Що таке АМГ?

АМГ – антимюлерів гормон – що вказує на індивідуальний резерв яйцеклітин жінки у яєчниках. Антимюлерів гормон продукується гранульозними клітинами найдрібніших фолікулах яєчників, які неможливо усі побачити на УЗД. Найбільша продукція АМГ у преантральних та ранніх антральних стадіях (коли діаметр фолікула менший за 4,0 мм). Його продукція зменшується та припиняється з ростом фолікула. У фолікулах діаметром більше 8,0 мм АМГ практично не виробляється. Цей аналіз є одним з перших, який призначає репродуктолог, адже саме він є складовою необхідних обстеженнь для визначення оваріального резерву та подальшогї тактики.

Який рівень антимюлерового гормону в нормі?

В репродуктивному віці рівень АМГ має бути вище 1,1-2,5 нг/мл. Рівень данного гормону корелює з віком жінки. Найактивніша його продукція спостерігається у віці 20-30 років. Далі ж показники йдуть вниз, оскільки запас яйцеклітин, які його продукують, знижується.

 


Що означають відхилення рівня АМГ від норми?

Підвищення рівня антимюлерового гормону може свідчити про:

  • Синдром полікістосних яєчників
  • Гіперандрогенію
  • Пухлинні процеси яєчників
  • Затримку статевого розвитку

Зниження рівня антимюлерового гормону вказує на:

  • Зниження оваріального резерву
  • Операції на яєчниках (завжди спричиняють зниження оваріального резерву)
  • Настання менопаузи

Чи можна передбачити коли настане менопауза?

Так, зниження рівня АМГ свідчить про те, що запас яйцеклітин жінки йде у бік виснаження. Існують розрахунки, які вказують, на те, що кожного року рівень АМГ досягнувши позначки 1,0-1,1 знижується на 0,1-0,15 нг/мл . Тому якщо рівень АМГ становить 0,5-0,6 нг/мл можна прогнозувати настання менопаузи за 5-6 років.

Чи можна підвищити рівень АМГ ?

На жаль, рівень антимюлерового гормону неможливо підвищити. Існує думка, що прийом КОК зберігає оваріальний резерв, проте це не так. Не зважаючи на прийом оральних контрацептивів, щомісяця запас яйцеклітин тільки знижується.
Деякі клініки пропонують процедури PRP яєчників, лазерного омолодження тощо, проте пам’ятайте, що такі процедури не лише не допоможуть збільшити Ваш оваріальний резерв чи рівень АМГ, але й можуть нашкодити здоров’ю.

Єдиним ефективним методом збереження оваріального резерву, якщо Ви у майбутньому плануєте вагітність і за певних обставин немає змоги в плануванні малюка на даний час, є кріоконсервація (вітрифікація) ооцитів в програмі «Відкладене материнство». Це дає змогу планувати вагітність в більш пізньому періоді, навіть, коли оваріальний резерв, АМГ повністю знижений.

Навіщо здавати АМГ, якщо жінка вступає в протокол ЕКЗ?

Якщо діагностовано непліддя і пара потребує допоміжних репродуктивних технологій, то визначення рівня АМГ є вкрай важливим для того щоб репродуктолог зміг правильно підібрати протокол стимуляції та потрібні препарати, які найкраще підійдуть саме у цьому конкретному випадку. Окрім того рівень АМГ дозволяє оцінити репродуктологу орієнтовну відповідь на стимуляцію, тобто кількість яйцеклітин, які можливо отримати. Також, є випадки, коли стимуляція неможлива і для настання вагітності необхідне використання донорських ооцитів. І визначити такі випадки, в тому числі, допомагає рівень АМГ.

Як визначити рівень АМГ?

Для визначення рівня антимюлерового гормону необхідно здати венозну кров на 2-4 день менструального циклу. Напередодні потрібно виключити вживання гострої, жирної смаженої їжі та прийом алкоголю. Зранку венозна кров здається натщесерце. Метод дуже простий проте дуже інформативний.

Отож такий простий але такий ефективний метод діагностики оваріального резерву допоможе визначити репродуктивний потенціал жінки та спланувати настання вагітності

Читайте також:

Чи потрібно вагітним здавати глюкозо- толерантний тест?

Це питання дуже часто задають вагітні жінки під час прийому. Мабуть тому, що прочитавши інформацію в інтернеті, вважають некомфортною та складною для себе процедуру цього дослідження.

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.