Що таке АМГ?

АМГ – антимюлерів гормон – що вказує на індивідуальний резерв яйцеклітин жінки у яєчниках. Антимюлерів гормон продукується гранульозними клітинами найдрібніших фолікулах яєчників, які неможливо усі побачити на УЗД. Найбільша продукція АМГ у преантральних та ранніх антральних стадіях (коли діаметр фолікула менший за 4,0 мм). Його продукція зменшується та припиняється з ростом фолікула. У фолікулах діаметром більше 8,0 мм АМГ практично не виробляється. Цей аналіз є одним з перших, який призначає репродуктолог, адже саме він є складовою необхідних обстеженнь для визначення оваріального резерву та подальшогї тактики.

Який рівень антимюлерового гормону в нормі?

В репродуктивному віці рівень АМГ має бути вище 1,1-2,5 нг/мл. Рівень данного гормону корелює з віком жінки. Найактивніша його продукція спостерігається у віці 20-30 років. Далі ж показники йдуть вниз, оскільки запас яйцеклітин, які його продукують, знижується.

 


Що означають відхилення рівня АМГ від норми?

Підвищення рівня антимюлерового гормону може свідчити про:

  • Синдром полікістосних яєчників
  • Гіперандрогенію
  • Пухлинні процеси яєчників
  • Затримку статевого розвитку

Зниження рівня антимюлерового гормону вказує на:

  • Зниження оваріального резерву
  • Операції на яєчниках (завжди спричиняють зниження оваріального резерву)
  • Настання менопаузи

Чи можна передбачити коли настане менопауза?

Так, зниження рівня АМГ свідчить про те, що запас яйцеклітин жінки йде у бік виснаження. Існують розрахунки, які вказують, на те, що кожного року рівень АМГ досягнувши позначки 1,0-1,1 знижується на 0,1-0,15 нг/мл . Тому якщо рівень АМГ становить 0,5-0,6 нг/мл можна прогнозувати настання менопаузи за 5-6 років.

Чи можна підвищити рівень АМГ ?

На жаль, рівень антимюлерового гормону неможливо підвищити. Існує думка, що прийом КОК зберігає оваріальний резерв, проте це не так. Не зважаючи на прийом оральних контрацептивів, щомісяця запас яйцеклітин тільки знижується.
Деякі клініки пропонують процедури PRP яєчників, лазерного омолодження тощо, проте пам’ятайте, що такі процедури не лише не допоможуть збільшити Ваш оваріальний резерв чи рівень АМГ, але й можуть нашкодити здоров’ю.

Єдиним ефективним методом збереження оваріального резерву, якщо Ви у майбутньому плануєте вагітність і за певних обставин немає змоги в плануванні малюка на даний час, є кріоконсервація (вітрифікація) ооцитів в програмі «Відкладене материнство». Це дає змогу планувати вагітність в більш пізньому періоді, навіть, коли оваріальний резерв, АМГ повністю знижений.

Навіщо здавати АМГ, якщо жінка вступає в протокол ЕКЗ?

Якщо діагностовано непліддя і пара потребує допоміжних репродуктивних технологій, то визначення рівня АМГ є вкрай важливим для того щоб репродуктолог зміг правильно підібрати протокол стимуляції та потрібні препарати, які найкраще підійдуть саме у цьому конкретному випадку. Окрім того рівень АМГ дозволяє оцінити репродуктологу орієнтовну відповідь на стимуляцію, тобто кількість яйцеклітин, які можливо отримати. Також, є випадки, коли стимуляція неможлива і для настання вагітності необхідне використання донорських ооцитів. І визначити такі випадки, в тому числі, допомагає рівень АМГ.

Як визначити рівень АМГ?

Для визначення рівня антимюлерового гормону необхідно здати венозну кров на 2-4 день менструального циклу. Напередодні потрібно виключити вживання гострої, жирної смаженої їжі та прийом алкоголю. Зранку венозна кров здається натщесерце. Метод дуже простий проте дуже інформативний.

Отож такий простий але такий ефективний метод діагностики оваріального резерву допоможе визначити репродуктивний потенціал жінки та спланувати настання вагітності

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.