемінації
  • чоловік планує стати батьком в подальшому (старше 45 років)
  • є рики здоров’ю і життю на робочому місті (військові, рятувальники, ризик радіаційного опромінення, контакт з токсичними речовинами).

Що включає в себе кріоконсервація?

Чоловіку, який прийняв рішення заморозити свій матеріал, слід зробити аналізи на ВІЛ, сифіліс, гепатит B і гепатит C. Це необхідно для того, щоб запобігти зараженню інших зразків в кріобанку.

В день планової кріоконсервації, чоловік здає свіжу сперму. Матеріал об’єднується зі спеціальною рідиною, яка називається кріопротектором, щоб захистити статеві клітини від пошкодження при заморожуванні. Кріопротектори — це речовини, які допомагають видаляти молекули води із заморожених клітин. Якщо молекулу води не видалити зі сперми, всередині клітини утворяться кристали льоду, які можуть пошкоджувати сперматозоїди. Зразок чоловіка розподіляють між кількома кріопробірками, так щоб кожну можна розморожувати незалежно одна від одної та використовувати для багатьох методів лікування безпліддя в майбутньому. Потім кріопробірки занурюють у кріосховище з рідким азотом (-196°C) для подальшого зберігання. Кожна пробірка із зразком ідентифікується данними та порядковим номером.

Скільки зразків заморозити?

Для чоловіків, які заморожують сперму як резервне сховище для лікування безпліддя, зазвичай достатньо одного зразка. Для чоловіків, які заморожують свій матеріал для збереження фертильності через захворювання, яке могло спричинити зниження кількості та рухливості сперматозоїдів, рекомендовано заморозити більше одного зразка, якщо це можливо, бажано від двох до п’яти, залежно від інтервалу часу перед операцією, хіміотерапією або променевою терапією, щоб було достатньо матеріалу для використання в майбутньому після розморожування.

Скільки може зберігатись матеріал?

Термін зберігання статевих клітин необмежений в часі. Період зберігання не впливає на якість кріоконсервованого матеріалу та майбутню здатність зачаття здорових дітей.

В клініці Reprolife Ви можете надійно і швидко зберегти свій матеріал для подальшого використання та стати ближчим до мрії про народження щасливого і здорового малюка.

Для всіх військовослужбовців у нашому медичному центрі діє акція, до вартості кріоконсервації сперми входить безкоштовне зберігання протягом року.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.