Що таке вітрифікація ооцитів?

Що таке вітрифікація?

Вітрифікація – це швидкий та зручний спосіб кріоконсервації (заморозки). Це найбільш ефективна на сьогоднішній день технологія, що застосовується у програмах ЕКЗ з метою збереження репродуктивної можливості у пізнішому віці народження дитини.

Кілька десятків років тому кріоконсервація ооцитів була менш ефективною і практично не використовувалася, так як кристали льоду, що утворюються в момент процедури, ушкоджували цілісність клітини, що надалі не давало можливість її запліднення та отримання ембріона. Метод вітрифікації повністю усунув цю проблему і звів до мінімуму загибель матеріалу, тому що під час процедури клітина втрачає всю воду, що знаходиться в цитоплазмі.

У процесі вітрифікації ооцити проходять стабілізацію у спеціальному розчині. Далі проходять насичення кріопротекторами і потім поміщаються на кріоносій, на якому чекатимуть свого часу в рідкому азоті при -196°C.

Ця технологія активно використовується для програм «Відкладеного материнства» і є одним із прогресивних напрямків ДРТ. Проте слід зазначити, що яйцеклітини дуже чутливі до процесу вітрифікації, тому використовують лише зрілі ооцити з нормальною морфологією на стадії МІІ (зрілі). Цей метод відкрив можливість зберігати клітини на тривалий термін із подальшим заплідненням у будь-який зручний момент для жінки.

Які можливості дає вітрифікація ооцитів? 

  1. Вітрифікація дозволяє відкласти вагітність на пізніший термін, з найвищою ймовірністю народження здорової дитини
  2. Жінки з низьким оваріальним резервом мають можливість накопичувати та зберігати яйцеклітини для подальшого їх використання
  3. Програма дозволяє зберегти якісні яйцеклітини, які були використані для запліднення у програмі ЕКЗ
  4. Альтернатива для онкологічних хворих і для пацієнтів, які мають серйозні хірургічні втручання.

Скільки можуть зберігатись ооцити?

Зберігання вітрифікованих ооцитів не обмежене у часі. Тривалість зберігання не впливає на якість вітрифікованих яйцеклітин.

Який ідеальний вік жінки для процедури вітрифікації ооцитів?

Ідеальний вік для проведення процедури – до 35 років. Кріконсервація можлива й у пізнішому репродуктивному віці, проте кількість отриманих якісних ооцитів зменшується, а можливість отримання анеуплоїдних ембріонів зростає.

Читайте також:

Програма «Відкладене материнство»

Відкладене материнство – це програма, яка дозволяє планувати вагітність у більш пізньому репродуктивному віці і зберегти свій генетичний матеріал у молодому віці.

Репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані

03-06 липня відбулася важлива подія - репродуктологічний науковий з’їзд ESHRE у Мілані. На цій конференції ми брали активну участь і хочемо поділитися головними европейськими трендами у лікуванні безпліддя. Ми бачимо скільки є важливих напрямків, які по-справжньому надихають, у нас для того щоб разом з парою досягти головної мети - народження здорових дітей у сім’ях!

Чи можна завагітніти з діагнозом СПКЯ? Частина 1

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) дійсно є однією з найчастіших причин жіночої ендокринної безплідності. Але це зовсім не означає, що шансів мати бажану вагітність взагалі немає.

Чи потрібно робити аналіз на ДНК фрагментацію сперматозоїдів?

Досвідчена і компетентна команда клініки Reprolife рекомендує тільки самі необхідні тести і дослідження, які мають в собі наукове підґрунтя. Ми здатні привести Вас до мрії стати батьками!

Гістероскопія – операція без розрізів та швів.

Гістероскопія дозволяє позбутися маткових причин безпліддя, механічних перешкод настання вагітності, патологічних станів ендометрію та цервікального каналу у будь-які вікові періоди. Клініка Reprolife має медичну команду, яка спеціалізується на ендоскопічній хірургії.