Що таке вітрифікація ооцитів?

Що таке вітрифікація?

Вітрифікація – це швидкий та зручний спосіб кріоконсервації (заморозки). Це найбільш ефективна на сьогоднішній день технологія, що застосовується у програмах ЕКЗ з метою збереження репродуктивної можливості у пізнішому віці народження дитини.

Кілька десятків років тому кріоконсервація ооцитів була менш ефективною і практично не використовувалася, так як кристали льоду, що утворюються в момент процедури, ушкоджували цілісність клітини, що надалі не давало можливість її запліднення та отримання ембріона. Метод вітрифікації повністю усунув цю проблему і звів до мінімуму загибель матеріалу, тому що під час процедури клітина втрачає всю воду, що знаходиться в цитоплазмі.

У процесі вітрифікації ооцити проходять стабілізацію у спеціальному розчині. Далі проходять насичення кріопротекторами і потім поміщаються на кріоносій, на якому чекатимуть свого часу в рідкому азоті при -196°C.

Ця технологія активно використовується для програм «Відкладеного материнства» і є одним із прогресивних напрямків ДРТ. Проте слід зазначити, що яйцеклітини дуже чутливі до процесу вітрифікації, тому використовують лише зрілі ооцити з нормальною морфологією на стадії МІІ (зрілі). Цей метод відкрив можливість зберігати клітини на тривалий термін із подальшим заплідненням у будь-який зручний момент для жінки.

Які можливості дає вітрифікація ооцитів? 

  1. Вітрифікація дозволяє відкласти вагітність на пізніший термін, з найвищою ймовірністю народження здорової дитини
  2. Жінки з низьким оваріальним резервом мають можливість накопичувати та зберігати яйцеклітини для подальшого їх використання
  3. Програма дозволяє зберегти якісні яйцеклітини, які були використані для запліднення у програмі ЕКЗ
  4. Альтернатива для онкологічних хворих і для пацієнтів, які мають серйозні хірургічні втручання.

Скільки можуть зберігатись ооцити?

Зберігання вітрифікованих ооцитів не обмежене у часі. Тривалість зберігання не впливає на якість вітрифікованих яйцеклітин.

Який ідеальний вік жінки для процедури вітрифікації ооцитів?

Ідеальний вік для проведення процедури – до 35 років. Кріконсервація можлива й у пізнішому репродуктивному віці, проте кількість отриманих якісних ооцитів зменшується, а можливість отримання анеуплоїдних ембріонів зростає.

Читайте також:

Накопичення ооцитів при низькому оваріальному резерві

Кількість ооцитів для запліднення є одним із основних факторів успішності досягнення вагітності у програмі ЕКЗ.

Що потрібно знати про кріоконсервацію сперми ?

Протягом останніх років кріоконсервація сперми є одним з найпопулярніших та ефективних методів збереження чоловічої фертильності.

Значення щитоподібої залози для репродуктивної функції

Гормон щитоподібної залози є найважливішим регулятором обмінних процесів і необхідний для правильної роботи всього організму. Це впливає на фертильність, успішність вагітності та правильний розвиток дитини.

З Україною в серці Вас вітає клініка Reprolife у Івано-Франківську

У Reprolife Ви отримаєте професійний супровід, починаючи від першої консультації до досягнення головної мети – збереження свого здоров’я.

Шановні пацієнти!

Шановні пацієнти, раді повідомити Вас, що ми продовжуємо роботу медичного центру у Києві в повному обсязі.