Що ми бачимо під час проведення УЗД: фолікул чи яйцеклітину?

Як правило, сприймати фолікули яєчників за ооцити - одна з найбільш поширених помилок, що допускається багатьма.

Під час стимуляції яєчників з метою індукції овуляції для запліднення в природному циклі або екстракорпорального запліднення, жінка застосовує різні типи препаратів в залежності від кожного випадку. Однак є одна спільна мета: передбачити і викликати овуляцію. Це може бути тільки один-два рази у жінок, що намагаються здійснити керований статевий акт і деякі види запліднення, або декілька для пацієнтів, що проходять лікування методом екстракорпорального запліднення.

 

Ультразвукове сканування дозволяє нам спостерігати за розвитком фолікулів. Фолікул – це структура, що складається з тисячі клітин і зазвичай містить ооцит.

Фолікул може містити або не містити ооцит, а ооцит може бути нормальним або зі змінами, зрілим або незрілим.

 

НАСПРАВДІ, БАЧИТИ ООЦИТ МОЖЛИВО ЛИШЕ ПІСЛЯ ЙОГО ОТРИМАННЯ В ПРОГРАМІ ЕКЗ.

 

Ооцит – це клітина, тому він мікроскопічний. Ось чому його потрібно розглядати в лабораторії.

 

Іноді пацієнти вважають, що кількість фолікулів є показником кількості ооцитів. Тим не менш, це не завжди так. Дійсно, є певні зміни в яєчниках, такі як синдром порожнього фолікула (назва говорить сама за себе), коли фолікули не містять ооцитів.

 

Аналогічно, у пацієнтів з поганою реакцією яєчників на стимуляцію може бути більше фолікулів без ооцитів або вони можуть бути низької якості.

 

Нарешті, слід підкреслити, що тести, які ми використовуємо для оцінки реакції яєчників – рівень антимюллерового гормону і ультразвукове сканування – є індикаторами, які дають нам уявлення, але не дають точного прогнозу кількості і якості ооцитів.